کشور سوئد

سفر به سوئد، می تواند یک سفر جذاب، دیدنی و خاطره انگیز در نظر گرفته شود، اگر شما با آگاهی کامل و اطلاعات کافی به این شهر سفر کنید و دغدغه ای از این بابت نداشته باشید، می توانید سفری خوب را پشت سر بگذارید. شما در این مقاله می توانید درباره کشور سوئد و دیدنی های این کشور اطلاعات لازم را کسب نمایید. پس توصیه می کنیم، با ما در خدمات ویزا همراه باشید.

درباره سوئد 

سوئد یکی از کشورهای اروپایی است که در شمال این قاره واقع شده است و در منطقه اسکاندیناوی قرار دارد. مرکز کشور سوئد، شهر استکهلم می باشد. واحد پول رسمی این کشور کرون است و حدود یک ساعت و نیم اختلاف ساعت با تهران دارد. سوئد مانند دیگر کشورهای جهان جاذبه های گردشگری و تفریحات زمستانی جذابی را در خود جای داده است. از این رو هر ساله گردشگران بسیاری به قصد بازدید از جاذبه های سوئد و استفاده از آب و هوای خاص این کشور به سوئد سفر می کنند.

اگر چه هزینه های سفر به سوئد کمی نسبت به سایر کشورهای اروپایی بیشتر است؛ ولی این باعث نشده است که از تعداد گردشگران و توریست های این کشور کاسته شود. شما برای سفر به سوئد باید اطلاعات کاملی درباره سوئد و مردمان این کشور داشته باشید. به همین سبب ما در ادامه این مقاله می خواهیم شما را با کشور سوئد، فرهنگ مردم این کشور، آب و هوا، جاذبه های گردشگری و مراکز مهم شهر آشنا کنیم. آشنایی با این اطلاعات می تواند کمک بسیار زیادی به گردشگران برای سفر به سوئد بکند. شما با داشتن اطلاعات کافی در خصوص سفر به سوئد می توانید با آگاهی بیشتری برای سفر خود برنامه ریزی داشته باشید و در نهایت سفر راحت و بدون دغدغه ای را تجربه کنید.

کشور سوئد

جمعیت و زبان مردم سوئد

اگرچه سوئد وسعت جغرافیایی زیادی دارد؛ اما جمعیت این کشور به نسبت سایر کشورهای اروپایی که وسعت کمتری دارند، بسیار کم است. سوئد طبق آخرین سرشماری که در سال ۲۰۱۷ صورت گرفت، دارای تقریبا ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ نفر جمعیت می باشد. شاید یکی از دلایل جمعیت کم در این منطقه، آب و هوای ویژه این کشور باشد. اکثر مردم سوئد در ناحیه جنوب این کشور مستقر هستند و تراکم جمعیت در این بخش به نسبت شمال سوئد بسیار بیشتر است. البته این موضوع مزایایی نیز برای گردشگران خواهد داشت و شما در فصول اوج سفر با ازدحام جمعیت مواجه نخواهید شد.

موضوع دیگری که باید به آن بپردازیم، زبان رسمی کشور سوئد است. مردم سوئد به زبان سوئدی صحبت می کنند. زبان سوئدی از خانواده زبان های هند و اروپایی می باشد. اگر بخواهیم این زبان را به زبان دیگری در جهان شباهت دهیم، باید بگوییم که زبان سوئدی شباهت های بسیار زیادی با زبان دانمارکی و نروژی دارد. دلیل این موضوع هم فاصله نزدیکی است که این کشورها با یکدیگر دارند. نروژ همسایه غربی و دانمارک همسایه جنوبی سوئد هستند.

کشور سوئد

تاریخچه کشور سوئد

کشور سوئد در سال ۱۳۹۷ میلادی و در اواخر قرن چهاردهم به طور مستقل به عنوان یک کشور به رسمیت شناخته شد. سرزمین های سوئد تا قرن ۱۶ میلادی به همان شکل بدون اینکه خاک خود را از دست دهد یا سرزمینی را تصرف کند، باقی ماند. در این زمان شاه گوستاو اول بر سوئد پادشاهی می کرد. لازم به ذکر است که بگوییم که سوئد تا همین حالا هم به صورت پادشاهی اداره می شود. اما شاه و مقام پادشاهی تاثیر زیادی در اداره امور کشور ندارد و اداره امور کشور توسط نخست وزیر صورت می پذیرد.

در قرن ۱۷ حکومت سوئد تصمیم به کشورگشایی گرفت و سرزمین های زیادی را تحت تصرف خود قرار داد. اما این پایان کار سوئد نبود. در قرن ۱۹ میلادی بسیاری از سرزمین هایی که در گذشته فتح شده بودند، دوباره از سوئد جدا شدند و سوئد حتی فنلاند و مناطق خارج از اسکاندیناوی را نیز از دست داد. پس از پایان جنگ ها؛ یعنی در سال ۱۸۱۴، سوئد و نروژ تصمیم گرفتند که با یکدیگر متحد شوند و یک سرزمین یکپارچه را شکل دهند. اما این روند نیز پس از حدود یک قرن شکسته شد و در سال ۱۹۰۵ این دو کشور به طور کامل از هم جدا شدند. در حال حاضر نیز سوئد به عنوان یک کشور مستقل شناخته می شود.

کشور سوئد

فرهنگ و مذهب مردم سوئد

مردم سوئد مثل دیگر مردم جهان، آداب و رسوم و فرهنگ خاص خود را دارند. مثلا یکی از فرهنگ های جالب مردم سوئد، عادت به قهوه نوشیدن است. آنها حتی وعده ای به نام فیکا دارند که در آن وعده به تنهایی یا با دوستانشان قهوه می نوشند. مردم سوئد، اکثرا مسیحی پروتستان لوتری هستند و حدود ۶۶ درصد جمعیت این کشور را به خود اختصاص داده اند. جالب است بدانید، دومین دین رایج در کشور سوئد، دین اسلام است که حدود ۵ درصد از جمعیت این کشور را تشکیل داده اند. بقیه ادیان رایج در این کشور مذاهب مختلف مسیحیت مانند مسیحی کاتولیک و ارتدکس شرقی هستند. البته بسیاری از مردم سوئد نیز بی دین می باشند. بهتر است، پیش از سفر به سوئد با فرهنگ و رسوم مردم سوئد آشنا شوید.

کشور سوئد

موقعیت جغرافیایی سوئد

سوئد در شمال قاره سبز و در منطقه اسکاندیناوی واقع شده است. سوئد از سمت غرب و شمال با کشور نروژ همسایه است. البته در جنوب این کشور خلیجی به نام خلیج بوتنی قرار گرفته است. در جنوب شرقی آن دریای بالتیک قرار گرفته است و البته از جنوب غربی با دانمارک مرز مشترک دارد. سوئد کشوری بسیار سرد است و در نزدیکی قطب شمال واقع شده است. با این آب و هوا سوئد کشور بسیار سردی است؛ اما جالب است بدانید که نیمی از خاک سوئد با پوشش جنگل پوشیده شده است و طبیعت سرسبزی دارد. در بخش های شمالی سوئد، پوشش جنگلی و گیاهی کمتر دیده می شود. به همین دلیل جمعیت کمتری نیز در این ناحیه زندگی می کنند. اما در سفر به سوئد می توانید از تمام بخش های آن دیدن کنید.

کشور سوئد

آب و هوای سوئد

برای افرادی که قصد سفر به سوئد را دارند، آشنایی با آب و هوای این کشور تاثیر بسیار زیادی در زمان سفر به سوئد دارد. گرمترین فصل سال در سوئد، تابستان است و میانگین دمای هوا در این فصل سال به ۱۸ درجه سانتی گراد می رسد. همچنین سردترین فصل سال زمستان است که البته مدت زمان آن طولانی است و حتی سرمای زمستان در بهار هم ادامه پیدا می کند.

به طور کلی در سوئد ۵ ماه آب و هوا بسیار سرد است. مخصوصا این سرما در شمال سوئد بیشتر احساس می شود. اوایل پاییز دمای هوا آنچنان سرد نیست. شاید اوایل پاییز شباهت زیادی به اواخر بهار داشته باشد. اما در بقیه موارد دمای هوا بسیار پایین می آید و باید لباس گرم به همراه داشته باشید. مخصوصا اگر می خواهید فصل زمستان را برای سفر به سوئد انتخاب کنید، باید دقت داشته باشید و خودتان را با سرمای هوا وفق دهید.

کشور سوئد

بهترین زمان سفر به سوئد

اما بهترین زمان برای سفر به سوئد، چه زمانی است؟ اگر بخواهیم از نظر آب و هوایی به این موضوع نگاه کنیم، بهترین زمان برای سفر به سوئد، فصل تابستان است. این موقع از سال دمای هوا به نسبت سایر فصول سال بیشتر است و گردشگران بیشتری به سوئد سفر می کنند. البته باید این را در نظر داشته باشید که در تابستان ها به علت حجم زیاد گردشگر، هزینه خدمات و حمل و نقل افزایش پیدا می کند و شاید این موضوع برای شما خوشایند نباشد. از این رو شما می توانید اواخر بهار یا اوایل پاییز را برای سفر به سوئد انتخاب کنید که هزینه ها نیز کمتر هستند. اگر می خواهید به قصد شرکت در ورزش های زمستانی به سوئد سفر کنید، زمستان مناسب ترین زمان برای این کار است. همچنین این فصل برای افرادی که از شلوغی استقبال نمی کنند، هم بسیار مناسب است.

کشور سوئد

فرودگاه های سوئد

در سوئد فرودگاه های متعددی وجود دارد که می توانید به طور مستقیم از پروازهای این فرودگاه ها استفاده نمایید. معمولا فرودگاه های بین المللی سوئد در شهرهای معروف و مهم این کشور قرار دارند. از مهمترین فرودگاه های بین المللی سوئد می توان به فرودگاه آرلاندا، فرودگاه استکهلم اسکاوستا و فرودگاه استکهلم واستراس در شهر استکهلم و فرودگاه لندوتر و فرودگاه ستی در گوتنبرگ اشاره کرد. شما برای سفر به سوئد می توانید از هر یک از فرودگاه های بین المللی این کشور استفاده نمایید. البته باید توجه داشته باشید که آیا پرواز مستقیمی از این فرودگاه ها وجود دارد یا خیر؟

کشور سوئد

شهرهای گردشگری سوئد

چندین شهر گردشگری بزرگ و مشهور در سوئد وجود دارد که شما در سفر به سوئد، می توانید از هر یک از این شهرهای گردشگری بازدید نمایید. از جمله مشهورترین شهرهای گردشگری سوئد می توان به شهرهای استکهلم، گوتنبرگ، اوپسالا، گوتلند، ماشتراند و همچنین ویزبه اشاره کرد. البته اکثر شهرهای گردشگری سوئد، جزیره های کوچکی هستند که جاذبه های دیدنی بسیاری را در خود جای داده اند و در سفر به سوئد باید از تمام این جزایر زیبا دیدن کرد.

کشور سوئد

جاذبه های گردشگری سوئد

در سفر به سوئد، آشنایی با جاذبه های گردشگری این کشور می تواند برای شما گردشگران از اهمیت بیشتری برخوردار باشد. سوئد طبیعت و چشم اندازهای بسیار زیبایی دارد. اما علاوه بر جاذبه های طبیعی، دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری متنوعی نیز می باشد. از آن جمله می توان به قصر سلطنتی استکهلم، موزه واسا، قصر دروت نینگ هولم، پارک ملی کاسترهات، مارسلند، مالمو، ایستد، مجمع الجزایر استکهلم، لاپلند، جامکوک، اسکانه، اسکی در شهر آر، پارک ملی آبیسکو، آبریز گوتا و سیگتونا اشاره کرد. سوئد جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی دارد که باید وقت زیادی را برای بازدید از آنها اختصاص دهید. البته توصیه می کنیم، پیش از انتخاب مکان های گردشگری مورد نظر، درباره آنها تحقیق کاملی بکنید و شرایط رفتن به این اماکن را بسنجید. با همه اینها به شما هم پیشنهاد می کنیم، سفر به سوئد را از دست ندهید.

کشور سوئد

تفریحات در سوئد

مردم سوئد، مردمان بسیار شادی هستند و از هر چیزی برای تفریح استفاده می کنند. آنها به ورزش کردن و مسابقات ورزشی و مخصوصا ورزش های زمستانی علاقه زیادی دارند. اگر شما هم در فصول سرد سال، مثل زمستان به سوئد سفر کنید، می توانید از ورزش های زمستانی مانند اسکی، سورتمه سواری استفاده کنید. حتی می توانید در مسابقات ورزشی شرکت نمایید. علاوه بر اینها تفریحات دیگری نیز هستند که در تمام فصول سال می توان از آنها استفاده کرد و بسیاری از آنها نیز رایگان هستند. برای مثال شما می توانید در تورهای گردشگری درون شهری سوئد شرکت کنید و از مناظر دیدنی این کشور بازدید کنید. همچنین می توانید در خیابان ها و محله های قدیمی سوئد قدم بزنید و عکس بگیرید.

در سوئد بسیاری از سالن های ورزشی از حالت سربسته خارج شده و شما می توانید در فضای باز ورزش کنید و خوش بگذرانید. ماهیگیری در کنار سواحل و قایقرانی از دیگر تفریحات جذاب در سوئد می باشد. یکی از جذاب ترین تفریحات در سوئد، پارک های آبی متعدد است که می توانید با پرداخت هزینه ای بسیار کم در آنها شرکت کنید و لذت ببرید.

کشور سوئد

سوغات سوئد

حتما تا به حال تجربه سفرهای متعددی را داشته اید. معمولا پیش از مسافرت دوستان و حتی خانواده از شما انتظار دارند که برای  آنها سوغاتی خریداری کنید. مخصوصا اگر شما قصد یک سفر به خارج از کشور را داشته باشید، این موضوع پر رنگ تر می شود. اما بیایید با سوغاتی های معروف سوئد آشنا شویم تا در سفر به سوئد بتوانید راحت تر برای خرید سوغاتی اقدام کنید. یکی از سوغات مشهور مردم سوئد، ژئوبوک است. ژئوبوک مجسمه های چوبی و پوشالی است که در مراسم سال نو بنا به رسم مردم سوئد، آتش زده می شود.

انواع و اقسام شیرینی و شکلات پرلانز، یکی دیگر از سوغاتی های معروف سوئد است که طرفداران بسیار زیادی نیز دارد. از دیگر سوغاتی های سوئد می توان به دستکش لوویکا اشاره کرد. این دستکش های زیبا در شمال سوئد بافته می شوند و طرفداران خاص خود را دارند. همچنین کفش های چوبی فالستربو دیگر سوغات این کشور هستند که معمولا گردشگران آنها را خریداری می کنند. اسب چوبی دالا نیز دیگر سوغاتی مشهور در سوئد است که در گذشته به عنوان وسیله اسباب بازی کودکان شناخته می شد؛ اما امروزه یکی از سوغاتی های مورد علاقه گردشگران خارجی می باشد.

کشور سوئد

غذاهای محلی سوئد

از آنجایی که سوئد در نزدیکی دریای شمال و دریای بالتیک قرار دارد، اکثر غذاهای محلی سوئد، با ماهی طبخ می شود. استفاده از غذاهای دریایی در بین مردم سوئد، مرسوم است. اگر شما هم به غذاهای دریایی علاقه دارید، باید سفری به سوئد بروید و در بهترین رستوران های این کشور، غذای مورد علاقه خود را میل کنید. غذا می تواند به عنوان شناسنامه یک کشور شناخته شود. مردم دنیا هم سوئد را به غذاهای دریایی می شناسند.

اما از جمله غذاهای محلی سوئد می توان به وسوسه جانسون، گراولاکس، راگمونک، کری فیش، کوفته سوئدی، نان زعفرانی سوئدی، کیک پرنسس، گوپرو را، کنل بوله، فیل میول، اوت میلک لاته، تست اسکاگن، شاه ماهی، گودیس، هوسمانس کوست و لینگن بری اشاره کرد. البته شاید استفاده از این غذاها با ذائقه ما ایرانی ها جور نیاید که جای هیچ نگرانی وجود ندارد. در سوئد رستوران های زیادی وجود دارند که در کنار غذاهای محلی، غذاهای بین الملل را نیز طبخ می کنند و شما می توانید غذای مورد علاقه تان را در این رستوران ها میل نمایید.

کشور سوئد

بهترین مراکز خرید سوئد

خرید کردن در هر سفری اهمیت دارد. معمولا خانم ها به مقوله خرید علاقه زیادی دارند. البته که باید در سفر خرید هم کرد. مخصوصا اگر یک سفر خارج از کشور، آن هم به سوئد دارید، باید سوغاتی برای دوستان و عزیزان خود خریداری کنید. اما اینکه از کجا خرید کنید و چه مراکز خریدی در سوئد معتبر هستند، خود مسئله مهمی است. در اینجا می خواهیم چند مورد از بهترین و معتبرترین مراکز خرید در سوئد را معرفی کنیم. اولینس سیتی یکی از فروشگاه های بسیار بزرگ در مرکز شهر استکهلم است که بسیاری از گردشگران و به خصوص مردم این شهر خرید خود را در اینجا انجام می دهند.

در این فروشگاه کالاهای برند و اصل موجود هستند و می توانید کالای مورد نظر خود را پیدا کنید و خریداری نمایید. NK دیگر مرکز خرید در سوئد است که سابقه طولانی و ۱۰۰ ساله دارد. این فروشگاه نیز تنوع بسیار زیادی دارد و امکانات متنوعی را نیز برای بازدید کنندگان خود قرار داده است. اگر به دنبال فروشگاه های برند هستید، باید آنها را در مرکز شهر پیدا کنید. مرکز خرید آدیداس در مرکز شهر استکهلم قرار دارد و به راحتی می توانید به آن دسترسی داشته باشید. از دیگر فروشگاه ها و مراکز خرید در استکهلم می توان به استوره گالرین، مود، گرندپا، اپلیس نورلندس گاتن و نیتی گریتی اشاره کرد.

کشور سوئد

بهترین هتل های سوئد

یکی از اولین مواردی که باید در مورد آن برنامه ریزی درستی داشته باشید، انتخاب یک هتل مناسب برای اقامت در سوئد است. سوئد هتل های بسیار خوبی دارد. البته انتخاب یک هتل خوب و با کیفیت در بین این تنوع زیاد کار چندان راحتی نیست. شما باید علاوه بر معیار کیفیت، هزینه ها را نیز در نظر بگیرید. هتل های ۵ ستاره سوئد، کیفیت بسیار خوبی دارند؛ اما هزینه آنها برای اقامت بالا است. این در حالی است که شما با صرف هزینه کمتر می توانید در یک هتل ۴ ستاره اقامت داشته باشید و از امکانات مناسبی نیز استفاده کنید.

اما از جمله بهترین هتل های سوئد می توان به گرند سنترال باس اسکاندیک، گرند هتل استکهلم، گرند اپرا گاردت، گوستاف آف کلینت، هیلتون اسلوسن، هاگا کریستین برگ و آنکس ۱۶۴۷ اشاره کرد. شما می توانید در هر یک از هتل های سوئد اقامت داشته باشید. اگر هزینه هتل های ۴ ستاره هم برای شما زیاد است، حتی می توانید در هتل های ۲ یا ۳ ستاره نیز اقامت داشته باشید. البته کیفیت و امکانات این هتل ها به نسبت دیگر هتل های سوئد، پایین تر است.

کشور سوئد

هزینه های سفر به سوئد

هزینه های سفر یکی از مهمترین موضوعاتی است که حتما باید به آن توجه داشته باشید. البته استفاده از تورهای گردشگری تا حد زیادی هزینه های سفر شما را کاهش می دهد و شما می توانید از برنامه ریزی برای هزینه های اصلی و ثابت سفر راحت باشید. هزینه های ثابت سفر به سوئد، شامل هزینه خرید بلیط هواپیما، هزینه صدور ویزا، بیمه مسافرتی و اقامت در یک هتل مناسب می شود. طبیعتا اگر از تورهای گردشگری استفاده کنید، این هزینه ها را پیش از مسافرت پرداخت کرده اید و دیگر نباید نگران باشید.

در این حالت باید برای هزینه های جانبی سفر که گاهی حتی از هزینه های اصلی سفر نیز بیشتر می شوند، برنامه ریزی کنید. هزینه های جانبی سفر به سوئد، شامل هزینه خرید بلیط جاذبه های گردشگری، هزینه تفریحات، هزینه خرید در مراکز خرید سوئد، هزینه خرید سوغاتی، هزینه حمل و نقل، هزینه رستوران و خدمات اضافی می شود. شما با یک برنامه ریزی درست می توانید برخی هزینه های جانبی را حذف کنید و یا مدیریت نمایید. برای مثال می توانید از حمل و نقل عمومی استفاده نمایید که هزینه بسیار کمی نیز دارد.

کشور سوئد

نکاتی که باید در سفر به سوئد رعایت کنیم؟

چندین نکته بسیار مهم وجود دارد که در سفر به سوئد حتما باید به آنها توجه داشته باشید تا یک سفر خاطره انگیز و بدون دغدغه را سپری کنید. البته در ابتدا باید به دنبال یک آژانس مسافرتی معتبر برای راهنمایی و اخذ ویزا سفرتان باشید که پیشنهاد ما به شما خدمات ویزا می باشد.

–         سعی کنید پیش از سفر به سوئد، اطلاعات کاملی درباره کشور سوئد کسب کنید.

–         با افراد با تجربه که تجربه سفر خارجی و مخصوصا سفر به سوئد را دارند، مشورت کنید.

–         هزینه های سفر به سوئد را برآورد کنید و یک برنامه ریزی کامل در این مورد داشته باشید.

–         جاذبه های دیدنی و گردشگری سوئد را بشناسید و پیش از مسافرت مکان های مورد نظر را برای بازدید انتخاب کنید.

–         طبق برنامه ریزی زمان مناسبی را برای دریافت ویزای سوئد انتخاب کنید.

–         استفاده از تور می تواند به شما در سفر به سوئد کمک زیادی بکند و بسیاری از دغدغه های شما را کاهش دهد.

–         پیشنهاد می کنیم با فرهنگ و آداب و رسوم مردم سوئد آشنا شوید تا در سفر به این کشور دچار مشکلی نشوید.

–         زمان مناسبی را برای سفر به سوئد انتخاب کنید که شرایط آب و هوایی و هزینه های سفر برای شما مناسب باشد.

کشور سوئد

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

مطالب مرتبط