ویزای سوئیس

ویزای سوئیس را می توان مهمترین مدرکی دانست که باید قبل از سفر حتما نسبت به دریافت آن اقدام نمایید. ویزای سوئیس را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هر یک از آنها ویژگی های منحصر به خود را داشته و برای هر یک از آنها باید مدارک خاصی ارائه نمایید. جهت اخذ ویزای سوئیس باید موارد مختلفی را در نظر داشته و مراحل خاصی را طی نمایید. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم: با ما در خدمات ویزا همراه باشید.

سفر به سوئیس

یکی از کشور هایی که هرساله گردشگران بسیاری را در خود جای می دهد را می توان سوئیس دانست که این کشور به دلیل جاذبه های طبیعی و گردشگری و همچنین وجود شرایط اقتصادی مناسب توجه بسیاری را به خود جلب نموده است. توجه داشته باشید که سفر به سوئیس یکی از سفر های لذت بخش برایتان خواهد بود چرا که در این کشور می توانید از انواع تفریحات نیز لذت ببرید. باید توجه داشته باشید که جهت سفر به این کشور باید مراجل خاصی را طی نمایید و با مواردی آشنایی داشته باشید تا بتوانید سفری بدون نقص تجربه نمایید. مواردی قبل و مواردی بعد از سفر باید مورد توجه قرار بگیرند که ابتدا باید بدانید چه مواردی را باید پیش از سفر رعایت نمایید. قبل از سفر باید بدانید که چه افرادی واجد شرایط سفر به سوئیس هستند و یا چه مواردی را باید رعایت نمایید تا بتوانید به سوئیس سفر کنید. در این رابطه باید گفت: ابتدا باید مدارک مورد نیاز سفر را به همراه داشته باشید که منظور از این امر داشتن پاسپورت، مدارک احراز هویت و همچنین ویزا خواهد بود. در این مقاله سعی کرده ایم که تمامی راه و روش هایی که قبل از سفر به سوئیس باید طی کنید را ذکر نماییم.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

یکی از مهمترین مواردی که باید قبل از سفر حتما نسبت به تهیه آن اقدام نمایید را می توان ویزا دانست که جهت تهیه ویزا راه های مختلفی پیش رو خواهید داشت. ویزا را می توان به عنوان جواز عبور از مرز در نظر گرفت که بدون داشتن آن امکان خروج از کشور برایتان وجود نخواهد داشت. جهت گرفتن ویزا نیز باید مراحل خاصی را طی نموده و مدارک کامل خود را ارائه نمایید و می توان گفت اخذ ویزای سوئیس مشروط خواهد بود. این ویزا ها را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هم از نظر نوع ویزا و هم از نظر شینگن از یکدیگر تفکیک خواهند شد. توجه داشته باشید که مدت زمان زیادی جهت اخذ ویزا مورد نیاز خواهد بود و باید به مدت غیر مشخصی منتظر دریافت ویزا بمانید. تنها مرکزی که می تواند ویزا صادر کند را می توان سفارت سوئیس در تهران دانست که باید پس از طی کردن مراحل و قبولی در تمامی آنها ویزا را دریافت نمایید. توجه داشته باشید که ویزا هایی که برای سوئیس صادر می شوند پس از بررسی های لازم همه جانبه ارائه می شوند و هیچ راه غیر قانونی برای گرفتن ویزا از افسران سفارت وجود نخواهد داشت.

ویزای سوئیس

سفارت سوئیس

همانطور که ذکر شد مرکزی که می تواند ویزا صادر کند را می توان سفارت دانست که پس از مراجعه به سفارتخانه می توانید درخواست خود را ثبت نمایید. سفارتخانه را می توان وکیل قانونی کشور سوئیس در کشور دانست که با مراجعه به این مرکز می توانید بخش های مختلفی مشاهده نمایید که هر یک از این بخش ها مشغول به کاری بوده و خدمات خاصی نیز ارائه می دهند. باید بدانید که جهت اخذ ویزای سوئیس باید حتما به سفارتخانه آن مراجعه نمایید. این سفارتخانه در تهران، الهیه، خیابان شریفی منش و کوچه یاسمن واقع شده که با مراجعه به پلاک ۲ می توانید به سفارتخانه دسترسی داشته باشید. از دیگر اطلاعات سفارتخانه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

این سفارتخانه به جز روز جمعه و شنبه باز بوده و می توانید در ساعات ۷:۳۰ الی ۱۵:۳۰ به این بخش مراجعه نمایید.

ویزای سوئیس

انواع ویزای سوئیس از نظر شینگن

کشور سوئیس از جمله کشور های عضو شینگن می باشد و به همین دلیل می توان از نظر شینگن نیز آن را به انواع مختلفی دسته بندی نمود که از جمله انواع ویزای سوئیس از نظر شینگن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

–         ویزای نوع A(ترانزیت): این ویزا تنها به منزله توقف کوتاه می باشد و با داشتن آن فرد تنها می تواند در فرودگاه بماند و حق خروج از فرودگاه را نخواهد داشت. این ویزا برای پرواز های غیر مستقیم داده می شود چرا که فرد تنها قصد تعویض هواپیما را دارد.

–         ویزای نوع B(عبور): ویزای عبور سوئیس را می توان نوعی از ویزای سوئیس دانست که با داشتن آن می توانید در کشور سوئیس از هواپیما پیاده شده و بتوانید از طریق زمینی نیز به کشور های عضو شینگن بروید.

–         ویزای نوع C (شینگن): این ویزا به منزله دیدار خانواده، پزشکی، ماموریت های کاری و… مورد استفاده قرار می گیرد و مدت اعتبار آن نیز پایین بوده و حداکثر ۳ ماه خواهد بود.

–         ویزای نوع D (ملی): این ویزا به افرادی تعلق خواهد گرفت که می خواهند بیش از ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشند. معمولا این ویزا به بازرگانان و تاجران داده می شود.

جهت اخذ تمامی ویزا های ذکر شده می توانید از طریق وب سایت شرکت ما اقدام نمایید.

ویزای سوئیس

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ویزای سوئیس

جهت اخذ ویزای سوئیس باید حتما مدارک خاصی را ارائه نمایید که البته می توان برای هر یک از ویزا های سوئیس مدارک ویژه ای را ذکر نمود اما در حالت کلی مدارک زیر برای تمامی انواع ویزای سوئیس مورد نیاز خواهد بود:

–         گذرنامه شخص متقاضی باید حداقل ۶ ماه تاریخ انقضا داشته باشد.

–         دو برگ از صفحه های پاسپورت باید خالی بوده باشد و دو سری کپی از صفحه اول گذرنامه بگیرید.

–         ارائه دادن ۲ قطعه عکس در سایز ۳*۴

–         گرفتن کپی از تمامی صفحات شناسنامه به همراه اصل آن

–         ارائه دادن مدرکی که نشان از رزرو هتل در سوئیس را دارد

–         ارائه دادن بلیط هواپیما به صورت رفت و برگشت

–         فرد متقاضی باید بضاعت مالی خود را نیز به اثبات رساند که به این منظور باید سند ملکی و یا گردش حساب خود را ارائه دهد.

–         حداقل موجودی فرد متقاضی باید ۵۰ میلیون تومان بوده باشد.

–         در صورتی که فرد کمتر از سن قانونی باشد باید رضایت نامه نیز داشته باشد.

–         افراد متاهل باید سند ازدواج نیز ارائه دهند.

ویزای سوئیس

مدارک شغلی جهت گرفتن ویزای سوئیس

مدارکی که در بخش قبل به آنها اشاره کردیم لیست مدارکی بود که برای هر نوع سفری مورد نیاز خواهند بود اما در بسیاری مواقع شاهد سفر کاری به سوئیس هستیم که در این صورت فرد باید علاوه بر مدارک ذکر شده، مدارک دیگری نیز ارائه دهد. در ادامه به برخی از این مدارک اشاره نموده ایم:

–         مدارک مورد نیاز برای هیئت های علمی دانشگاه و دانشجویان: هیئت های علمی دانشگاه باید حتما یک کپی از حکم فرم استخدامی خود که نشان دهنده عضویت فرد در هیات علمی باشد را ارائه دهد. ارائه کارت بین المللی دانشجویی نیز برای دانشجویان نیاز خواهد بود.

–         صاحبان شرکت های خصوصی و یا صاحب منصبان آن نیز باید یک کپی از روزنامه رسمی که نشان دهنده تاسیس شرکت و همچنین آخرین روزنامه ای که نام شرکت در آن ذکر شده باشد را ارائه نمایند.

–         کارمندان بخش دولتی نیز باید یک کپی از آخرین حکم کارگزینی و همچنین فیش حقوقی صادر شده برای آخرین بار ارائه نمایند.

–         کارمندان بخش خصوصی نیز باید گواهی اشتغال به کار را به صورت ترجمه شده ارائه نمایند. همچنین باید حتما سابقه یک سال بیمه از تامین اجتماعی داشته باشند.

می توانید تمامی مدارک مورد نیاز از این قبیل را نیز از مسئولین شرکت ما جویا شوید

ویزای سوئیس

مدت زمان گرفتن ویزای سوئیس

یکی از مهمترین سوالاتی که برای بسیاری پیش می آید را می توان مدت زمانی دانست که برای اخذ ویزا مورد نیاز خواهد بود. در این رابطه می توان گفت: کشور سوئیس از جمله کشور های پر گردشگر می باشد که بسیاری به دلایل مختلف تمایل دارند به سوئیس مهاجرت نمایند. میزان مدت مورد نیاز جهت گرفتن ویزای سوئیس نیز به موارد مختلفی بستگی خواهد داشت که از جمله مهمترین موارد حائز اهمیت می توان به میزان متقاضیان اشاره نمود. چرا که بی شک با افزایش تعداد متقاضیان مدت زمان مورد نیاز جهت بررسی نیز افزایش خواهد یافت. اما چنانچه بخواهیم طبق قانون به قضیه نگاه کنیم درخواست شما باید قبل از ۱۵ روز پس از ارائه درخواست مورد بررسی قرار گیرد. توجه داشته باشید که درخواست فرد زمانی مورد قبول واقع خواهد شد که تمامی مدارک به همراه اثر انگشت و همچنین هزینه کامل ویزا به صورت کامل پرداخت شده باشد. البته در مواردی خاص مشاهده شده که دریافت ویزای سوئیس تا ۶۰ روز نیز طول کشیده است. شرکت ما این توانایی را دارد که بتواند درخواست شما را با روابطی که دارد سریعتر مورد بررسی قرار دهد و بتوانید ویزای این کشور را در کمترین زمان دریافت نمایید.

ویزای سوئیس

دعوتنامه سوئیس

یکی از مهمترین مواردی که برای اخذ ویزای سوئیس مورد نیاز خواهد بود را می توان دعوتنامه دانست که حتما باید نسبت به فراهم نمودن آن اقدام نمایید. دعوتنامه سوئیس را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هر یک از دعوتنامه ها شرایط و ویژگی های منحصر به خود را داشته و باید قوانینی در آنها رعایت شود. لازم به ذکر است که باید متناسب با نوع ویزا درخواستی خود دعوتنامه داشته باشید و در صورت مغایرت نوع دعوتنامه با ویزا نمی توانید ویزای این کشور را دریافت نمایید. در حالت کلی در دست داشتن دعوتنامه سوئیس می تواند سبب سهولت بخشیدن به روند دریافت ویزای سوئیس شود. اما باید مشخص نمایید که چه نوع ویزایی را می توانید دریافت نمایید تا طبق ویزای درخواستی خود اقدام به اخذ دعوتنامه نمایید. دعوتنامه باید از طرف شخص معتبری که از خویشاوندان شما می باشد، فرستاده شود و یا از طرف سازمان و یا شرکتی که می تواند امنیت و همچنین کمک مالی شما را تضمین نماید. البته در دست داشتن دعوتنامه را نمی توان به عنوان دریافت صد در صد ویزای سوئیس دانست اما کمک بسزایی بر دریافت ویزا خواهد داشت. با ارائه این دعوتنامه به مسئولین شرکت ما می توانید انجام دادن تمامی امور را به مسئولین این شرکت سپرده و خود تماشاگر درست انجام شدن کارها  باشید.

شرایط و نکته های گرفتن ویزای سوئیس

جهت گرفتن ویزای سوئیس باید از شرایط و نکته هایی نیز اطلاع یابید که جهت تفهیم شدن کامل می توانید به وب سایت اینترنتی شرکت ما مراجعه نموده و با مسئولین شرکت تماس حاصل نمایید. از جمله شرایطی که باید حتما به آنها توجه داشته باشید می توان به موارد زیر اشاره نمود:

–         چنانچه قصد دریافت ویزای شینگن داشته باشید باید حتما ۱۰ روز کاری گذشته باشد.

–         باید حداقل ۴۵ روز قبل از خروج از کشور نسبت به گرفتن وقت سفارت سوئیس اقدام کنید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

–         تمامی افرادی که بالای ۱۲ سال دارند باید حتما در سفارت حضور یافته و درخواست اخذ ویزای خود را به صورت شخصی تحویل بدهند. افراد زیر ۱۲ سال نیاز به ارائه مدارک اختصاصی نخواهند داشت.

–         توجه داشته باشید که حداقل مدت ۵۰ روز کاری وقت نیاز خواهد بود که بتوانید ویزای این کشور را دریافت نمایید.

ممکن است خود شما نتوانید تمامی اطلاعات نسبت به دریافت ویزای سوئیس را داشته باشید و به همین دلیل سپردن اخذ ویزا به مسئولین شرکت ما می تواند بهترین انتخاب بوده باشد.

ویزای سوئیس

هزینه ویزای سوئیس

یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید را می توان میزان هزینه های مورد نیاز جهت گرفتن ویزای سوئیس دانست که در این رابطه می توان گفت:  باید کلیه هزینه ها را در همان زمان که درخواست اخذ ویزا می دهید پرداخت نمایید و مبلغ پرداخت شده به هیچ وجه عودت داده نخواهد شد و با لغو درخواست نیز نمی توانید مبلغ پرداخت شده را تحویل بگیرید. کشور سوئیس و یا هر کشوری می تواند میزان هزینه جهت ارائه ویزا را تغییر دهد. اما هم اکنون میزان هزینه جهت ارائه ویزای سوئیس برای افراد بالای ۱۲ سال ۸۸ یورو و برای افراد بین ۶ الی ۱۱ سال ۶۶ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان می باشد.

البته هزینه های ذکر شده تنها هزینه ای است که جهت ارائه ویزا دریافت خواهد شد و مبالغی نیز برای ارائه مدارک و کپی و پست و … پرداخت خواهید کرد که با سپردن دریافت ویزای سوئیس به خدمات ویزا می توانید پس از اتمام کار ویزای خود را دریافت نموده و هیچ یک از دردسر های دریافت ویزا را شاهد نباشید.

ویزای سوئیس

تعیین وقت سفارت سوئیس

یکی از مهمترین مواردی که جهت اخذ ویزای سوئیس مورد نیاز خواهد بود را می توان گرفتن وقت سفارت سوئیس دانست که بی شک بدون داشتن آن نمی توانید ویزای این کشور را دریافت نمایید. جهت تعیین وقت سفارت نیز باید حتما نوع ویزای خود را مشخص نمایید. چرا که با مراجعه به سفارت خدمات ویزا می توانید بخش های مختلفی را مشخص نمایید که هر یک از این بخش ها برای ویزای خاصی در نظر گرفته شده است.

بهترین روش گرفتن وقت سفارت را می توان سپردن این کار به افراد متخصص دانست چرا که بی شک افرادی که علم کافی در این زمینه داشته باشند توانایی انجام دادن مراحل را به بهترین شکل ممکن خواهند داشت. مسئولین شرکت ما با روابط و شناخت کاملی که با مراحل اخذ وقت سفارت دارند می توانند بهترین نتیجه را به شما ارائه نمایند. لازم به ذکر است که وقت سفارت به عنوان وقتی است که باید در سفارت حضور یابید. در این روز از فرد متقاضی مصاحبه خواهد شد و پس از مورد قبول واقع شدن، برای وی ویزا ارائه خواهد شد.

ویزای سوئیس

انواع ویزای سوئیس

ویزای سوئیس را می توان به چندین مدل دسته بندی نمود که هر یک از این ویزا ها شرایط خاصی را نیاز خواهند داشت و برای هر یک از آنها باید مدارک خاصی را ارائه نمایید. سفارت سوئیس به منظور سهولت بخشیدن به انجام شدن کارها، ویزای این کشور را به انواع مختلفی دسته بندی نموده اند که می توانید متناسب با خواسته خود اقدام به دریافت ویزای مورد نظر خود نمایید. یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید را می توان نوع سفر دانست چرا که برای مثال: جهت یک سفر کاری باید حتما ویزای کاری این کشور را دریافت نموده و برای سفر توریستی به بخش توریستی سفارت مراجعه نمایید. بی شک مسئولین شرکت ما به دلیل شناخت دقیقی که با مراحل اخذ ویزای سوئیس دارند می توانند تمامی این مراحل را در کمترین زمان و به صورت دقیق پشت سر بگذارند.

ویزای سوئیس

ویزای کاری سوئیس

یکی از انواع ویزا های سوئیس را می توان ویزای کاری این کشور دانست که این ویزا به افرادی تعلق خواهد گرفت که قصد کار کردن در این کشور را داشته باشند. فرد متقاضی با داشتن این ویزا می تواند ابتدا اقامت موقت سوئیس را بدست آورد و پس از اینکه کارفرمای وی رضایت خود را اعلام نماید اقامت موقت وی به اقامت دائم تبدیل خواهد شد. توجه داشته باشید که اخذ این ویزا ساده نبوده و برای گرفتن آن باید حتما دعوتنامه ای از طرف کارفرمای سوئیسی داشته باشید. با مراجعه به وب سایت شرکت ما تنها کافی است درخواست خود را ثبت نمایید و در کمترین زمان ویزای خود را تحویل بگیرید.

ویزای سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

یکی دیگر از انواع ویزای سوئیس را می توان ویزای توریستی این کشور دانست که با داشتن این ویزا تنها می توانید به صورت موقت در خاک این کشور اقامت داشته و اجازه کار کردن و یا تجارت در سوئیس را نخواهید داشت. البته این ویزا برای تمامی کشور ها صادر می شود و ویزای توریستی معمولا ساده تر از سایر روش ها خواهد بود. یکی از مهمترین مدارک اخذ ویزای توریستی را می توان ارائه مدرک اثبات بضاعت مالی دانست. با داشتن این ویزا فرد می تواند حداکثر به مدت ۶ ماه در خاک سوئیس اقامت داشته باشد.

ویزای سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس

یکی از مهمترین ویزا هایی که برای سوئیس در نظر گرفته شده را می توان ویزای تحصیلی این کشور دانست که دلیل این امر کیفیت بالای دانشگاه های سوئیس خواهد بود. ویزای سوئیس تحصیلی را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که یکی از آنها دانشجویی و دیگری دانش آموزی خواهد بود. جهت اخذ این ویزا باید حتما مدرک تحصیلی معتبر را ارائه نمایید. شرکت ما خواهد توانست در راستای گرفتن ویزا تحصیلی سوئیس به شما کمک نماید. همچنین می توانید با مراجعه به وب سایت اینترنتی خدمات ویزا راهنمایی های لازم را از مسئولین دریافت نمایید و نیازی به پرداخت هزینه نخواهد بود.

جهت تحصیل در سوئیس ابتدا ویزای اقامت موقت به فرد داده خواهد شد و در صورت تمایل و داشتن شرایط خاصی که دولت سوئیس در نظر گرفته است فرد می تواند در سوئیس مشغول به کار شده و اقامت دائم این کشور را بدست آورد.

اخذ ویزای سرمایه گذاری سوئیس یکی دیگر از انواع ویزای سوئیس را می توان ویزای سرمایه گذاری این کشور دانست که با در دست داشتن این ویزا فرد می تواند در سوئیس به تجارت و بیزینس مشغول باشد که به دلیل ثبات اقتصادی و سود کلان بسیاری سوئیس را به عنوان مقصد تجاری خود انتخاب می نمایند. اما جهت اخذ این ویزا فرد متقاضی باید حتما توانایی مالی خود را جهت زندگی کردن در سوئیس و همچنین سرمایه گذاری در آن را به اثبات رساند. شرکت ما در راستای جلب رضایت مردم این خدمات را نیز ارائه می نماید و می تواند بهترین راهکارها را به شما ارائه نمایید.

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

مطالب مرتبط