ویزای لهستان

اخذ ویزای لهستان برای سفر به این کشور یکی از موارد ضروری می باشد. با این حال لازم است افرادی که با اهداف مختلف قصد سفر به لهستان را دارند، قبل از هر اقدامی با ارائه مدارک لازم به کنسولگری این کشور و کسب موافقت با درخواست وی، ویزای مورد نظر خود را تهیه نمایند.

اطلاعاتی درباره کشور لهستان

کشور لهستان یکی از کشورهای اروپایی بوده که در شمال دریای بالتیک قرار داد؛ این کشور در همسایگی آلمان، اسلواکی، روسیه، بلاروس، چک و اوکراین بوده و با این کشورها مرزی مشترک زمینی دارد. جاذبه های تاریخی متعدد کشور لهستان موجب شده است که حدود ۱۴ مورد از این آثار در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت برسد.

همچنین طبیعت بی نظیر این کشور در کنار این موارد نگاه گردشگران متعددی را به سمت خود جلب می کند و از طرفی شرایط عالی زندگی، تحصیل و کار در لهستان نیز موجب می‌شود تا افراد زیادی در طول سال اقدام به دریافت ویزا لهستان نموده و با اهداف مختلف به این کشور سفر نمایند. این کشور که در مرکز قاره اروپا قرار دارد هشتمین کشور بزرگ این قاره به شمار رفته که جمعیت آن حدود ۳۸ میلیون نفر برآورد شده است. پایتخت لهستان شهر ورشو بوده و دیگر شهرهای مهم آن شامل کرکوف، ووچ، وروتسلاو، پوزنان، گدانسک، اشچچین و کاتوویتس می باشد.

ویزای لهستان

انواع ویزای لهستان

ویزای شینگن لهستان که در طول سال متقاضیان زیادی دارد به نوعی از ویزاهای گروه c گفته شده که جهت ورود به لهستان و دیگر کشورهای عضو شنگن باید اخذ شود. این ویزا حداقل مدت اعتبار که دارد از چهارده روز تا ۹۰ روز می باشد. مهمترین دلایل که موجب شده است سالانه افراد زیادی تقاضای اخذ این ویزای لهستان را داشته باشند بازار کار پویا، استاندارد های بالایی زندگی، امنیت اجتماعی حاکم بر کشور لهستان و موارد اینچنین می ‌باشد که موجب شده است افراد در سراسر جهان این کشور را برای زندگی انتخاب کنند. با این حال ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و ویزای کار از جمله مهمترین انواع ویزای شنگن لهستان به شمار می ‌رود.

ویزای لهستان

شرایط اخذ ویزای توریستی لهستان

همانطور که گفته شد کشور لهستان یکی از کشورهای بسیار زیبا با طبیعتی بکر و بی نظیر می باشد که در محدوده شنگن واقع شده است. افرادی که جهت بازدید از جاذبه های طبیعی و گردشگری این کشور و یا بازدید از اقوام و دوستان خود قصد سفر به لهستان را دارند در قدم اول باید اقدام به اخذ ویزای توریستی لهستان نمایند. ویزای توریستی در دسته ویزاهای نوع سی قرار می ‌گیرد به طوری که مدت اعتبار آن ۹۰ روز است.

با این حال لازم است بدانید با وجود اینکه کشور لهستان در حوزه شینگن واقع است با اخذ ویزای توریستی این کشور خواهید توانست در دیگر کشورهای حوزه شینگن نیز اقامت داشته باشید. اما لازم است بدانید به دلیل اینکه از سفارت لهستان اقدام به اخذ ویزای لهستان نموده اید در قدم اول باید به کشور لهستان وارد شده و سپس اگر تمایل داشتید به دیگر کشورها نیز سفر کنید.

ویزای لهستان

ویزای تحصیلی لهستان

ویزای تحصیلی یکی دیگر از انواع ویزای لهستان بوده که در دسته سی قرار دارد و می‌توان گفت اخذ این ویزا لهستان یکی از بهترین راه های ورود به یک جامعه مدرن و مرفه برای دانشجویان و محصلان می باشد. با وجود اینکه نظام آموزشی لهستان بسیار کیفیت داشته و خدمات عالی را با هزینه کمی در اختیار افراد قرار می ‌دهد، مشاهده می شود هر ساله تعداد قابل توجهی از متقاضیان به تحصیل در کشورهای خارجی، اقدام به اخذ این ویزای لهستان می‌نمایند.

در این بین جالب است بدانید در کشور لهستان هزینه تحصیل و زندگی بسیار کمتر از دیگر کشورهای اروپایی می باشد که به طور خلاصه می توان هزینه های تحصیل و زندگی یک دانشجو را در لهستان به سه بخش هزینه اسکان، هزینه خورد و خوراک و هزینه حمل و نقل تقسیم نمود که این هزینه ها با توجه به شهری که افراد انتخاب می‌کنند متفاوت است.

دقت داشته باشید اکثر دانشگاه های معتبر این کشور به زبان انگلیسی تدریس داشته و برای ورود مدرک معتبر بین المللی زبان در بیشتر موارد الزامی می باشد. ترم های تحصیلی نیز در دانشگاه های لهستان به دو بخش ترم پاییزی و ترم بهار تقسیم شده که معمولا در ترم بهار تعداد رشته ها محدودتر می باشد. با این حال مهمترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی لهستان شامل داشتن حداقل مدرک لیسانس یکی از موسسات آموزش عالی داخل ایران، داشتن امکان ساپورت مالی از طرف خانواده یا از طرف خود متقاضی در ایران ،دانستن زبان انگلیسی یا شرکت در دوره های زبان می باشد.

ویزای لهستان

ویزای کاری لهستان

کشور لهستان از جمله کشورهایی می باشد که به مهاجرین اجازه ورود به خاک خود را از طریق کار داده است، از این رو افراد زیادی سالانه با اخذ ویزای کار لهستان که یکی از ساده ترین راه های اخذ اقامت این کشور نیز می باشد اقدام به سفر به این کشور می نمایند. اشخاصی که قصد کسب ویزای کار لهستان را داشته، باید دعوت برنامه کاری معتبری از سوی کارفرمای لهستانی داشته باشند زیرا در هنگام دریافت این نوع ویزای لهستان، داشتن این دعوتنامه به عنوان یک مزیت برای شخص متقاضی محسوب می شود و با این حال لازم است افرادی که می خواهند ویزای کار لهستان را دریافت کنند ابتدا اقدام به کاریابی در لهستان کرده و در این کشور شغل مناسبی پیدا نمایند تا توسط کارفرمایشان برای آنها دعوتنامه ارسال شده و بتوانند به راحتی به لهستان مهاجرت کنند.

لازم است بدانید برای اخذ ویزای کار لهستان شرایطی وجود داشته که مهمترین آن داشتن مدرک تحصیلی می باشد که حداقل این مدرک کارشناسی است و کارفرما نیز باید به عنوان اسپانسر شما عمل نمایند. در صورت دریافت ویزای کار این کشور میزان حقوقی که دریافت می کنید باید تمامی مخارج شما و افراد خانواده تان را تامین نمایید و همچنین لازم است بدانید اخذ این ویزای لهستان در صورتیکه شما تجربه و مهارت خاصی در یک رشته داشته باشید بسیار راحت تر خواهد بود. تسلط به زبان انگلیسی یا زبان لهستانی نیز امری ضروری می باشد زیرا در غیر این صورت شانس اخذ ویزای کار برای شما بسیار کم خواهد شد.

ویزای لهستان

ویزای ملی لهستان

یکی دیگر از انواع ویزای لهستان که روادید ملی یا روادید نوع دی نام دارد به گونه ای بوده که افرادی که قصد اقامت بیش از ۹۰ روز یعنی حداقل ۹۱ روز در خاک کشور لهستان را دارند می توانند اقدام به اخذ آن نمایند. روادید ملی لهستان این امکان را به متقاضیان می دهد تا زمان اقامت در خاک کشور لهستان در طول اعتبار روادید به دیگر کشورهای حوزه شینگن نیز تا مدت سه ماه در طول مدت زمان نیم سال خود سفر کنند. با این حال می توان گفت این نوع ویزا برای افرادی که به دلیل نیازهای درمانی می خواهند مدت زمان خاصی را در کشور لهستان طی کنند مناسب می باشد. همچنین لازم است بدانید ویزای نوع دی برای دانشجویان بین المللی که پروژه‌های تحقیقاتی کمتری یک از یک سال دارند، هنرمندان، ورزشکاران، بیماران با وضعیت پزشکی اضطراری و کارهای علمی آموزشی صادر می شود.

ویزای لهستان

ویزای ترانزیت فرودگاهی لهستان

دسته دیگر از ویزاهای لهستان، ویزای روادید ترانزیت فرودگاهی بوده که اخذ آن شرایط خاصی دارد. افرادی که قصد سفر هوایی به کشور سومی و توقف کوتاه در فرودگاه کشور لهستان را داشته باشند یا قصد ترک منطقه بین المللی ترانزیت فرودگاهی را نداشته باشد می ‌توانند از این ویزا استفاده نمایند. در این بین متقاضیانی که شهروند کشورهای افغانستان، بنگلادش، اتیوپی، غنا، ایران، عراق، پاکستان، سودان یا سریلانکا هستند برای اخذ این روادید باید ترانزیت فرودگاهی نوع آ را درخواست کنند. این نوع روادید به گونه‌ای بوده که متقاضی را قادر به اقامت تنها در منطقه بین المللی ترانزیت می کند یعنی با داشتن این نوع روادید افراد نمی‌توانند وارد خاک کشور لهستان یا منطقه شینگین شود و نباید منطقه ترانزیت فرودگاه را ترک نمایند.

ویزای لهستان

مراحل اخذ ویزا لهستان

برای اخذ انواع ویزای لهستان مانند ویزاهای دیگر کشورها نیاز به طی کردن مراحل ای می باشد به طوری که لازم است بدانید در نخستین مرحله برای تقاضای ویزای شینگین ثبت نام و درخواست وقت ملاقات به صورت آنلاین نیاز می باشد.

توجه داشته باشید با وجود پروسه‌ای که برای اخذ ویزای لهستان وجود دارد سفارت به متقاضیان توصیه کرده که حداقل ۲ تا ۳ ماه قبل از موعد سفر برای درخواست ویزای خود اقدام نمایند. ‏در قدم دوم پس از اینکه ثبت نام آنلاین خود را انجام دادید و به صورت آنلاین اقدام به رزرو وقت از سفارت این کشور کردید، باید جهت ارائه مدارک، پرداخت هزینه‌های ویزا و انگشت نگاری به سفارت این کشور در تهران مراجعه نمایید. در اینجا لازم است بدانید هزینه های ویزا فقط به صورت نقدی و به یورو از مسافران دریافت می شود پس لازم است قبل از رفتن به سفارت آن را تهیه نمایید تا به مشکل بر نخورید.

در مدت زمانی که اقدام به رزرو وقت ملاقات از سفارت لهستان نموده اید لازم است مدارک مورد نیاز خود را جمع آوری نمایید زیرا در صورتی که مدارک شما کامل نباشد و آنها را سر فرصت تعیین شده به سفارت تحویل ندهید تقاضایتان به صورت اتوماتیک از سوی سفارت کنسل می شود. در گام بعدی پس از ارائه مدارک، جهت مصاحبه توسط افسر کنسولی ممکن است از شما دعوت به عمل آید که این مرحله در ویزای لهستان بنا به اختیار افسر می باشد. و اما آخرین مرحله اخذ ویزای لهستان مشخص شدن نتیجه تقاضای شما می باشد که معمولا دو هفته بعد از تحویل مدارک و انگشت نگاری نتیجه ویزا اعلام خواهد شد.

ویزای لهستان

آدرس سفارت لهستان برای گرفتن ویزا

همانطور که گفته شد مراجعه به سفارت لهستان و ارائه مدارک یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزای لهستان می باشد با این حال لازم است بدانید سفارت لهستان در کشور ایران در شهر تهران، بلوار آفریقا، خیابان پیروز، پلاک ۲ قرار دارد .

ویزای لهستان

ساعت کار سفارت لهستان

ساعت کاری سفارت کشور لهستان در ایران روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح الی ۱۷ می باشد و بخش کنسولگری سفارت لهستان در ایران نیز در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح الی ۱۳ بعد از ظهر مشغول به کار است که می توان جهت تحویل مدارک ویزا از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۲ ظهر مراجعه نمایید و جهت مصاحبه که تاریخ آن از پیش تعیین شده باید از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۲ ظهر مراجعه کنید.

ویزای لهستان

گرفتن وقت سفارت لهستان

یکی از مهمترین مراحل برای دریافت ویزای لهستان دریافت وقت سفارت لهستان در کشور ایران می باشد. حال متقاضیان که قصد اخذ روادید کشور لهستان از جمله توریستی، تجاری، تحصیلی، کاری، دیدار خانواده و غیره را داشته باشند باید وقت سفارت این کشور را دریافت کرده و سپس مدارک معین شده را تحویل دهند. دقت داشته باشید که برخلاف بسیاری از سفارت های کشورهای دیگر که گرفتن وقت از آن بسیار سخت می باشد، گرفتن وقت سفارت لهستان کار چندان سختی نبوده بلکه می توانید این کار را به صورت آنلاین انجام دهید. حال اگر تمایل دارید تمامی امور اخذ ویزا به صورت اصولی پیش برود تا ویزای لهستان برای شما سریعتر و بدون دردسر صادر گردد می توانید از وب سایت خدمات ویزا که خدماتی چون گرفتن وقت سفارت، پر کردن فرم درخواست ویزا، گرفتن فرم درخواست ویزا و موارد این چنین را انجام می دهد کمک بگیرید.

در این بین لازم است ابتدا نوع ویزای درخواستی خود را انتخاب کرده و هنگامی که زمان هایی برای حضور شما در سفارت ارائه می شود بنا به شرایط خود مناسب ترین زمان ممکن را برای وقت سفارت انتخاب نمایید. حال در مرحله بعد لازم است فرم آنلاین را پر نموده و در پایان از فرم پرینت گرفته و آن را امضا نموده و در زمانی که وقت سفارت برای شما تعیین شده مدارک را به همراه این فرم تحویل دهید. در این بین پر کردن فرم یکی از مهم ترین موارد در اخذ ویزای لهستان می باشد زیرا لازم است تمام اطلاعات و جزئیات را به دقت و درستی ثبت کنید و در صورت ارائه اطلاعات نادرست ویزای شما صادر نخواهد شد با این حال بهتر است از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

ویزای لهستان

سوالات مصاحبه در سفارت لهستان

یکی دیگر از مراحل اخذ ویزای لهستان انجام مصاحبه در سفارت این کشور می باشد که با وجود اهمیت این مرحله بهتر است متقاضیان از تجربه دیگر افراد در این زمینه کمک گرفته تا بتواند با شرایط بهتر و سریعتر ویزای خود را دریافت نمایند. به یاد داشته باشید در هنگامی که شما به سفارت لهستان مراجعه می کنید قرار است به مامور سفارت ثابت کنید که هدف و دلایلی دارید که می خواهید بعد از سفر به لهستان به کشور خود باز گردد بنابراین دلیلی نیست که تأکید کنید قدرت زبان لهستانی شما بالاست یا از وضعیت مالی و یا تحصیلی خوبی برخوردار هستید.

همچنین در روز مصاحبه یکی از سوال های دیگری که از متقاضیان پرسیده می شود در خصوص هدف سفرشان است که بهتر است از علایق خود به بازدید از یک آثار تاریخی  بگویند و یا اگر زمان سفرتان با زمان برگزاری یک فستیوال در این کشور نزدیک بود می‌توانید به سادگی هدف سفرتان را به برگزاری این فستیوال ربط دهید.

به هر حال لازم است در هنگام مصاحبه ویزای لهستان باهوش باشید و همچنین به هیچ عنوان نباید استرس داشته و عصبی بشوید زیرا این موارد به راحتی افسر کنسولگری را تحت تاثیر قرار داده و ممکن است با ویزای شما موافقت نکند. دقت داشته باشید طبقه‌بندی مدارک و اطمینان از کامل بودن آن می تواند به شما اعتماد به نفس بیشتری در زمان حضور در سفارت بدهد حال می توانید برای این امر به مشاورین سایت خدمات ویزا مراجعه کرده تا آنها با تجربه ای که دارند به راحتی مدارک شما را بررسی نموده و آن ها را طبقه بندی کنند.

ویزای لهستان

مدارک ویزای لهستان

برای دریافت ویزای لهستان همانطور که گفته شد نیاز به ارائه مدارکی به سفارت این کشور می‌باشد که در این بین مهمترین این مدارک شامل:

اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار، ۲ قطعه عکس ۳ در ۴، کپی از تمام صفحات شناسنامه، کپی از تمام صفحات سند مالکیت، گواهی تمکن مالی صادره از امور بین المللی بانک، کپی از قراردادهای سپرده کوتاه مدت یا بلند مدت، حداقل مانده موجودی حساب، مدارک شغلی که برای دانشجویان و اعضای هیات علمی شامل کارت بین المللی دانشجویی یا حکم استخدامی عضو هیئت علمی، کپی از روزنامه رسمی تاسیس شرکت برای صاحبان شرکت‌های خصوصی، کپی از آخرین حکم کارگزینی و آخرین فیش حقوقی برای کارمندان بخش دولتی، گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی همراه با گواهی سابقه بیمه یک سال قبل از سفر از تامین اجتماعی برای کارمندان بخش خصوصی، کپی از جواز کسب برای کسبه، ضمانتنامه بانکی حداقل ۲۵ میلیون تومان برای هر نفر و … می باشد.

ویزای لهستان

مشخصات عکس ارائه شده برای اخذ ویزای لهستان

اطلاعات کامل از مشخصات و اطلاعات مربوط به عکس گرفته شده برای ویزای لهستان بسیار مهم می باشد. دقت داشته باشید عکسی که همراه دیگر مدارک به سفارت لهستان ارائه می‌دهید باید ظرف ۶ ماه اخیر گرفته شده باشد و سایز آن ۴۵ در ۳۵ میلیمتر باشد. همچنین در این عکس شخص باید کاملاً روبه‌رو دوربین بوده به گونه ای که چشم هایش پوشیده نباشد و زمینه این عکس نیست باید سفید باشد. رنگی بودن عکس نیز بسیار مهم است زیرا در بیشتر مواقع عکس هایی که به صورت سیاه و سفید هستند پذیرفته نمی شود.

لازم است این عکس بدون ژست بوده و فرد چشم هایش را به صورت کامل باز داشته باشد. استفاده از لباس یونیفرم ارگان خاصی نیز در این عکس ممنوع بوده و باید لباس معمولی روزانه باشد. استفاده از عینک نیز برای عکس ویزا ممنوع بوده و استفاده از وسایل جانبی دیگر همچون هندزفری در زمان گرفتن عکس ویزا اشتباه ممنوع است.

ویزای لهستان

تمدید ویزای لهستان

همانطور که بیان شد در هنگام اخذ ویزای لهستان باید توجه داشته باشید که ویزاهای شینگین حداقل از اعتبار ۹۰ روز برخوردار می باشد. حال اگر در هنگام اقامت در این کشور نیاز به اقامت بیشتر در کشور لهستان پیدا کردید لازم است قبل از تمام شدن مدت زمان اعتبار ویزای سریعا به فکر تمدید آن باشید. در اینجا اگر دلایل قابل اثبات و مستند شخصی، شغلی، پزشکی یا سایر موارد را داشته باشید می توانید به موسسات مربوطه در یکی از کشورهای شینگین یا کشور لهستان مراجعه کرده و اقدام به تمدید ویزای خود کنید.

ویزای لهستان

ریجکت شدن ویزای لهستان

یکی از بزرگترین دغدغه های افراد در زمان اخذ ویزای لهستان یا ویزای شینگن به طور کلی ریجکت شدن و رد شدن ویزای متقاضیان می باشد. دقت داشته باشید ممکن است درخواست ویزای لهستان بر اساس صلاح دید افسر کنسولگری رد شود که در بسیاری از مواقع این ریجکت شدن برای شخص متقاضی مشکلات زیادی را در پی خواهد داشت. با این حال بهتر است افراد دلایل مهم و اصلی ریجکت ویزای شینگن و لهستان را بدانند تا در حد امکان بتوانند از این امر جلوگیری نمایند.

در این بین مهم‌ترین این دلایل شامل ارائه مدارک ناقص، نداشتن سفر قبلی به خارج از ایران، فعالیت های جنایتکارانه در گذشته یا حال، عدم داشتن گواهی ازدواج، گذرنامه نامعتبر، گذرنامه مخدوش شده، نداشتن هدف مشخص از سفر، نامه اشتغال به کار از مرجع نامعتبر، امرار و معاش ناکافی، ارائه توضیحات ناکافی برای اقامت، ارائه بیمه نامه نامعتبر، مدارک جعلی، گذرنامه آسیب دیده، عدم ارائه مدارک اسکان و … می باشد.

ویزای لهستان

رفع ریجکتی ویزای لهستان

با وجود آنچه در مورد ریجکت ویزای لهستان بیان شد طبیعتا لازم است در مورد رفع ریجکتی ویزا نیز اطلاعاتی داشته باشید و دقت کنید با وجود اینکه ممکن است ریجکت ویزا برای تمامی افراد اتفاق بیفتد باید بدانید که راه حلی برای رفع ریجکتی ویزای شینگن و ویزای لهستان وجود دارد که در مرحله اول باید مطمئن شوید که دلیل رد شدن شما تنها یک اشتباه از سوی شما هنگام ارائه مدارک تان بوده است. می توانید یک فرم را درخواست مجدد برای ویزا ارائه دهید و تمامی اطلاعات لازمه را مجدداً پر کنید. دقت داشته باشید برای عدم رد شدن دوباره ویزای تان بهتر است و مدارک خواسته شده را به همراه دلیل ریجکتی ویزا به وبسایت خدمات ویزا ارسال نموده تا مشاورین این سایت برای شما به راحتی این امور را انجام دهند.

ویزای لهستان0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

مطالب مرتبط