آب و هوای هلند

کشور هلند واقع در قاره اروپا یکی از مهمترین مقاصد گردشگری جهان به شمار می رود. با این حال می توان گفت آب و هوای هلند جزو نقاط قوت این کشور به شمار رفته زیرا در اکثر اوقات آب و هوا در این کشور زیبا معتدل است. اگر شما هم قصد سفر به هلند را دارید بهتر است ابتدا از موقعیت جغرافیایی و نوع آب و هوای هلند آگاهی کامل داشته تا بتوانید اقلام مناسب و لباس های متناسب با فصل را همراه خود ببرید. با این حال نکته جالبی که در مورد این کشور وجود دارد این است که اغلب مناطق آن همیشه نیمه ابری بوده و مردم آن به دیدن آسمان بارانی عادت دارند.با ما در خدمات ویزا همراه باشید.

معرفی کشور هلند

هلند کشوری واقع در شمال غربی اروپا بوده که دارای جاذبه های گردشگری و طبیعی متعددی می باشد. این کشور امروز جزو پرجمعیت ترین کشور های جهان به شمار رفته و همچنین به طور کلی می توان گفت جمعیت هلند به سرعت در حال افزایش است. لازم به ذکر است که درصد بالایی است این جمعیت در شهر آمستردام یعنی پایتخت هلند زندگی می کنند؛ با این حال می توان گفت آمستردام جزو جنجالی‌ترین مراکز فرهنگی جوانان بین المللی به شمار رفته که می‌توان در این شهر بیشتر از هر جای دیگری در کشور هلند سنت تحمل اجتماعی هلندی را مشاهده نمود.

زبان مردم این کشور هلندی بوده و گاهی اوقات نیز  به زبان ارمنی در این کشور صحبت می شود. با این حال لازم است بدانید آب و هوای معتدل کشور هلند موجب شده است که یکی از کشورهای محبوب به شمار برود به طور معمول می توان گفت دمای این کشور ۳ درجه سانتیگراد بوده و در اکثر اوقات بارانی است.

آب و هوای هلند

آب و هوای هلند چگونه است؟

با توجه به اینکه حدود ۲۰ درصد از مساحت هلند را آب تشکیل داده می‌توان گفت این کشور دلتای سرسبزی است که رودخانه ای چون رودخانه راین از میان آن گذر می کند. از طرفی جالب است بدانید این کشور کوه های سر به فلک کشیده ندارد و ارتفاع بلند ترین تپه آن حدود ۳۲۲ متر بوده که در جنوب این کشور واقع شده است. آب و هوای مناسب در هلند موجب شده است که چراگاه ها و کشتزار های متعدد و سرسبزی در این کشور مشاهده شود. با این حال به طور کلی می توان گفت این کشور سرزمینی پر بارانی است که زمستان های طولانی و تابستان های کوتاه و ملایم دارد. از جمله مهمترین ویژگی های آب و هوای هلند بادهای تند به خصوص در مناطق ساحلی می باشد؛از طرفی سیلاب های موسمی نیز هر ساله این کشور را فرا می‌گیرد. با تمام این تفاسیر می‌توان گفت آب و هوای هلند تشابه زیادی با آب و هوای شمال ایران دارد البته مهم ترین تفاوت آن وزش باد می باشد که در شمال کشور ایران کمتر شاهد آن هستیم. با وجود این باد ها آب و هوای هلند سردی ملایمی دارد به طوری که سرمای آن آزارد هنده نبوده و گرمای تابستان نیز طاقت فرسا نیست. 

آب و هوای هلند

موفقیت جغرافیایی هلند

از نظر موقعیت جغرافیایی در مورد کشور هلند می توان گفت این کشور کوچک در ساحل دریای شمال واقع شده است و همانطور که گفته شد سطح زیادی از این کشور زیر دریا می باشد. لازم است بدانید هلند در نیمکره شرقی زمین واقع شده است و مهم ترین کشورهایی که در همسایگی آن قرار دارند آلمان، بلژیک و انگلستان می باشد.

با وجود این که گفته شد این سرزمین دارای ارتفاع بسیار کمی است در بیشتر شهرهای این کشور مشاهده می شود مردم جهت مهار آب دریا مجبور شدند تا از سد های بزرگ استفاده کنند. بارش های زیاد در این کشور موجب شده است تا ۸ درصد از آن را جنگل ها تشکیل داده به عنوان یکی از مهمترین کشورهای تولید کننده گل در جهان به شمار برود.

دقت داشته باشید به طور کلی در مورد آب و هوای هلند می توان گفت این سرزمین با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد بسیار پربار آن بوده و از طرفی به دلیل این که در مجاورت دریای شمال قرار دارد روزهای بدون آفتاب در آن بسیار کم است. نکته بسیار جالبی که در مورد هلند وجود دارد این است که دریای آن در زمستان به اندازه خشکی سرد نبوده و تابستان‌های گرم و طاقت فرسا نیز ندارند که این امر به دلیل وزش بادهای غربی می باشد. می‌توان گفت در بیشتر فصول سال آب و هوای هلند شبیه به کشور انگلستان است به طوری که در هلند نیز در فصول مختلف سال در ماه های تعریف شده ای برای آن ذکر شده است.

آب و هوای هلند

آب و هوای هلند در فصل تابستان

یکی از نکات بسیار مهم در مورد آب و هوای هلند که موجب شده است این کشور بسیار دوست داشتنی باشد تابستان های ملایم و کوتاه در این کشور می باشد. به طوری که در فصل تابستان دما در هلند به بیش از ۳۰ درجه سانتیگراد نخواهد رسید. البته به طور کلی می توان گفت این کشور نسبت به مناطق اروپایی دیگر از جمله آلمان دارای آب و هوای گرمتری است. لازم است بدانید ریزش باران پودری در این کشور یکی از تجربه های بی نظیر می باشد که در کمتر کشوری مشاهده می شود. همچنین لازم است بدانید در فصل تابستان دمای هوا در این کشور بین ۱۷ تا ۲۴ درجه سانتی گراد متغیر می باشد که این آب و هوا را در ماههای جولای و آگوست تجربه خواهید کرد.

آب و هوای هلند

آب و هوای هلند در فصل زمستان

متعادل بودن آب و هوای هلند در فصل زمستان موجب شده است که هر فصلی برای سفر به این کشور مناسب باشد به طوری که می‌توان گفت آب و هوای هلند در فصل زمستان بسیار مطلوب بوده و در کمتر روزهایی مشاهده می‌شود که دمای زیر صفر درجه برسد و به صورت کلی در فصل زمستان شاید ۲ الی ۳ روز دمای هلند به زیر صفر رسیده و معمولاً در زمستان دمای هوا از یک درجه سانتیگراد تا ۵ درجه متغیر می باشد. با این حال مشاهده می‌شود که بعد از تعطیلات کریسمس دوباره جنب‌ و‌ جوش در هلند آغاز شده و با توجه به مناسب بودن آب و هوا بسیاری از جاذبه های گردشگری در این فصل نیز به روی گردشگران باز است. به طوری که بسیاری از موزه‌های بزرگ هلندی در سرتاسر زمستان پذیرای گردشگران می باشد.

آب و هوای هلند

آب و هوای هلند در ماه فوریه و مارس

ماه فوریه در کشور هلند به گونه ای بوده که دمای هوا کمی بالا می رود اما به طور کلی می توان گفت در این فصل هلند آب و هوای سرد و مرطوبی دارد که این امر موجب شده است سفر به هلند در ماه فوریه نیز برای گردشگران دلپذیر باشد. توصیه ای که برای مسافرت در این ماه وجود دارد این می باشد که لازم است به اندازه کافی لباس گرم بردارید. نکته دیگری که در مورد سفر به هلند در ماه فوریه وجود دارد این است که با وجود آب و هوای سرد هلند در این فصل کانالهای شهرهای هلند اغلب یخ زده و بسیار جذاب میباشد. ماه مارس نیز با نزدیک شدن به فصل بهار به گونه ای است که آب و هوای هلند را بسیار مطلوب می کند. در ماه مارس اگر چه خنکای زمستان هنوز هم در هلند قالب است اما به طور کلی آب و هوای هلند قابل قبول می باشد.

آب و هوای هلند

آب و هوای هلند در فصل پاییز

فصل پاییز نیز فصلی بی نظیر در کشور هلند بوده که آب و هوای هلند در این فصل بسیار دلپذیر می باشد، به طوری که در بسیاری از روزهای فصل پاییز شاهد باران هستیم و کماکان هوا رو به سردی میرود. در ماه نوامبر مشاهده می‌شود که دمای هوا به طور قابل توجهی افت کرده و این نشانگر آغاز زمستان است. با وجود اینکه دمای کشور هلند هرگز برای فعالیتهای چون کوهپیمایی یا دوچرخه سواری بیش از حد سرد نمی‌شود طبیعتاً سپری کردن زمان در ماه نوامبر در طبیعت هلند لذت بخش خواهد بود.

اما با آغاز ماه دسامبر با توجه به افت دما شاهد گرم شدن بازارهای کریسمس در سرتاسر شهر های هلند بوده و همچنین مشاهده می‌شود که فستیوال های زیادی نیز در این فصل برگزار می شود. در ماه دسامبر اگرچه هلند شاهد بارش برف است اما به دلیل آب و هوای اقیانوسی که دارد برف مدت زمان زیادی بر روی زمین نمانده و به سرعت آب می شود.

آب و هوای هلند

آب و هوای هلند در فصل بهار

فصل بهار در کشور هلند به گونه‌ای بود که هوا به تدریج رو به گرما میرود. در ماه آوریل آب و هوای هلند الگوی غیر قابل پیش بینی دارد به صورتی که امکان دارد هوا از گرم به سرد تغییر کرده و بدون اطلاع از خشک به بارانی تبدیل شود. با آغاز ماه مه همان طور که به فصل تابستان نزدیک می شویم شاهد سرازیر شدن توریست ها به سمت شهرهای بزرگ مانند آمستردام هستیم. ماه ژوئن نیز جزو ماه های گرم و البته دلپذیر به شمار می‌رود به طوری که روزها در این ماه بسیار بلند بوده و خورشید در بسیاری از نقاط کشور تا ۱۰ شب غروب نمی کند، با این حال طبیعتاً در این ماه استفاده از ساحل های آفتابی می تواند بی نظیر باشد و مشاهده ساحل های طلایی زیر نور خورشید بسیار مجذوب کننده خواهد بود.

آب و هوای هلند

میزان بارش باران در هلند

همانطور که پیشتر نیز ذکر شد به طور کلی می توان گفت با وجود شرایط جغرافیایی و اقلیمی هلند این کشور یکی از پر باران ترین کشورهای اروپا و حتی جهان به شمار میرود. در ماه های آوریل و می شاهد کمترین میزان بارش در این کشور هستیم و مشاهده آب و هوای آفتابی برای دوستداران خورشید بسیار فوق العاده و بی نظیر است. اما به طور کلی در ماه سپتامبر بارش باران در این کشور بسیار زیاد می باشد. با این تفاسیر می‌توان گفت این کشور سالانه حدود ۷۹ سانتیمتر بارش را دریافت می‌کند.

آب و هوای هلند

بهترین زمان سفر به هلند از نظر آب و هوای هلند

با وجود آنچه در مورد آب و هوای هلند گفته شد به طور کلی در میابیم که همه فصل ها برای سفر به این کشور مناسب می باشد؛ اما آب و هوای هلند نشان دهنده این است که از اواسط ماه آوریل تا اکتبر بهترین زمان برای سفر به هلند خواهد بود. در این بازه زمانی با توجه به تعداد کم گردشگران به طور حتم قیمت‌ها منصفانه تر خواهد بود و به راحتی می توانید از آب و هوایی بی نظیر هلند نیز لذت ببرید. با این وجود مشاهده می‌شود که فصل تابستان یکی از فصل‌های پرطرفدار در بین گردشگران هلندی قرار گرفته که در این تاریخ شهرهای هلند بسیار شلوغ می شود و مشاهده می شود که قیمت ها نیز افزایش پیدا کرده است‌. با این حال افرادی که قصد سفر به کشور هلند در فصل تابستان را دارند بهتر است از لباس های رنگ روشن استفاده کنند. البته شایان ذکر است که دمای هوا در این فصل چندان گرم و سوزان نمی باشد. فصل زمستان نیز فصلی بوده که بسیار دلپذیر و مناسب می باشد که در این فصل لباس گرم از جمله ژاکت ضخیم و چتر از جمله ملزومات مهم به شمار می رود. با تمام این تفاسیر لازم است بدانید از اواسط ماه مه تا اواسط سپتامبر درجه حرارت در هلند معمولا ملایم و دلپذیر است و باران به طور مکرر وجود دارد. ماه می و ژوئن نیز آب و هوا کمی خنک تر از جولای و آگوست بوده و در این زمان کشور در حال شکوفایی می‌باشد، به طوری که در اوایل ماه می که هنوز هلند کمی سرد است شما می توانید زمین های پر از لاله را مشاهده کرده و از دیدن آن لذت ببرید.

آب و هوای هلند

تاثیر درختان بر آب و هوای هلند

بارندگی زیاد در کشور هلند موجب رویش بیش از حد درختان سر به فلک کشیده شده به طوری که در جای جای این کشور گیاهان و درختان مشاهده می شود که نقش تزیینی داشته و هم برای تولید میوه از آن استفاده می شود. با این حال طبیعتاً وجود این درختان موجب دلپذیرتر شدن هوا شده و همچنین رنگ های متفاوت این درختان جلوه بسیار زیبا به کشور می بخشد. نقاط مختلف کشور هلند که دارای درختان زیادی است هوای بکر و سالم را برای گردشگران مهیا کرده که افراد در آن می توانند به آرامش ذهنی برسند.

آب و هوای هلند

آب و هوای هلند و شهر آمستردام

آمستردام که پایتخت کشور هلند است به طور کلی می توان گفت همانند دیگر شهرهای این کشور بسیار پر باران می باشد به صورتی که از ماه مارس تا مه  فصل خنکی در این شهر در نظر گرفته شده و در آن درجه دما به آرامی افزایش پیدا می‌کند. ماه آوریل زمانی مناسب برای سفر به این شهر می باشد و همچنین از ابتدای ماه سپتامبر به خصوص در نیمه اول هوا بسیار در این شهر دل پذیر بوده و بعدها به تدریج رو به سردی می رود. تابستان نیز که از فصول شلوغ گردشگری آمستردام می باشد به دلیل آب و هوای مناسب که نه بیش از حد گرم است و نه سرد موجب شده است آب و هوای شهر بسیار مناسب باشد به طوری که می‌توان گفت این فصل بهترین زمان برای لذت بردن از کانال‌های آمستردام و پیاده روی در پارک‌ های این شهر می باشد. با تمام این تفاسیر تابستان آمستردام را همانند لندن دلپذیر کرده است و زمستان نیز از دسامبر تا فوریه هوا در این شهر سرد بوده اما انجماد اتفاق نمی افتد. همچنین در این ماه ها بارش برف و وجود مه غیر معمول نیست.

آب و هوای هلند

آب و هوای هلند و شهر روتردام

روتردام نیز یکی از شهرهای بسیار زیبای هلند بود که دارای جاذبه های تماشای زیادی است و راحت نمی توان از کنار آن گذر کرد با این حال بهتر است در مورد موقعیت جغرافیایی و آب و هوای این شهر نیز اطلاعاتی داشته باشید. این شهر در غرب هلند واقع شده و بزرگترین بندر اروپا می باشد. آب و هوای روتردام مانند بقیه قسمت های هلند اقیانوسی معتدل بوده که به دلیل نزدیک بودن به ساحل آب و هوایش کمی ملایم تر از قسمت‌های دیگر کشور است. این شهر در طول سال بارندگی زیادی داشته و حتی در تابستان هم شاهد بارش باران می باشد. در این شهر به ندرت برف ریخته اما روزهایی از زمستان هست که دما زیر صفر می رسد. ماه مرداد گرمترین ماه و دی سردترین ماه سال در روتردام به شمار می رود.

آب و هوای هلند

آب و هوای هلند و شهر لاهه

دیگر شهر کشور هلند لاهه است که در غرب این کشور واقع شده و پایتخت اداری هلند نیز به شمار می رود. لازم است بدانید در طول سال و در فصول مختلف نوساناتی در میزان درجه حرارت در این شهر رخ می دهد. با وجود اینکه دمای هوا در شهر لاهه تحت تاثیر رطوبت هوا قرار می گیرد به طور کلی نصف سال را در این شهر آب و هوای خنک داشته و احتمال بارش باران زیاد است. گرم‌ترین ماه‌های سال در این شهر شامل ماه های آگوست و می می باشد. همچنین در اواسط آوریل نیز هیچگونه بارشی در این شهر دیده نمی شود و بیشترین بارش را ماه دسامبر در شهر لاهه دارد.

آب و هوای هلند

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

مطالب مرتبط