کشور نروژ

کشور نروژ یکی از زیباترین و دیدنی ترین کشورهای اروپایی بوده که پایتخت آن نیز شهر زیبا اسلو می باشد. اگر شما نیز قصد دارید تا در تعطیلات پیش روی خود به این کشور سفر داشته باشید می توانید کشور نروژ را در اولویت های خود قرار دهید. هزینه های اقامت و حمل و نقل بسیار گران بوده و در عوض هزینه های خورد و خوراک نیز بسیار ارزان می باشد. از مهم ترین جاذبه های گردشگری این کشور می توان به کلیسای چوبی اشاره کرد که با داشتن ۹۰۰ سال سابقه خود توانسته است یکی از قدیمی ترین و تاریخی ترین جاذبه های گردشگری این کشور باشد. شما می توانید چند ماه قبل از سفرتان ویزای گردشگری کشور نروژ را تهیه و اخذ کنید تا بتوانید در زمان دلخواه خود اقدام به سفری به یادماندنی داشته باشید.

درباره نروژ

یکی از زیباترین و دیدنی ترین کشورهای اروپایی و جهان، کشور نروژ می باشد که با داشتن آب و هوای سرد و یخبندان خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران به خصوص گردشگران ماجراجو را به سوی خود جذب کند. این کشور یکی از کشورهای اسکاندیناوی بوده و از موقعیت استراتژیک و اقتصادی بسیار خوبی در شمال قاره اروپا برخوردار می باشد به طوری که سالانه میلیون ها مسافر با اهداف بسیار گوناگونی به سوی این کشور مهاجرت و سفر می کنند. از مهم ترین مهاجرت هایی که به سوی این کشور در حال انجام است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         مهاجرت تحصیلی به نروژ

–         مهاجرت سرمایه گذاری به نروژ

–         مهاجرت کار به نروژ

–         سفر به قصد توریستی به نروژ

–         مهاجرت به قصد بازدید از خویشاوندان

کشور نروژ با داشتن آب و هوای بسیار معتدل در بخش های جنوبی آن بهترین مقصد گردشگری در این کشور بوده هم چنین مناطق شمالی آن نیز با داشتن اقلیم بسیار خاص خود بهترین گزینه برای انجام فعالیت های زمستانی می باشد. اگر شما نیز قصد دارید تا در تعطیلات تابستانی خود، به یکی از بهترین کشورهای اروپایی سفر کنید می توانید کشور نروژ را در اولویت های خود قرار داده و بهترین سفر اروپایی خود را رقم بزنید. در ادامه مقاله نیز سعی بر آن داریم تا اطلاعات و راهنمایی های لازم در مورد سفر به کشور نروژ را برای شما عزیزان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

آب و هوای نروژ

کشور نروژ در مدار شمالی کره زمین واقع شده است که دارای آب و هوای سرد و کوهستانی می باشد و با عرض جغرافیایی گرینلند و آلاسکا هم عرض بوده و از اقلیم سردی در این کشور حاکم می باشد. اما در نظر داشته باشید که تمام مناطق این کشور از آب و هوای برفی و یخبندانی برخوردار نمی باشد چرا که جریان گلف استریم باعث معتدل شدن آب و هوای این کشور در بسیاری از مناطق شده است. به همین جهت شاهد حاکم بودن آب و هوای نسبتا معتدل و دلنشین در شهرهای جنوبی این کشور هستید.

گردشگران و مسافرانی که به دنبال بازدید از این کشور هستند می توانند قبل از سفر خود در مورد آب و هوای این کشور اطلاعاتی را به دست آورده و سفر خود را شکل دهند. در نظر داشته باشید که در برخی از مناطق این کشور، شاهد ۶ ماه روز در نیم سال اول سال و ۶ ماه روز در نیم سال دوم سال هستیم که این امر به دلیل چرخش زمین به دور خورشید می باشد و بهترین و بی نظیرترین منظره می تواند برای گردشگران و توریست ها باشد. بسیاری از گردشگران به این مناطق سفر می کنند تا لحظه غروب و بلافاصله طلوع خورشید را مشاهده کنند که این امر بسیار جالب و لحظه ی دیدنی و زیبایی می باشد.

موقعیت جغرافیایی نروژ

کشور نروژ در شمال قاره اروپایی واقع شده است که شمالی ترین نقطه در قاره اروپا بوده و با کشورهای فنلاند، روسیه و سوئد هم مرز می باشد. مساحت این کشور در حدود ۳۸۵۱۵۵ کیلومتر مربع بوده و ۷۰ درصد خشکی این کشور به دلیل حاکم بودن آب و هوای سرد غیر قابل سکونت می باشد. جمعیت کلی این کشور در حدود ۵ میلیون نفر می باشد که یکی از کم جمعیت ترین کشورهای اروپایی بوده و تراکم جمعیت در جنوب این کشور بسیار بیشتر از سایر قسمت ها می باشد.

رفاه زندگی و سطح آسایش امروزه در کشور نروژ به قدری زیاد می باشد که می گویند امید به زندگی در این کشور حدود ۱۰ سال بسیار بیشتر از دیگر کشورهای اروپایی می باشد و این کشور توانسته است جایزه صلح نوبل را سالانه به خود اختصاص داده و مردم آن نیز از خوشحال ترین مردمان جهان به شمار بیاید. توجه داشته باشید که برای اولین بار آلمانی ها بودن که به این سرزمین ها سفر کردند و زندگی در این منطقه یخبندان را شکل دادند و بعدها با آب شدن یخ های موجود در این منطقه زندگی در این سرزمین شکل گرفت. به اولین نروژی ها، وایکینگ می گفتند که با کشتی های غول آسای خود به سایر کشورهای جهان سفر می کردند.

 فرهنگ مردم نروژ

فرهنگ مردم نروژ بسیار جالب و در نوع خود بی نظیر می باشد که همین فرهنگ از مهم ترین عوامل برای جذب گردشگران به سوی این کشور می باشد. ۹۹ درصد از مردم نروژ به زبان رسمی نروژی صحبت می کنند که این زبان شباهت بسیار زیادی به زبان فنلاندی دارد و از دو حالت نوشتاری نیز برخوردار است. بحث ازدواج در میان نروژی های بسیار خوشایند نمی باشد به گونه ای که آنها برای تشکیل خانواده و فرزند دار شدن ازدواج را اصل قرار نمی دهند و از سوال هایی که در این باره نیز پرسیده می شود زیاد خوششان نمی آید.

مردم کشور نروژ از زندگی ساده و دور از تجمل نهایت لذت را می برند و به همین دلیل ساده زیستی در این کشور رواج یافته است و مردم به حقوق و حق همدیگر احترام بسیار خاصی قائل هستند و این موضوع از مهم ترین ویژگی های فرهنگی مردم کشور نروژ می باشد. آداب احوال پرسی نیز در این کشور مانند مردمان آسیایی می باشد یعنی دست دادن و ارتباط چشمی از مهم ترین رفتارهای رایج در ملاقات با یکدیگر می باشد. بر خلاف شرایط و آب و هوای بسیار سرد حاکم در این کشور، مردمان کشور نروژ بسیار خونگرم و مهربان می باشند که بی شک این امر توانسته است تاثیر مثبتی را بر روی صنعت گردشگری این کشور داشته باشد.

بهترین زمان سفر به نروژ

اگر شما نیز به دنبال بازدید از کشور نروژ هستید و می خواهید در اولین فرصت از این کشور زیبا بازدید کنید می توانید فصل بهار و تابستان را به این منظور انتخاب کنید. البته برای برخی از گردشگران ماجراجو، فصل زمستان یکی از بهترین فصل ها برای بازدید از این کشور می باشد که در این فصل می توانند با توجه به شرایط بسیار سخت اقلیمی ورزش ها و تفریحات زمستانی انجام داده و به دنبال هیجان باشند.

شهرهای مهم نروژ

از مهمترین و زیباترین شهرهای کشور نروژ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

–         برگن: شهر برگن به داشتن خانه های رنگارنگ خود معروف است که در دامنه کوه های برفی واقع شده است و دومین شهر بزرگ کشور نروژ می باشد. این کشور الهام بخش بسیار شگفت انگیزی برای نقاشان و هنرمندان بوده و یکی از اصلی ترین مقصد های گردشگری در این کشور به شمار می آید.

–         اسلو: بزرگترین و دیدنی ترین شهر نروژ می باشد که از گران ترین شهرهای جهان نیز به شمار رفته و در یک آبدره واقع شده است. این شهر دارای موزه های زیبای بسیار زیادی بوده که هر کدام از این موزه ها سهم بسزایی را در صنعت گردشگری این کشور داشته اند.

–         تروندهایم: شهر تروندهایم در ابتدا پایتخت این کشور بوده است و امروزه نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و یکی از مهم ترین شهرهای توریستی کشور نروژ می باشد.

جاذبه های گردشگری نروژ

کشور نروژ با داشتن سرزمین های بکر و دیدنی خود توانسته است مانند نگینی در شمال قاره اروپا بدرخشد و بتواند توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها را به سوی خود جلب کند. حاکم بودن دو نوع آب و هوای متفاوت در این کشور سبب شده است که گردشگران در زمان دلخواه خود بتوانند از تفریحات تابستانی و زمستانی بهره مند شوند. امروزه شاهد برگزاری انواع تورهای گردشگری به مقصد نروژ هستیم که بی شک هر کدام از این تورها نهایت سعی خود را بر آن دارند تا بهترین خدمات را برای گردشگران خود ارائه دهد. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد معروف ترین و بهترین جاذبه های گردشگری کشور نروژ توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

جزایر لوفوتن نروژ

جزایر لوفوتن در قسمت شمالی کشور نروژ واقع شده است که گردشگران و توریست ها می توانند پدیده ی شفق قطبی را در این جزیره مورد بازدید قرار دهند. گردشگران و توریست هایی که به این جزیره سفر می کنند می توانند به ماهیگیری در این جزیره پرداخته و لحظات بسیار بی نظیر و به یادماندنی را در این مکان برای خود و نزدیکان خود، به ارمغان بیاورند.

همچنین در این جزیره خانه ها و مراکز اقامتی رنگارنگ بسیار شگفت انگیزی وجود دارد که توریست ها می توانند در این مناطق بهترین زمان را سپری کرده و از آب و هوای لذت بخش موجود در این مکان استفاده نمایند. در نظر داشته باشید که اقامت در این خانه های رنگی بسیار گران بوده و اگر قصد سفر به این مکان را دارید بایستی بودجه بیشتری را در نظر بگیرید.

کلیسای چوبی نروژ

از دیگر با شکوه ترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری کشور نروژ می توان به کلیسا چوبی نروژ اشاره کرد که در سواحل غربی نروژ واقع شده است و قدمت این کلیسا به ۹۰۰ سال پیش برمی گردد. توجه داشته باشید که این کشور در هر منطقه ی خود، کلیساهای چوبی بسیار زیادی را دارند که از مهم ترین این کلیساها می توان به اورنس اشاره کرد.

چوب به کار رفته در این کلیسا به رنگ مشکی بوده که زیبایی و جذابیت بسیار خاصی را به این کلیسا بخشیده است و در کنار این کلیسا نیز مزارهای بسیار مختلفی قرار گرفته است. سالانه مراسم های دینی و مذهبی بسیار باشکوهی برگزار می شود و گردشگران و توریست های علاقه مند به این مراسمات می توانند شرکت لازم را داشته باشند. اگر شما نیز قصد سفر و بازدید از این کشور را دارید می توانید بازدید از این کلیسا را نیز در اولویت های خود قرار دهید.

هزینه اقامت در نروژ

هزینه های سفر به کشور نروژ از مهمترین موضوعاتی می باشد که هر گردشگری به دنبال این هزینه ها است تا از این طریق بتواند بهترین و مناسب ترین برنامه ریزی های را داشته و سفر بسیار به یادماندنی را تجربه کند. از مهم ترین این هزینه ها می توان به هزینه اقامت در کشور نروژ اشاره کرد که در این خصوص می توان گفت، هزینه های اقامت در این کشور کمی گران بوده و گردشگران بایستی هزینه های بالایی را برای اقامت خود در نظر داشته باشند.

همچنین در هزینه های اقامت نوع هتل و امکانات آن نیز کاملا دخیل می باشد و گردشگران و توریست ها می توانند با توجه به بودجه و قدرت مالی خود، یکی از بهترین و مناسب ترین این هتل ها را رزرو کرده و در زمان سفر خود به این کشور اقامت راحتی را داشته باشند. در ادامه مقاله به معرفی یکی از بهترین هتل های این کشور خواهیم پرداخت.

هتل فیلشر نروژ

هتل فیلشر یکی از بهترین و زیباترین هتل های کشور نروژ می باشد که در سال ۱۸۸۹ ساخته شده است و در لیست لوکس ترین هتل های این کشور قرار گرفته است و در طراحی و معماری آن نیز شاهد استفاده از معماری سوئیسی هستیم. جالب این است که در رستوران این هتل کله پاچه نیز سرو می شود و گردشگران ایرانی می توانند از این خدمات بی نظیر نیز نهایت لذت را داشته باشند.

هزینه خورد و خوراک در نروژ

هزینه خورد و خوراک در کشور نروژ بسیار ارزان و مناسب می باشد به طوری که گردشگران می توانند با کمترین بودجه در اختیار خود از بهترین و لذیذترین غذاهای نروژی میل کنند. توجه داشته باشید که شما در این کشور می توانید از بهترین و معروف ترین غذاهای بین المللی نیز سفارش داده و در یکی از زیباترین کشورهای جهان، بهترین و لذیذترین غذاهای جهانی را صرف کنند. اگر می خواهید که هزینه بسیار پایینی را برای خورد و خوراک خود داشته باشید می توانید به برخی از رستوران های ارزان این کشور که در برخی از مناطق قرار گرفته اند، مراجعه نموده و غذای مورد علاقه خود را میل کنید.

هزینه حمل و نقل در نروژ

هزینه حمل و نقل از دیگر هزینه های سفر و بازدید از کشور نروژ می باشد که گردشگران بایستی در نظر داشته باشند که هزینه سفر و جا به جایی با تاکسی در این کشور بسیار بالا بوده و اگر می خواهید که مقرون به صرفه تر سفر کنید می توانید از اتوبوس های این کشور استفاده های لازم را داشته باشید. همچنین در این کشور نیز می توانید از قطارهای بین شهری و شهری نیز استفاده داشته باشید و ارزان تر سفر کنید. همچنین گردشگرانی که از خودروی شخصی خود استفاده می کنند بایستی هزینه ی بیشتری را از بابت تهیه بنزین پرداخت کنند تا بتوانند در سطح کشور به جابه جایی بپردازند. در حالت کلی کشور نروژ یکی از گران ترین هزینه های حمل و نقل را دارد.

خرید در نروژ

خرید یکی از مهم ترین موضوعات برای گردشگران می باشد که می توانند با بازدید از مراکز خرید این کشور بهترین سوغاتی ها را برای دوستان و نزدیکان خود تهیه و خریداری کنند. از مهم ترین مراکز خرید کشور نروژ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         کارل یوهانس گیت: این مرکز خرید در شهر اسلو بوده که در یکی از مهم ترین و اصلی ترین خیابان های این شهر واقع شده است. گردشگران و توریست ها می توانند تمام خریدها و برندهای مورد نظر خود را با خیال راحت از این مرکز خرید تهیه کنند و از اجناس و صنایع دستی این کشور نیز بازدید های لازم را داشته و محصول مورد علاقه خود را تهیه کنند.

–          گلاس ماگازینه: این مرکز خرید در دهه ۱۷۳۰ میلادی ساخته شده است که از محصولات قابل خریداری در این مرکز خرید کشور نروژ می توان به لوازم خانگی، لوازم آرایشی، اسباب بازی، پوشاک، کفش و مبلمان اشاره کرد.

–         نوری دیزاین: یکی از شیک ترین و لوکس ترین مراکز خرید در کشور نروژ می باشد که تمام مغازه های این کشور با داشتن طرح ها و قفسه بندی های شیک خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها را به سوی خود جلب کند.

بهترین و لذیذترین غذاهای نروژی

یکی از مهمترین موضوعاتی که برای تمام گردشگران در سراسر جهان وجود دارد، موضوع غذا می باشد. شکم گردی در نروژ بسیار مهم و مورد توجه می باشد که گردشگران و توریست های مختلفی به دنبال بهترین و لذیذترین طعم های این کشور هستند. در ادامه به معرفی خوشمزه ترین و لذیذترین غذاهای این کشور می پردازیم:

–         کلاود بری: یکی از انواع بسیار خوشمزه تمشک ها بوده که توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها را به سوی خود جلب کرده است.

–         وافل نروژی: یکی از لذیذترین و خوشمزه ترین میان وعده های نروژی ها می باشد که از انواع مربا و پنیر تهیه می شود و در صبحانه های نروژی ها نیز سهم و جایگاه بسیاری را دارد.

–         لوته فیسک: این غذا از ماهی کاد آغشته به آب قلیایی می باشد که بیشتر در روزهای کریسمس سرو می شود.

–         گوشت گوزن: این غذا از لذیذ ترین گوشت گوزن تهیه می شود و با سایر ادویه ها نیز خوش طعم شده و سرو می گردد. اگر علاقه مند به خوردن غذاهای گوشتی هستید می توانید این غذا را در اولویت های خود قرار دهید.

باید و نباید های سفر به نروژ

گردشگرانی که قصد سفر به کشور نروژ را دارند بایستی به برخی از باید ها و نباید های سفر به نروژ نهایت توجه را داشته باشند. از مهم ترین بایدها و نباید های سفر به نروژ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         قبل از سفرتان به این کشور در مورد تمام قوانین و مقررات موجود در نروژ آگاه باشید و به تمام این نکات نهایت احترام را داشته باشید.

–         این کشور یکی از مرفه ترین و ثروتمندترین کشورهای جهان می باشد که سطح زندگی و استانداردهای آن بسیار بالاست.

–         آمار جرم و جنایت در این کشور بسیار کم بوده و در بسیاری از مناطق این کشور به حضور پلیس نیز نیاز نمی باشد که این امر از اهمیت بسیار بالایی برای گردشگران برخوردار است.

–         در مورد زندگی شخصی مردم این کشور سوال های بسیار خصوصی نپرسید چرا که مردم نروژ بر روی این موضوع بسیار حساس هستند و بایستی به این امر توجه داشته باشید.

نکات مورد توجه در سفر به نروژ

گردشگران و توریست هایی که می خواهند به این کشور سفر کنند می توانند با رعایت کردن نکات مورد توجه در سفر به نروژ، سفری بسیار دلنشین و به یادماندنی را تجربه کنند. از مهمترین این نکات مورد توجه در سفر به کشور نروژ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         قبل از سفرتان به کشور نروژ بایستی ویزای گردشگری این کشور را اخذ و دریافت کنید.

–         چند ماه قبل از زمان سفرتان اقدام به خرید بلیط هواپیمای این کشور داشته باشید.

–         با داشتن ویزای گردشگری این کشور می توانید از دیگر کشورهای عضوء شینگن نیز بازدیدهای لازم را داشته باشید.

–         به فرهنگ و آداب رسوم مردم این کشور نهایت احترام را داشته باشید.

–         از بهترین و جالب ترین سوغاتی ها و صنایع دستی این کشور حتما خرید داشته باشید.

–         حتما به همراه خود لباس گرم و ضد آفتاب داشته باشید.

–          برای به ثبت رساندن تصاویر و عکس های زیبا از منظره های شگفت انگیز جاذبه های گردشگری کشور نروژ، دوربین عکاسی حرفه ای خود را به همراه داشته باشید.

بعد از خواندن تمامی این مطالب می توان نتیجه گرفت که نروژ کشوری بسیار مناسب برای سفر است در این صورت می توانید در ابتدا به سایت خدمات ویزا برای اقدام به مراحل اولیه سفر مراجعه نمایید.

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

مطالب مرتبط