دعوتنامه هلند

سالانه افراد زیادی از طریق دعوتنامه هلند جهت امور مختلف به این کشور سفر می کنند. کشور هلند یکی از کشورهای شمال غربی اروپا می باشد که با وجود جاذبه های طبیعی و گردشگری که دارد سالانه گردشگران خارجی زیادی از سراسر جهان به این کشور سفر می کنند و همچنین با وجود شرایط عالی زندگی در این کشور آن را به یکی از کشورهای حائز اهمیت برای افراد جهان مبدل کرده است. طبیعتا انواع ویزا و دعوتنامه این کشور متعدد است و برای شناخت بیشتر این ویزاها و نحوه دریافت آن بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

دعوتنامه هلند

امروزه مشاهده می شود که کشور هلند به یکی از کشورهای مهم جهان تبدیل شده است که افراد جهت امور مختلف قصد سفر به این کشور را دارند. حال اگر شما هم تاکنون قصد اخذ ویزای هلند را نموده باشید به طور حتم اسم دعوت نامه هلند به گوشتان خورده است و شاید با خود سوال کنید که دعوتنامه هلند چه چیزی می باشد. دقت داشته باشید یکی از بهترین و آسان ترین روش ها برای دریافت ویزای شینگن کشور هلند اخذ ویزا با دعوتنامه می باشد زیرا این دعوتنامه یک مدرک مهم و حیاتی است که می‌ تواند در روند اخذ ویزا به شما کمک کند و کارهای شما را به سهولت پیش ببرد، مهمترین دلیل این امر افزایش اعتماد کنسولگری نسبت به شما می باشد زیرا با استفاده از این دعوتنامه فرد هلندی شما را برای انجام مقاصد توریستی، تحصیلی، تجاری، کاری و یا غیر به این کشور دعوت می نماید و بنابراین ساده تر خواهید توانست اقدام به اخذ ویزا نماید. حال در اینجا امری که بسیار مهم است این است که با وجود تفاوتی که در انواع ویزای هلند وجود دارد لازم است برای هر کدام از مقاصد سفر به این کشور یک دعوتنامه به خصوص صادر شود؛ بر همین اساس اگر قصد سفر به این کشور را دارید قبل از هر اقدامی لازم است هدف اصلی خود را تعیین نمایید و سپس بنابر آن اقدام به درخواست صدور دعوتنامه هلند کنید. این دعوتنامه می‌تواند از طرف یک شرکت، اقوام یا مراکز پزشکی برای شما ارسال شود.

 دعوتنامه هلند

نقش دعوتنامه در ویزای این کشور

اهمیت دعوتنامه هلند همانطور که گفته شد به دلیل این است که به افراد کمک می‌ کند تا امورات اخذ ویزا راحت تر انجام گیرد به طوری که با نوشتن این دعوتنامه فرد دعوت کننده وظیفه ای را بر عهده می گیرد تا همه هزینه های مربوط به زندگی و مسافرتی متقاضی را بپذیرد. حال خبر خوبی که وجود دارد این است که شما می توانید با داشتن دعوتنامه هلند علاوه بر سفر به این کشور زیبا از چندین کشور اروپایی دیگر که عضو حوزه شینگن هستند، بدون نیاز به دریافت ویزا بازدید نمایید زیرا هلند یکی از اعضای پیمان شینگن است و با این حال بازدید از کشورهای دیگر عضو این پیمان برای افرادی که ویزای هلند را دارند امکان پذیر می باشد، و همانطور که گفته شد لازم است قبل از سفر به این کشور ابتدا مقصد خود از سفر به این کشور را مشخص نمایید زیرا انواع دعوتنامه هلند وجود دارد که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد.

 دعوتنامه هلند

دعوتنامه نمایشگاهی هلند

دعوتنامه نمایشگاهی هلند یکی دعوتنامه های این کشور است که شرکت‌ها یا اشخاص می توانند آن را دریافت کنند. در واقع افراد و یا حتی شرکت هایی  که قصد شرکت در نمایشگاه هایی که در این کشور برگزار می شوند، را دارند می توانند با دریافت این دعوت نامه درخواست خود را مبنی بر دریافت ویزای نمایشگاهی ارائه دهند. با این وجود دقت داشته باشید افرادی که تمایل به بازدید از نمایشگاه های هلند را دارند حتما باید دعوتنامه نمایشگاهی هلند که کاملا مطابق با هدف اصلی سفر است را داشته باشند زیرا عدم تطابق آن موجب رد شدن درخواست ویزای آنها خواهد شد.

در این دعوتنامه مدارک شرکت در نمایشگاه و در کل هدف از سفر ذکر می‌شود که باید مهر و امضا قانونی و معتبر داشته باشد. سپس بعد از تایید سفارت هلند و انجام مراحل قانونی افراد می‌ توانند در نمایشگاه شرکت داشته باشند. با این وجود دقت داشته باشید برای اینکه به راحتی بتوانید این دعوتنامه هلند را دریافت کنید باید ابتدا به دنبال تاریخ نمایشگاه های مربوطه در کشور هلند باشید و سپس نمایشگاهی را که می خواهید در آن شرکت کنید انتخاب کرده و با مسئول این نمایشگاه در ارتباط باشید و از آنها بخواهید که برای شما دعوتنامه ارسال کنند و در صورتی که این نمایشگاه ها در داخل ایران نمایندگی داشته باشند از داخل برای درخواست دعوتنامه اقدام نمایید.

 دعوتنامه هلند

دعوتنامه هلند برای دیدن خانواده

افرادی که تمایل دارند از اعضای خانواده خود در کشور هلند و یا دیگر خویشاوندان خود که در این کشور زندگی می کند دیدن نمایند نیز باید اقدام به اخذ ویزای خاصی کنند. این ویزای هلند که ویزای دیدار خانواده یا ویزای خویشاوندی نام دارد نیز می تواند با استفاده از دعوتنامه هلند آسان تر اخذ شود. که افرادی که تمایل به دریافت این نوع دعوتنامه را داشته باشند، باید توسط یکی از اقوام و آشنایان خود برای آنها دعوتنامه هلند ارسال شود سپس با استفاده از این دعوت نامه متقاضی می تواند راحت تر ویزای مورد نظر خود را دریافت کند.

 دعوتنامه هلند

دعوتنامه هلند برای تحصیل

کشور هلند که جزو کشورهای توسعه یافته می باشد طبیعتا می‌ تواند مقصد مناسبی برای افرادی باشد که تمایل دارند در خارج از کشور اقدام به ادامه تحصیل نمایند. در این بین دعوتنامه تحصیلی هلند نیز یکی از انواع دعوتنامه های این کشور محسوب می شود که برای دریافت ویزای تحصیلی در سرعت بالاتر دریافت می شود. حال دقت داشته باشید برای اینکه بتوانید این دعوت نامه را دریافت کنید باید ابتدا دانشگاهی که هدف تحصیل در آن را دارید را انتخاب کرده و اطلاعات کامل از خود، مدرک و رشته تحصیلی را به منظور تحصیل در دانشگاه به صورت ایمیل به دانشگاه بفرستید و منتظر بررسی دانشگاه مربوطه و پاسخ آنها باشید.

حال اگر پاسخ دانشگاه مثبت باشد آنها اقدام به ارسال دعوتنامه برای شما خواهند کرد که سپس شما می توانید با در دست داشتن دعوت نامه تحصیلی هلند به سفارت این کشور در تهران مراجعه نموده و مدارک مورد نیاز خود را ارائه دهید. لازم به ذکر است که در این کشور شروع سال تحصیلی از اوایل ماه سپتامبر است بنابراین متقاضیان و دانشجویانی که تصمیم به حضور در یکی از دانشگاه‌ های این کشور دارند باید از چند ماه قبل اقدام به ارائه مدارک به دانشگاه مربوطه کنند تا بتوانند در اسرع وقت ویزای مورد نظر خود را دریافت نمایند. داشتن حداقل مدرک دیپلم برای تحصیل در این کشور الزامی است در غیر این صورت فرد باید حتما ۲۱ سال داشته و در امتحان ورودی دانشگاه در هلند شرکت کند و سپس بعد از قبولی مشغول به تحصیل شود.

دعوتنامه هلند

دعوتنامه تجاری هلند

نوع دیگر دعوتنامه هلند دعوتنامه تجاری است که سالانه افراد زیادی متقاضی آن می باشند زیرا این کشور یکی از کشورهای بسیار مهم است که در زمینه های اقتصادی و تجارت بسیار صاحب نام و موفق است به طوری که نرخ بیکاری در آن حدود ۲ درصد اعلام شده است و این امر نشان دهنده قدرت اقتصادی در هلند می باشد. لازم است بدانید دعوتنامه تجاری این کشور نیز باید از طرف شرکت ها و ارگان های مختلف برای افراد متقاضی ارسال شود به دلیل اختصاصی بودن این دعوتنامه تنها می‌ توان از آن جهت گرفتن ویزای تجاری استفاده کرد و برای بقیه ویزاها کاربرد ندارد. شایان ذکر است که این دعوت نامه حتما باید ثبت رسمی شده باشد و به طور دقیق اهداف سفر و مشخصات دعوت کننده ذکر شده باشد که با این امر شرکت دعوت کننده می پذیرد که تمامی مخارج اقامت در هلند را برای فردی که دعوت نامه را برای وی ارسال کرده است بر عهده می‌گیرد. دقت داشته باشید این دعوت نامه می تواند جهت شرکت در همایش تجاری، بستن قرارداد و یا غیره ارسال شود که معمولا به صورت ایمیل فرستاده شده و باید دارای اطلاعات و توضیحات کامل در مورد زمان سفر، محل اقامت، چگونگی ثبت، مشخصات دقیق شرکت دعوت کننده و مشخصات دقیق فرد دعوت شونده ذکر شود. همچنین باید دارای مهر و امضا شرکت نیز باشد.

دعوتنامه هلند

دعوتنامه توریستی هلند

یکی از پرطرفدارترین انواع دعوتنامه هلند دعوتنامه توریستی این کشور می باشد زیرا همانطور که گفته شد هلند یکی از کشورهای بسیار زیبا و جذاب جهان است که سالانه گردشگران متعددی قصد بازدید از آن را دارند. دعوتنامه توریستی هلند نیز همچون دعوت نامه خویشاوندی باید توسط اقوام و نزدیکان برای شما ارسال شود به طوری که اگر شما هم دوست یا آشنایی مقیم این کشور دارید می توانید امید زیادی به دریافت دعوت نامه توریستی هلند داشته باشید. دقت داشته باشید این دعوتنامه هلند تنها به معنای گردشگری و تفریحی در هلند است و نمی‌ تواند از آن در جهت کار و غیره استفاده کنید. حال علاوه بر اینکه در هنگام دریافت ویزای توریستی هلند بهتر است دعوتنامه توریستی این کشور را نیز داشته باشید باید حتما بلیط رفت و برگشت از آژانس های مسافرتی معتبر تهیه کرده و همچنین هتل مناسبی برای اقامت در این کشور رزرو کنید.

با وجود اینکه گفته شد کشور هلند یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن است با داشتن ویزای توریستی هلند نیز می توانید به دیگر کشورهای این پیمان سفر کنید البته لازم است در ابتدا هواپیمای شما در هلند فرود آمده باشد یعنی نمی توانید مستقیما از کشور ایران به خاک دیگر کشورهای اروپایی وارد شوید.

 دعوتنامه هلند

دعوتنامه هلند برای سفر کاری

جهت دریافت ویزای هلند با استفاده از دعوتنامه کاری لازم است که حتما یک شرکت و یا یک سازمان معتبر اقدام به ارسال دعوت نامه نماید. یک شرکت معتبر که نیاز به نیروی کار جدید دارد حداقل ۳ ماه آگهی برای کار در هلند انتشار می دهد و اگر نتوانست نیروی مورد نیاز خود را فراهم کند می‌ تواند این آگاهی را به کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا منتشر نماید و اگر باز هم نتوانست به نتیجه مطلوب دست پیدا کند می توان نیروی کار را از خارج از اتحادیه اروپا انتخاب نماید.

دقت داشته باشید شرکت ارسال کننده این دعوتنامه باید ضمانت کامل شخص دعوت شده را بر عهده گرفته زیرا هرگونه اقدام غیر قانونی توسط فرد دعوت کننده می تواند به ضرر شرکت تمام شود. همچنین لازم است که شرکت درخواست دهنده مراحل قانونی و حقوقی را طی کرده و ثابت کند که نیرویی که درخواست کرده مناسب این کار می باشد،

همچنین فردی که برایش دعوت نامه فرستاده می‌ شود باید دارای حداقل مدرک لیسانس باشد. دعوتنامه کاری هلند باید به صورت الکترونیکی ارسال شده و فرد می تواند پس از دریافت آن اقدام به انجام کارهای دریافت ویزا از سفارت این کشور کند. توجه داشته باشید پس از اینکه فرد استخدام شد و بعد از گذشت ۳ سال اقامت با مالیات می‌ تواند درخواست تابعیت هلند را انجام داده و برای همیشه مقیم این کشور شود.

 دعوتنامه هلند

مدارک لازم برای دریافت دعوتنامه هلند

برای دریافت دعوتنامه هلند همانطور که گفته شد اولین اقدامی که باید انجام شود تعیین نوع هدف سفر به این کشور می باشد و با وجود اینکه انواع مختلف ویزاهای این کشور توضیح داده شد به طور حتم برای هر کدام از این ویزاها باید دعوتنامه خاصی ارسال و دریافت شود. لازم است که بدانید در هنگام دریافت ویزای هلند علاوه بر اینکه باید دعوتنامه داشته باشید نیاز به مدارک دیگری نیز می باشد زیرا این دعوتنامه تنها مدرکی است که می تواند شما را در روند صدور ویزا کمک کند و این امور را سرعت بخشد. البته دعوتنامه هلند به معنای کسب اجازه ورود به خاک این کشور نمی باشد.

دقت داشته باشید برای هر کدام از ویزای هلند مدارک خاصی نیاز است اما به صورت کلی این مدارک عبارتند از پاسپورت با مدت اعتبار حداقل ۳ ماه، عکس ۳ در ۴ با پس زمینه سفید، اصل شناسنامه متقاضی، کلیه مدارک شغلی، مدارک شناسایی شخص دعوت کننده، فرم درخواست دعوتنامه توسط شخص دعوت کننده، تاییدیه حساب بانکی شخص دریافت کننده و بیمه مسافرتی با پوشش بالا می باشد.

 دعوتنامه هلند

دریافت ویزای بلند مدت هلند با دعوتنامه

یکی از سوالاتی که بسیاری از افراد در هنگام دریافت دعوتنامه هلند می پرسند این است که آیا می‌ توان با استفاده از دعوتنامه این کشور یک ویزای طولانی مدت مثلا برای چند سال را درخواست کرد یا خیر؟ دقت داشته باشید این امر میسر است به طوری که میزبان باید مدت زمان مورد نظر اقامت فرد را از یک تا چهار سال به اداره ثبت نام خارجی ها گزارش دهد و می‌ تواند با گنجاندن یک اظهارنظر مخصوص در مورد این دعوت نامه تضمین مالی تمام دوره اقامت شما در هلند را پوشش دهد. حال اگر اداره ثبت نام، دعوت نامه را برای مدت کوتاهی بپذیرد لازم است متقاضی، مدارک پرداخت بدهی صورتحساب های بانکی در ۳ تا ۶ ماه گذشته را به عنوان منبع درآمد ماهیانه خود و همچنین توان مالی برای حمایت از خود را ارائه دهد.

 دعوتنامه هلند

آدرس سفارت هلند در ایران

پس از دریافت دعوتنامه هلند مراجعه به سفارت این کشور جهت دریافت ویزا ضروری می باشد با این حال لازم است قبل از مراجعه به سفارت حتما وقت سفارت هلند گرفته باشید و با داشتن تمامی مدارک مورد نظر به سفارت این کشور در تهران، فرمانیه، خیابان سنبل، خیابان ارغوان غربی، پلاک ۶۰ مراجعه نمایید. تصویر

 دعوتنامه هلند

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

مطالب مرتبط