آب و هوای اسپانیا

آب و هوای اسپانیا با توجه به نزدیک بودن آن به دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس در قسمت های جنوب بسیار معتدل و مدیترانه ای می باشد و از سمت شمال نیز با رشته کوه های بسیار بزرگ در همسایگی بود که این امر نیز سب شده است تا آب و هوای اسپانیا در شمال آن بسیار متفاوت تر از جنوب اسپانیا باشد. یکی از مهمترین عواملی که سبب شده است که بسیاری از گردشگران و مسافران کشور اسپانیا را به عنوان مقصد بازدید و گردش خود انتخاب کنند، شرایط اقلیمی و آب و هوای اسپانیا می باشد. بهترین زمان برای لذت بردن از سواحل بیکرانه ی دریای مدیترانه در این کشور فصل های بهار و تابستان می باشد.

با ما در خدمات ویزا همراه باشید.

کشور اسپانیا

آیا شما نیز به دنبال کسب اطلاعات در مورد آب و هوای اسپانیا هستید؟ آیا می دانید که بهترین زمان و فصل برای سفر به کشور اسپانیا کی می باشد؟ از شما دعوت می کنیم که در مقاله پیش روی خود با ما همراه باشید تا اطلاعات بسیار جالبی را در این خصوص به دست بیاورید.

درباره اسپانیا بیشتر بدانیم

کشور اسپانیا یکی از زیباترین و دیدنی ترین کشورهای اروپایی می باشد که در صدر جدول کشورهای گردشگر پذیر واقع شده است و از این امر می توان نتیجه گرفت که صنعت گردشگری در این کشور بسیار گسترش یافته است به طوری که اسپانیا بالاترین و بیشترین ورودی گردشگران را داشته و از این رو توانسته است زیرساخت های خود را نیز تحکیم نماید.

قاره اروپا بسیاری از پیشرفت های خود را مدیون کاوشگران کشور اسپانیا می باشد که از مهم ترین آنها می توان به کشف قاره آمریکا توسط اسپانیایی ها اشاره کرد.

زبان اسپانیایی

زبان رایج در این کشور اسپانیایی بوده و پایتخت آن نیز شهر زیبای مادرید می باشد که بسیاری از مردم جهان این شهر را با نام تیم فوتبال مادرید می شناسند. همچنین این کشور به داشتن زیباترین و شگفت انگیزترین سواحل و جاذبه های طبیعی خود معروف می باشد به طوری که شما می توانید انواع جزیره های مختلف را در اطراف کشور اسپانیا مشاهده کنید؛ که هر کدام از این جزیره ها در نوع خود بی نظیر و زیبا هستند.

اگر شما نیز قصد دارید تا در آینده نزدیک به این کشور سفر داشته باشید حتما بازدید از جزیره های معروف آن را توصیه می کنیم.

آب و هوای اسپانیا

آب و هوای اسپانیا

همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، یکی از مهمترین دلایلی که سبب شده است تا گردشگران بسیاری زیادی کشور اسپانیا را در اولویت های سفر خود قرار دهند، آب و هوای اسپانیا می باشد چرا که این کشور متنوع ترین و بهترین شرایط اقلیمی را در بر داشته که زمینه را ورود و سفر بسیاری از گردشگران هموار کرده است. توجه داشته باشید که هر کدام از شهر های این کشور از آب و هوای بسیار خوب و دلنشینی برخوردار می باشد و این موضوع سبب جذب گردشگران به سوی تمام شهرهای کشور بارسلونا شده است. میزان بارش در قسمت های مختلف این کشور نیز با یکدیگر متفاوت بوده به طوری که در شمال و شمال غرب، میزان بارش باران بسیار بیشتر از سایر مناطق می باشد و شاهد کاهش دما در زمستان ها تیز هستیم که این موضوع بهترین فرصت را برای بسیاری از گردشگران برای انجام ورزش های زمستان در شمال اسپانیا را فراهم می کند. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد آب و هوای اسپانیا در هر چهار فصل، بهترین زمان برای سفر به این کشور و شرایط اقلیمی مهمترین شهرهای آن توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

آب و هوای اسپانیا

آب و هوای اسپانیا در فصل بهار

یکی از پرطرفدارترین فصل ها برای بازدید از کشور اسپانیا فصل بهار می باشد که شرایط آب و هوای اسپانیا در این فصل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و بسیاری از گردشگران این فصل را در اولویت های سفر خود قرار می دهند. فصل بهار در کشور اسپانیا از ماه می تا ژوئن بوده که مصادف با ۱۰ اردیبهشت تا ۹ تیر شور ما است. توجه داشته باشید که میانگین دمای و شرایط آب و هوا در این فصل در حدود ۱۵ الی ۲۱ درجه سانتی گراد می باشد که یکی از بهترین و دلنشین ترین شرایط آب و هوایی را می توانید در این کشور مشاهده کنید. توجه داشته باشید که در این فصل فستیوال ها جشن های بسیار مختلفی نیز برگزار می شود که هیجان سفر به این کشور را دوچندان خواهد نمود. هم چنین هزینه های سفر در فصل بهار نیز نسبتا بالا بوده و گردشگران بایستی هزینه های زیادی را برای سفر خود در نظر بگیرند.

آب و هوای اسپانیا

آب و هوای اسپانیا در فصل تابستان

از دیگر پرطرفدارترین فصل ها برای بازدید و سفر به کشور اسپانیا می توان به مفصل تابستان اشاره کرد که بیش از نیمی از گردشگران و مسافران این فصل را برای سفر خود در نظر می گیرند. توجه داشته باشید که شرایط آب و هوای اسپانیا در فصل تابستان بسیار مساعد و گرم می باشد که البته در برخی از روزهای تابستان شدت گرما به قدری افزایش می یاید که برای بسیاری از گردشگران غیر قابل تحمل می باشد. کمترین دم در فصل تابستان برای این کشور در حدود ۲۶ درجه سانتی گراد بیان شده است توجه داشته باشید که شرایط آب و هوای اسپانیا در شب های فصل تابستان نیز تغییر چندانی نداشته و از میزان دمای هوا کاسته نمی شود. با این حال این شرایط آب و هوایی یکی از بهترین و مناسب ترین فرصت ها را برای گرفتن حمام آفتاب برای بسیاری از گردشگران و توریست ها را به وجود می آورد. شما نیز اگر قصد بازدید و گشت و گذار در سواحل این کشور را دارید می توانید فصل تابستان را به این منظور انتخاب کنید.

آب و هوای اسپانیا

آب و هوای اسپانیا در فصل پاییز نیز یکی دیگر از دغدغه های گردشگران و مسافران می باشد چرا که در این فصل از میزان ورودی گردشگران کاسته می شود و هزینه های سفر نیز به طبع مناسب تر و معقول تر خواهد بود. میانگین دمای هوای در این فصل در حدود ۲۱ درجه سانتی گراد می باشد و کمترین دما نیز در حدود ۱۰ درجه سانتی گراد بود که این شرایط امکان بازدید از جاذبه های تاریخی این کشور را فراهم می کند. توجه داشته باشید که گردشگران و مسافران می توانند در این فصل شاهد روزهای بارانی بسیار زیادی باشند به همین جهت توصیه می شود که در چمدان های خود چتر و لباس بارانی داشته باشید. در نظر داشته باشید که شما می توانید د این فصل از تفریحات آبی بسیاری بهره مند شوید و بهترین و هیجان انگیزترین لحظات را به همراه دوستان و خانواده ی خود تجربه کنید.

آب و هوای اسپانیا

آب و هوای اسپانیا در فصل زمستان

اگر شما نیز از آن دسته از گردشگران و توریست هایی هستید که قصد دارید مقرون به صرفه تر سفر کنید می توانید فصل زمستان را برای سفر خود انتخاب کنید. آب و هوای اسپانیا در فصل زمستان سرد و در برخی از مناطق معتدل می باشد به طوری که میانگین دما در این فصل در حدود ۴ الی ۱۰ درجه سانتی گراد می باشد. توجه داشته باشید که میزان بارش برف و باران در این فصل بسیار زیاد بوده و این امر می تواند تاثیر بسیار بالایی را در کاهش قیمت هتل های این کشور داشته باشد که این موضوع برای بسیاری از گردشگران موضوع مهمی است. به طوری که می توانند با کمترین بودجه ی در اختیار خود بهترین و شگفت انگیزترین سفر را تجربه کنند. توجه کنید که این فصل برای سفر و سرزدن به سواحل کشور اسپانیا اصلا مناسب نمی باشد و حتما لباس گرم و دوربین عکاسی خود را نیز به همراه داشته باشید تا زیباترین تصاویر را به ثبت برسانید.

آب و هوای اسپانیا

آب و هوای اسپانیا در شهر مادرید

در این بخش سعی بر آن داریم تا در مورد شرایط آب و هوایی پربازدیدترین شهرهای اسپانیا توضیحاتی را به حضورتان ارائه دهیم. توجه داشته باشید که شهر مادرید از مهمترین شهرهای این کشور بوده و سالانه میلیون ها گردشگر و مسافر به سوی این شهر روانه می شوند تا از جاذبه های آن بازدید داشته باشند. بالاترین دمای حاکم بر شهر را می توان در حدود ۴۰ درجه سانتی گراد و کمترین دما را نیز ۱۵ درجه سانتی گراد اعلام کرد. توجه داشته باشید که این شهر دارای شب های بسیار خنک و دلنشینی می باشد به طوری که گردشگران و مسافران می توانند بی نظیرترین لحظات را در این شهر سپری کنند.

آب و هوای اسپانیا

بهترین زمان سفر به مادرید

اگر شما نیز به دنبال بهترین زمان برای سفر به شهر مادرید هستید می توانید فصل بهار و تابستان را به این منظور انتخاب کنید. توجه داشته باشید که شما می توانید در کنار دریافت اطلاعات در مورد آب و هوای اسپانیا، درباره وضعیت آب و هوای شهر مادرید نیز اطلاعات لازم را به دست آورده و با در نظر گرفتن زمان اوقات فراغت خود بهترین زمان و فصل را برای سفر خود به سوی این شهر انتخاب کنید. مادرید در فصل های زمستان بسیار گرم و مرطوب می باشد که تحمل چنین شرایطی برای بسیاری از گردشگران امکان پذیر نمی باشد.

آب و هوای اسپانیا

آب و هوای اسپانیا در شهر بارسلونا

از دیگر مهمترین شهرهای کشور اسپانیا که بیشترین ورودی گردشگری را دارد، می توان به شهر بارسلونا اشاره کرد. شما می توانید در هنگام جستجو شرایط آب و هوای اسپانیا در مورد شرایط اقلیمی این شهر نیز اطلاعاتی را به دست آورده و سپس چمدان های خود را برای سفر در یکی از بهترین زمان های ممکن ببندید. شهر بارسلونا کاملا تحت تاثیر آب و هوای مدیترانه ی واقع شده است و از این جهت بهترین و مناسب ترین آب و هوا را دارد که بی شک این موضوع توانسته است در جلب توجه بسیاری از توریست ها و گردشگران به سوی شهر مادرید نقش مهمی داشته باشد.

بهترین زمان سفر به اسپانیا ار نظر آب و هوا

اگر شما نیز به دنبال بهترین و مناسب ترین زمان برای بازدید از کشور اسپانیا هستید می توانید با توجه به شرایط آب و هوای اسپانیا در هر چهار فصل، یکی از بهترین و مساعد ترین آنها را انتخاب نموده و در اولویت های سفر خود قرار دهید. بسیاری از گردشگران علاقه مندی زیادی را برای بازدید از مناطق تاریخی این کشور دارند به همین دلیل نیز فصل های خنک را برای سفر خود به کشور اسپانیا انتخاب می کنند این در حالی است که بسیاری از گردشگران و مسافران عاشق دریا، نور خورشید و ماسه های ساحل هستند و به همین جهت فصل های بهار و تابستان را برای سفر خود انتخاب می کنند تا بتوانند نهایت لذت را از سواحل دریای مدیترانه داشته باشند.

در ادامه:

کشور اسپانیا همچنین از مهمترین مقاصد گردشگر برای بسیاری از توریست ها و گردشگران اروپایی می باشد که در همه حال این کشور را در اولویت های خود برای بازدید قرار می دهند. در حالت کلی می توان گفت، بهترین زمان برای سفر به این کشور، با توجه به اوقات فراغت گردشگران در هر زمانی از سال می باشد.

آب و هوای اسپانیا

از کجا می توانید وضعیت آب و هوای اسپانیا را بدست آورد؟

بسیاری از گردشگران و مسافران به دنبال وضعیت آب و هوای اسپانیا قبل از سفر خود هستند تا از این طریق بتوانند یکی از بهترین و به یادماندنی ترین سفرها را برای خود به ارمغان بیاورند. توجه داشته باشید که کشور اسپانیا سازمان ها و ارگان های بسیار معتبر و زیادی را در حوزه اعلام دقیق ترین وضعیت آب و هوایی کشور اسپانیا دارند و گردشگران و مسافران می توانند به راحتی با مراجعه به وب سایت های این سازمان ها در مورد وضعیت آب و هوای اسپانیا اطلاعات لازم را به دست بیاورید. شما نیز می توانید قبل از سفر خود در مورد شرایط آب و هوای اسپانیا در هر چهار فصل اطلاعات دقیق را به دست آورده تا با خیال راحت به بستن چمدان های سفر خود اقدام کنید و وسایل مورد نیاز و ضروری را با خود به همراه داشته باشید تا با مشکلات جدی در هنگام سفر مواجه نشوید.

آب و هوای اسپانیا

آب و هوای اسپانیا در مناطق مختلف این کشور

همانطور که در بخش های قبلی نیز به این موضوع اشاره شده است کشور اسپانیا از جالب ترین و شگفت انگیز ترین آب و هوای اروپا برخوردار می باشد به طوری که این کشور از سمت شمال با رشته کوه های بسیار بزرگ و از سمت جنوب نیز با سواحل طویل دریای مدیترانه همسایه می باشد که هر دو این آیتم ها سبب شده است که کشور اسپانیا متنوع ترین و خوش آب و هوا ترین شرایط اقلیمی را داشته باشد. هم چنین دما در مناطق مرکزی این کشور نیز تحت تاثیر سامانه ی جوی شمال و جنوب واقع شده از معتدل ترین شرایط آب و هوایی برخوردار می باشد که توجه بسیاری از گردشگران و مسافران را به سوی خود جذب کرده است.

تصویر ۱۲

آب و هوای اسپانیا

تاثیر آب و هوای اسپانیا در برگزاری تورهای گردشگری

کشور اسپانیا یکی از کشورهایی می باشد که بیشترین تور گردشگری توسط مجریان آژانس های مسافرتی و هواپیمایی به مقصد این کشور برگزار می شود که البته تاثیر آب و هوای اسپانیا در برنامه ریزی و اجرای این تورهای گردشگری سهم بسزایی را دارد. توجه داشته باشید که مجریان تورهای گردشگری کشور اسپانیا قبل از هر اقدامی اطلاعات بسیار دقیق و کافی از منابع معتبر هواشناسی کشور اسپانیا به دست آورده و سپس تور مورد نظر خود را اجرا کنند. اگر شما نیز قصد دارید در یکی از بهترین زمان ها ممکن از زیبایی ها و جاذبه های کشور اسپانیا دیدن داشته باشید می توانید با انتخاب یکی از تورهای اسپانیا اقدام به سفر خود داشته و به یادماندنی ترین لحظات را برای خود به ارمغان بیاورید.

در برخی از مواقع شاهد کنسل شدن تورهای گردشگری اسپانیا به دلیل اوضاع نامساعد آب و هوای اسپانیا هستیم که بی شک این موضوع برای گردشگران نارضایتی زیادی را به دنبال خواهد داشت.

آب و هوای اسپانیا

سخن آخر در مورد آب و و هوای اسپانیا

در بخش های قبلی راجع به آب و هوای اسپانیا در هر چهار فصل توضیحات مفصلی را به حضورتان ارائه دادیم که در این بخش نیز می خواهیم در مورد برخی از نکات مورد توجه در هنگام سفر به این کشور بازگو کنیم. از مهمترین و اصلی عوامل و نکاتی که بایستی در هنگام سفر خود به این کشور به آنها توجه داشته باشید می توان به موارد زیر اشاره نمود:

–         اگر قصد سفر در فصل تابستان را به کشور اسپانیا دارید حتما کرم ضد آفتاب و لباس خنک برای خود و خانواده ی خود را فراموش نکنید.

–         تمام قوانین حاکم بر محل های و مقاصد گردشگری این کشور را مورد مطالعه قرار داده و رعایت کنید.

–         به همراه داشتن یک دوربین عکاسی بسیار حرفه ای را فراموش نکنید.

–         در صورتی که قصد سفر به این کشور را دارید در بهترین و مناسب ترین زمان ممکن اقدام به اخذ ویزای توریستی اسپانیا داشته باشید.

–         در فصل های پاییز و زمستان قبل از مراجعه به سواحل این کشور، حتما از رسانه های مربوطه در مورد وضعیت اقلیمی این مناطق اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

–         از شنا کردن در مناطق خطرناک و ممنوع به شدت خودداری نمایید.

آب و هوای اسپانیا

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

مطالب مرتبط