ویزای شینگن

ویزای شینگن : یکی از پرطرفدارترین انواع ویزا می باشد که امروزه بسیاری از گردشگران و مسافران درخواست اخذ این ویزا را برای سفر به یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن دارند. توجه داشته باشید که ویزای شینگن دارای انواع بسیار مختلفی می باشد که گردشگران و مسافران بایستی قبل از سفر خود، یکی از انواع آن را تهیه و اخذ کنند. مدت اعتبار هر کدام از انواع ویزای مذکور نیز با یکدیگر بسیار متفاوت خواهد بود همچنین برای صدور انواع مختلف آن نیز به مدارک متفاوتی نیاز است. توجه داشته باشید که تمام نکات ضروری را در اخذ و دریافت رویداد شینگن در نظر بگیرید تا بتوانید در بهترین و مناسب ترین زمان ممکن اقدام به دریافت و اخذ ویزای مذکور داشته باشید.با ما در خدمات ویزا همراه باشید.

تاریخچه شینگن

بی شک شما نیز تا کنون اسم ویزای شینگن را شنیده اید و می دانید که برای سفر به برخی از کشورهای اروپایی بایستی این ویزا را به همراه داشته و در محدود منطقه شینگن اقدام به سفر داشته باشید. با این حال در این مقاله سعی بر آن داریم تا اطلاعات بسیار جامع و کاملی را از شینگن و ویزای شینگن به حضورتان ارائه دهیم. طرح شینگن برای اولین بار در سال ۱۹۵۷ توسط برخی از کشورهای اروپایی از جمله نروژ، فنلاند، دانمارک و سوئد به اجرا درآمد و هدف از این پیمان این بود که شهروندان این چهار کشور می توانند با اخذ ویزای مربوطه به راحتی در محدوده چهار کشور مذکور به سفر بپردازند که این ایده یکی از شگفت انگیزترین و جالب ترین ایده ها برای راحتی مسافران و گردشگران به شمار می رفته است. بعد از گذشت ۲۷ سال یعنی در سال ۱۹۸۴ کشورهای آلمان و فرانسه نیز به این طرح اضافه شدند و بعد از یک سال نیز کشورهای دیگری در پیمان شینگن شرکت نمودند به طوری که در این پیمان هیچ مرزی برای مسافران هنگام سفر در حوزه شینگن وجود نداشته باشد و مسافران به راحتی در میان کشورهای عضو شینگن به رفت و آمد بپردازند. بی شک استفاده از این طرح و اجرای آن توانست به رونق یافتن صنعت گردشگری و تبادل بهتر فرهنگ کشورهای مختلف با یکدیگر کمک بزرگی داشته باشد.

ویزای شینگن

اعضای شینگن

همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، در طول سال های متمادی، کشورهای مختلفی در پیمان شینگن شرکت کردند و امروزه می توان شاهد این بود که ۲۶ کشور اروپایی در این پیمان شرکت کرده اند و سایر کشورهای اروپایی نیز سعی بر آن دارند تا در این حوزه وارد شوند. توجه داشته باشید که برخی از کشورهای اروپایی با اینکه در اتحادیه اروپا عضو نیستند با این حال از فعالان در حوزه ی پیمان شینگن به شمار می روند؛ که از جمله این کشورهای می توان به نروژ و ایسلند اشاره نمود که این امر نشان دهنده اهمیت واقعی پیمان شینگن می باشد. از دیگر کشورهایی که هنوز در پیمان شینگن شرکت نکرده اند نیز می توان به بریتانیا و ایرلند اشاره نمود و مسافران برای سفر به این کشورها بایستی ویزای مختص آن کشور را تهیه و اخذ کنند. از کشورهایی که در حال پیوستن به منطقه شینگن هستند نیز می توان به قبرس، رومانی و بلغارستان اشاره کرد. از مهمترین کشورهایی که در پیمان شینگن فعال هستند و مسافران برای سفر به این کشور بایستی ویزای شینگن را تهیه کنند می توان به اتریش، مجارستان، لهستان، سوئد، مالت، فنلاند، استونی، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، اسلواکی، آلمان، هلند، سوئیس، فرانسه، استونی، لیتوانی، ایسلند و جمهوری چک اشاره کرد.

ویزای شینگن

ویزای شینگن

ویزای شینگن یکی از پرطرفدارترین و مهمترین انواع ویزاهای اروپایی و جهانی می باشد که سالانه میلیون ها مسافر و گردشگران درخواست صدور و اخذ آن را داشته اند تا از این طریق بتوانند به راحتی به سفر خود بپردازند. اگر شما نیز قصد دارید تا در آینده نزدیک به یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن سفر داشته باشید بایستی ویزای شینگن را از قبل تهیه و اخذ کنید تا بتوانید به راحتی در محدوده شینگن به سفر بپردازید. کل محدوده شینگن در حدود ۴۳۰۰۰۰۰ کیلومتر مربع بوده که در این محدود حدود ۴۲۰ میلیون نفر جمعیت زندگی می کنند. توجه داشته باشید که این منطقه وسیع ترین منطقه بدون نیاز به پاسپورت جهانی بوده و در میان بسیاری از شهروندان اروپایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و تمام مسافران و گردشگرانی که از کشورهای دیگر به قاره اروپا سفر می کنند می توانند به راحتی با اخذ ویزای مذکور سفری بی نظیر و هیجان انگیزی را داشته باشند. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد انواع ویزای شینگن، مدارک مورد نیاز جهت اخذ و مراحل اخذ ویزای شینگن توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن

افراد و مسافرانی که به کشورهای دیگر سفر می کنند بی شک با اهداف و قصد متفاوتی سفر می کنند که این امر نیز سبب می شود که مسافران برای سفرهای مختلف خود، یکی از انواع ویزای شینگن را تهیه و اخذ کنند تا از این طریق بتوانند به راحتی اقدام به سفر داشته باشند. توجه داشته باشید که هر کدام از انواع ویزای مذکور با داشتن مدت زمان اعتبار متفاوت و مدارک مورد نیاز خاص خود، نیاز به دقت و توجه بیشتری برای صدور دارند. شما نیز می توانید با توجه به هدف خود از سفرتان، یکی از انواع آن را انتخاب نموده و اقدامات لازم را برای اخذ و دریافت آن داشته باشید. از مهمترین انواع ویزای شینگن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

–          ویزای اتحادیه شینگن

–          ویزای اعتبار محدود منطقه ای

–          ویزای ملی

البته در نظر داشته باشید که ویزای اتحادیه شینگن دارای انواع متفاوتی می باشد که در بخش های بعدی در مورد هر کدام از انواع ویزاهای مذکور شینگن توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه می دهیم.

ویزای شینگن

ویزای اتحادیه شینگن

یکی از پرطرفدارترین انواع ویزای شینگن، ویزای اتحادیه شینگن می باشد که در بسیاری از مقالات از این نوع ویزا به عنوان ویزای توریستی نام برده اند. توجه داشته باشید که حداکثر مدت اعتبار این نوع ویزاها در حدود ۹۰ روز می باشد که مسافران و گردشگران با در دست داشتن این نوع از ویزا می توانند از جاذبه های گردشگری بسیاری از کشورهای اروپایی بازدید داشته باشند. ویزای اتحادیه شینگن به چند دسته نیز تقسیم بندی می شود که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

–          ویزای نوع A: این مدل از ویزا همان ویزای ترانزیتی فرودگاهی می باشد که دارندگان آن حق خروج از فرودگاه را نداشته اند و بایستی تا زمان پرواز خود در فرودگاه منتظر باشند.

–          ویزای نوع B: مسافران و گردشگران با داشتن این مدل از ویزا می توانند از فرودگاه خارج شده و تا ظرف ۵ روز کشور مربوطه را از طریق زمینی و هوایی ترک کنند.

–          ویزای نوع C: دارندگان این نوع ویزا می توانند از سه حالت زیر استفاده داشته باشند:

ویزای یکبار ورود: مسافران با داشتن این ویزا فقط اجازه یک بار سفر را دارند که بعد از اتمام اعتبار آن بایستی ویزای جدیدی را تهیه کنند.

ویزای دوبار ورود: مسافران مجوز دوبار سفر کردن با این مدل از ویزا را دارند و شرایط اخذ آن شبیه ویزای یکبار ورود می باشد.

ویزای چند بار ورود: مدت اعتبار آن ۹۰ روز بوده که گردشگران می توانند برای کامل کردن ۹۰ روز خود چندین بار به منطقه شینگن سفر داشته باشند.

ویزای شینگن

ویزای اعتباری منطقه محدود شینگن

یکی از خاص ترین انواع ویزای شینگن، ویزای اعتباری منطقه محدود شینگن می باشد که در این نوع ویزا به افراد دارنده آن اجازه داده می شود تا فقط در محدوده ی منطقه ای که در ویزای آن ذکر شده است به سفر بپردازند؛ یعنی افرادی که این مدل از ویزا را دارند نمی توانند آزادانه در هر کشور و منطقه ای به گشت و گذار بپردازد بلکه بایستی طبق قوانین فقط در منطقه مشخص شده به سفر بپردازد. از این مدل ویزا در شرایط بسیار خاص استفاده می شود که از جمله این شرایط می توان به ویزا برای پناهندگان اشاره کرد. توجه داشته باشید که ویزای اعتباری منطقه محدود در هیچ کدام از کشورهای عضو پیمان شینگن اعتبار و ارزشی را نداشته است و افراد بایستی به این موضوع توجه ویژه داشته باشند تا دچار مشکلات و اتفاقات ناگواری در کشورهای اروپایی نشوند.

ویزای شینگن

ویزای ملی شینگن

از دیگر انواع ویزای شینگن می توان به ویزای ملی شینگن اشاره نمود که از این مدل ویزا در برخی از متن ها و مقاله ها به عنوان ویزای نوع D یاد می شود و دارندگان آن می توانند به راحتی در حوزه ی منطقه شینگن به رفت و آمد بپردازند. توجه داشته باشید که این مدل از ویزا نیز دارای شرایط و مدت زمان بسیار خاصی می باشد و افرادی که قصد ادامه تحصیل یا کار در یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن را دارند بایستی قبل از سفر خود بتوانند ویزای مذکور را از سفارتخانه کشور مورد نظر خود تهیه و اخذ نمایند. توجه داشته باشید که ویزای ملی نیز به چند دسته تقسیم می شود که از مهمترین انواع آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

–          ویزای درمانی یا پزشکی شینگن

–          ویزای کار شینگن

–          ویزای تحصیلی شینگن

–          ویزای نمایشگاهی شینگن

–          ویزای سرمایه گذاری شینگن

افرادی که قصد سفر به هر کدام از کشورهای اروپایی عضو شینگن را دارند می توانند با دریافت و اخذ ویزای مورد نظر خود، یکی از بهترین و به یادماندنی ترین سفرهای خود را شکل دهند. البته بایستی در مورد نحوه اخذ و مدارک لازم برای هر کدام از این ویزاها اطلاعات لازم و کافی را به دست بیاورند تا درخواست آن ها رد نشود و بتوانند در بهترین و مناسب ترین زمان ممکن به سفر خود بپردازند.

ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن

برای اخذ و دریافت ویزای شینگن بایستی یک سری از مدارک را از قبل تهیه و آماده کنید تا در زمان مراجعه به کنسولگری بتوانید آنها را تحویل کارگزار مربوطه دهید. از مهم ترین و ضروری ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–          اصل پاسپورتی که حداقل دارای ۶ ماه اعتبار زمانی می باشد.

–          اصل مدارک شناسایی

–          مدرک زبان معتبر

–          دو قطعه عکس با پس زمینه سفید

–          ارائه بیمه پزشکی

–          ارائه صورت حساب بانکی

–           ضمانت نامه

–          دعوتنامه

–          ارائه گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه بیماری و سوء پیشینه

–          رزومه تحصیلی

–          گواهی اشتغال

البته توجه داشته باشید که مدارک مورد نیاز برای هر یک از انواع ویزاهای شینگن با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

ویزای شینگن

مراحل اخذ ویزای شینگن

برای دریافت و اخذ ویزای شینگن بایستی یک سری از مراحل را به ترتیب طی نمایید تا بتوانید به راحتی ویزای مورد نظر خود را تهیه و دریافت کنید. از مهمترین مراحل اخذ ویزای شینگن می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

–          تصمیم بر اخذ نوع ویزای مورد نیاز

–          تهیه و آماده کردن مدارک مورد نیاز

–          مراجعه به سفارت خانه و تحویل مدارک

–          پرداخت هزینه های صدور ویزا

–          پر کردن فرم درخواست صدور ویزا

–          اخذ وقت سفارت کشور مورد نظر

–          دریافت پاسخ از کنسولگری کشور مورد نظر

–          دعوت به مصاحبه

–          صدور ویزای شینگن

ویزای شینگن

مدت زمان بررسی و تایید درخواست ویزای شینگن

توجه داشته باشد که با توجه به افزایش تعداد درخواست ها برای اخذ و دریافت ویزای شینگن در سال های اخیر، مدت زمان لازم برای صدور ویزای مذکور ۱ الی ۳ ماه به طول می انجامد که همین امر سبب شده است تا مسافران و گردشگران چند ماه قبل از زمان سفر و تاریخ پرواز خود اقدام به دریافت و اخذ ویزای مورد نظر داشته باشند. توجه داشته باشید که برخی از افراد از این واقعیت بی خبر هستند و این امر سبب می شود که در بهترین و مناسب ترین زمان ممکن اقدام و درخواست خود را انجام نداده و از سفر خود جا بمانند.

ویزای شینگن

مدت اعتبار ویزای شینگن

مدت اعتبار ویزای شینگن با توجه به انواع مختلفی که دارند متفاوت خواهد بود و افراد بایستی در هنگام اخذ و دریافت ویزای مورد نظر خود به تاریخ انقضا ویزای خود توجه داشته باشند و برنامه سفر خود را طوری تنظیم کنند که قبل از به پایان رسیدن زمان و اعتبار ویزای خود، کشور مربوطه را ترک کنند چرا که در غیر این صورت توسط ماموران فرودگاهی مورد پرس و جو واقع خواهند شد. به همین جهت سعی کنید تا قبل از اتمام زمان ویزای شینگن کشور مورد نظر خود را ترک کنید و به وطن خود بازگردید.

ویزای شینگن

دلایل رد شدن درخواست ویزای شینگن

لازم به ذکر است که تمام درخواست های مبنی بر اخذ رویداد شینگن با موفقیت به اتمام نمی رسد بلکه برخی از این درخواست ها به دلایلی رد می شوند که از مهمترین و اصلی ترین دلایل رد شدن ویزای شینگن می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

–          ارائه مدارک ناقص

–          ارائه مدارک جعلی

–          عدم پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای درخواستی

–          عدم حضور به موقع در روز مصاحبه

–          ندادن پاسخ های صریح به سوالات ارائه شده از سوی ماموران مصاحبه کننده

–          داشتن سوء پیشینه و سوء سابقه

–          داشتن بیماری واگیردار

توجه داشته باشید که مسئولان بررسی مدارک و اسناد مربوط به صدور ویزای درخواستی دقت بسیار بالایی را برای بررسی از خود نشان می دهند که این امر را متقاضیان باید جدی گرفته و اسناد و مدارک اصل را تحویل کنسولگری دهند تا با واقعه ی رد شدن درخواست مواجه نشوند. 

ویزای شینگن

هزینه اخذ ویزای شینگن

توجه داشته باشید که هزینه اخذ ویزای شینگن از مهمترین سوالاتی می باشد که توسط بسیاری از مسافران و گردشگران ارائه می شود چرا که می خواهند قبل از اخذ وقت سفارت مورد نظر خود هزینه ویزا را نیز تهیه و آماده کنند. لازم به ذکر است که هزینه ی ویزا به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که از مهمترین آنها می توان به کشوری که می خواهید سفر کنید و نوع ویزای درخواستی اشاره کنیم. مسافران برای به دست آوردن اطلاعت دقیق در مورد هزینه های اخذ ویزای مذکور می توانند به وب سایت اینترنتی کنسولگری کشور مورد نظر خود مراجعه داشته باشند و اطلاعات دقیق تر و به روز تر را از این وب سایت ها به دست بیاورند. همچنین در نظر داشته باشید که در صورت رد شدن درخواست اخذ ویزا، هیچگونه مبلغی را برای متقاضیان برگشت نخواهند داد به همین جهت به دلایل رد شدن ویزای شینگن نهایت توجه را داشته باشید.

ویزای شینگن

فواید داشتن ویزای شینگن

یکی از سوالاتی که در پیرامون اخذ و دریافت ویزای شینگن وجود دارد، فواید داشتن این نوع از ویزا می باشد که در پاسخ به این گونه از سوالات می توان گفت، مسافران و گردشگرانی که قصد سفر و بازدید از کشورهای اروپایی عضو شینگن را دارند می توانند با در دست داشتن ویزای شینگن البته از نوع ویزای A و D به راحتی در محدوده ی منطقه شینگن به گشت و گذار بپردازند. البته توجه داشته باشید که تمام انواع ویزای شینگن نیز اجازه رفت و آمد در محدود شینگن را به مسافران نمی دهد و شما می توانید با داشتن ویزای نوع A و D به راحتی در میان ۲۶ کشور رفت و آمد داشته باشید که در هنگام سفر نیز بایستی به مدت اعتبار ویزای خود توجه داشته باشید تا قبل از به اتمام رسیدن زمان آن بتوانید کشور مورد نظر خود را ترک کنید تا مشکلات ناگواری را تجربه نکنید.

ویزای شینگن

نکات مورد توجه در اخذ ویزای شینگن

از مهمترین نکات ضروری و مورد توجه در زمان اخذ و دریافت ویزای شینگن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

–          برای درخواست ویزای مورد نظر خود حتما از چند ماه قبل اقدامات لازم را انجام دهید تا بتوانید در زمان مد نظر خود سفرتان را شکل دهید.

–          توجه داشته باشید که تمام هزینه های درخواست اخذ ویزا غیر قابل عودت هستند.

–          تمام مدارک مورد نیاز را با نهایت دقت و توجه آماده و ارائه دهید تا هیچ مشکلی در صدور ویزا به وجود نیاید.

–          برای ترجمه مدارک و اسناد بایستی مهر دادگستری داشته باشید در غیر این صورت فاقد ارزش می باشند.

–          برای اخذ ویزای مورد نظر خود توصیه می شود که به هیچ فرد و سازمان غیر معتبری اعتماد نکنید.

–          در صورت داشتن هرگونه سوالی می توانید به وب سایت اینترنتی کنسولگری ها مراجعه کرده یا مستقیما به سفارت خانه کشور مورد نظر خود مراجعه کرده و از ماموران و کارگزاران حاضر راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

ویزای شینگن

سوال های متداول در اخذ ویزای شینگن

در آخر سعی بر آن داریم تا در مورد متداول ترین و رایج ترین سوالاتی که در طول مصاحبه از افراد پرسیده می شود توضیحاتی را ارائه دهیم. توجه داشته باشید که برای روز مصاحبه بسیار شیک پوش بوده و از ادکلن بسیار ملایمی استفاده کنید تا بتوانید در وهله ی اول توجه ماموران مصاحبه کننده را به سوی خود جلب کنید. همچنین با دادن پاسخ های بسیار صریح بتوانند اعتماد مامور را جلب نمایید تا موافقت او را در جهت تایید صلاحیت صدور ویزای شینگن به دست بیاورید. از مهمترین سوالات در روز مصاحبه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–          قصد سفر به کدام یک از کشورهای شینگن را دارید؟

–          درآمد و حقوقتان ماهیانه چقدر است؟

–          قصد اقامت در کدام شهر و محله را دارید؟

–          میزان سواد و تحصیل تان چقدر است؟

–          آیا تا کنون به کشورهای دیگر سفر کرده اید؟

–          در چه شرکتی مشغول به کار هستید؟

–          آیا ازدواج کرده اید؟ آیا فرزندی دارید؟

–  و…

ویزای شینگن

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

مطالب مرتبط