کشور مالت

کشور مالت در جنوبی ترین نقطه قاره اروپا واقع شده است که با داشتن شرایط اقلیمی بسیار مناسب و معتدل خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها را در سال های اخیر به سوی خود جذب کند. بهترین زمان برای بازدید از کشور مالت در فصل بهار می باشد چرا که در تابستان میزان رطوبت در این کشور بالا است و این امر برای بسیاری از گردشگران بسیار ناگوار می باشد. همچنین در نظر داشته باشید که این کشور در سواحل دریای مدیترانه واقع شده است و از زیباترین منظره و طبیعت برخوردار می باشد. از مهمترین جاذبه های گردشگری این کشور می توان به کاخ اعظم اشاره کرد که در زمان تاسیس خود محل اقامت شوالیه های سنت جان بوده است و امروزه نیز از مشهورترین جاذبه های دیدنی این کشور به شمار می آید.

درباره مالت

قاره اروپا یکی از بهترین و دیدنی ترین قاره های جهان به شمار می آید که با داشتن جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی خود در کشورهای مختلف توانسته است سالانه میلیون ها گردشگر را در دل خود جای دهد و در رتبه اول قاره های گردشگر پذیر واقع شود. در این میان یکی از کشورهای تازه و زیبا در جنوب این قاره وجود دارد که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از گردشگران ماجراجو واقع شده است. کشور مالت از مجموعه جزیره هایی تشکیل شده است که با داشتن جاذبه های تاریخی و دیدنی خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران را به سوی جنوبی ترین نقطه قاره اروپا جلب کند.

اگر شما نیز به دنبال مکانی بکر و شگفت انگیز برای تعطیلات تابستانی خود هستید می توانید این کشور را در اولویت های خود قرار دهید و یکی از بهترین سفرهای خود به قاره اروپا با کمک سایت خدمات ویزا شکل دهید. توجه داشته باشید که درآمد و اقتصاد این کشور کاملا به صنعت گردشگری بستگی دارد و همین امر نیز سبب شده است تا زیرساخت ها و برنامه ریزی های بلند مدتی برای این صنعت و جلب توجه و رضایت گردشگران اخذ شود. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد آب و هوای، موقعیت جغرافیایی، جاذبه های گردشگری، بهترین زمان سفر به این کشور و هزینه های سفر به کشور مالت توضیحات بیشتری را به حضور شما ارائه دهیم.

کشور مالت

آب و هوای مالت

تمام گردشگران و مسافرانی که قصد مسافرت به کشور های خارجی را دارند به دنبال آگاهی از شرایط اقلیمی آن هستند تا از این طریق بتواند چمدان های سفر خود را با خیال راحت بسته و آماده سفری پربار و بی نظیر باشند. در نظر داشته باشید که این کشور با واقع شدن در سواحل دریای مدیترانه از آب و هوای مدیترانه ای نیز برخوردار است و شما می توانید معتدل ترین و بهترین آب و هوا را در این کشور تجربه کنند.

آب و هوای کشور مالت در فصل تابستان بسیار گرم و از میزان رطوبت بسیار بالایی برخوردار می باشد به طوری که تحمل این آب و هوا برای برخی از گردشگران غیر قابل تحمل می باشد ولی در عوض بهترین زمان برای آفتاب گرفتن در سواحل زیبا و رویایی دریای مدیترانه می باشد به همین جهت با وجود دمای بالا در این فصل شاهد، افزایش ورود گردشگران و توریست ها از کشورهای مختلف به سوی کشور مالت هستیم. شما نیز می توانید قبل از سفر به این کشور در مورد شرایط اقلیمی آن اطلاعاتی را به دست آورده و سپس اقدام به سفر داشته باشید.

کشور مالت

موقعیت جغرافیایی مالت

همانطور که در بخش های قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، کشور مالت در جنوب قاره اروپا واقع شده است که به عنوان مرکز دریای مدیترانه نیز به شمار می آید. این کشور در همسایگی کشورهای ایتالیا، لیبی و تونس واقع شده است و از ۳۱۶ کیلومتر مربع وسعت برخوردار است که با داشتن حدود ۴۰۲٫۰۰۰ نفر جمعیت یکی از پر تراکم ترین کشورهای اروپایی و جهان به شمار می آید. زبان مردم این کشور نیز به مالتی و انگلیسی می باشد که البته بسیاری از مردم این کشور به زبان ایتالیایی نیز آشنا بوده اند و اهمیت زیادی را برای یادگیری زبان های مختلف از خود نشان می دهند.

این کشور دارای پیشینه ای حدود ۵۹۰۰ سال پیش از میلاد را دارد و از زمان های بسیار دور مورد توجه بسیاری از بازرگانان و تاجران دریا بوده است که در سواحل این کشور لنگر انداخته و به استراحت و تجارت می پرداختند. این کشور سالیان طولانی مورد استعمار کشورهای مختلف اروپایی واقع شد که در سال ۱۹۷۴ توانست جمهوری و استقلال خود را به شکل رسمی اخذ نماید و به یکی از اعضای اتحادیه اروپا شناخته شود. همچنین می توانید اسم کشور مالت را در سازمان ملل و منطقه یورو نیز مشاهده کنید که هر کدام از این عوامل نشان دهنده پیشرفت این کشور در کوتاه ترین زمان ممکن است.

کشور مالت

شهر والتا: مالت

شهر والتا پایتخت کشور مالت است و ۰٫۸ درصد از کل خاک این کشور را به خود اختصاص داده است. توجه داشته باشید که این پایتخت کوچکترین و دیدنی ترین پایتخت در قاره اروپا می باشد و گردشگران با بازدید از این شهر می توانند بهترین لحظات را برای خود به ارمغان بیاورند. معماری و طراحی بسیار خاصی در شهر مالتا حاکم می باشد که در اصل به این نوع معماری، معماری باروک گفته می شود که ساختمان های بسیار زیبا در میان شن های طلایی قد کشیده اند. این شهر در مقایسه با پایتخت هایی مانند پاریس، لندن، آمستردام و رم بسیار کوچک می باشد و گردشگرانی که برای اولین بار آن را بازدید می کنند لحظات بسیار شگفتی را تجربه می کنند.

در نظر داشته باشید که این شهر نقش بسیار حساس و مهمی را در کشور مالت دارد و بیشترین درصد جمعیت این کشور در این شهر ساکن هستند. روزانه ده ها کشتی توریستی و تجاری در سواحل این کشور لنگر می اندازند. همچنین این کشور دارای جاذبه های تاریخی بسیار زیبایی نیز می باشد که بسیاری از این جاذبه ها مربوط به زمان های خیلی دور و تاریخی این کشور است. یکی از زیباترین منظره هایی که توجه گردشگران را به سوی خود جلب می کند، غروب خورشید در سواحل این شهر است به طوری که بسیاری از گردشگران برای مشاهده این منظره تا زمان غروب در این شهر می مانند.

کشور مالت

شهر مدینا: مالت

از دیگر شهرهای زیبای کشور مالت می توان به شهر مدینا اشاره کرد که این شهر را به عنوان جواهر کشور مذکور می شناسند. طبق آثار به دست آمده از مناطق مختلف این شهر می توان نتیجه گرفت که اقامت بشر در این منطقه مربوط به ۴۰۰۰ سال پیش بوده است و در زمان های دور نیز به عنوان پایتخت بسیاری از شوالیه ها به شمار می رفته است. البته توجه داشته باشید که امروز در این شهر تاریخی مالت فقط ۴۰۰ نفر ساکن هستند و به همین جهت لقب شهر سکوت را به آن داده اند.

هر گردشگر و مسافری که از این شهر بازدید می کند، در کوچه ها و خیابان های خالی از سکنه آن قدم می زند و از طراحی و معماری ساختمان های قدیمی تصاویر زیبایی را به ثبت می رسانند. اگر روزی گذرتان به این کشور افتاد پیشنهاد می کنیم که حتما از این شهر بازدید کنید و گذر تاریخ و حکومت های مختلف را در جای جای این شهر لمس نمایید.

کشور مالت

جاذبه های گردشگری مالت

همانطور که اشاره شد، کشور مالت با داشتن جاذبه های گردشگری و تاریخی بی نظیر خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها را به سوی خود جلب کند. از زیباترین و مشهورترین جاذبه های گردشگری این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         سرداب زیرزمینی با قدمت ۵۰۰۰ سال

–         موزه جنگ

–         بنای پیانوی رنزو

–         موزه ملی باستان شناسی

–         کاخ مستر

–         کلیسای سنت جان

–         کاخ استاد اعظم

هر کدام از این جاذبه های گردشگری ارزش بازدید و دیدن را دارند و شما می توانید با سفر به این کشور از تمام این جاذبه های گردشگری بازدید داشته باشید. امروزه تورهای گردشگری که به قصد کشور مالت برگزار می شوند برنامه سفر خود را به گونه ای طراحی می کنند که بتوانند از تمام جاذبه های این کشور دیدن کنند و گردشگران به شکل کامل با جاذبه های این کشور آشنا شوند.

کشور مالت

کلیسای سنت جان

کلیسای زیبای سنت جان یکی از مهمترین و مشهورترین جاذبه های گردشگری این کشور به شمار می رود و از ارزش بسیار زیادی در میان مردم محلی این کشور برخوردار است. معمار این کلیسا جرالو مو کاسار بوده است که در زمان خود یکی از بهترین و برجسته ترین معماران این کشور و جنوب قاره اروپا به شمار می رفته است. این کلیسا در بین سال های ۱۵۷۳ تا ۱۵۷۸ طراحی و ساخته شد و در قرن ۱۷ نیز مورد مرمت واقع شد و به سبک باروک از نو بازسازی شد.

این کلیسا یکی از شاهکارهای هنری کشور مالت است که معماری اولیه آن الهام گرفته از معماری رنسانس بوده است و از زیباترین کلیساهای مسیحی اروپا به شمار می آید. سالانه صدها مراسم مختلف در این مکان برگزار می شود که بی شک گردشگران نیز می توانند در این مراسمات شرکت کنند و به فرهنگ مردم محلی مالت پی ببرند.

کشور مالت

کاخ استاد اعظم والتا

از دیگر تاریخی ترین جاذبه های گردشگری کشور مالت می توان به کاخ استاد اعظم اشاره کرد. کاخ مذکور محل اقامت شوالیه های سنت جان بوده است و از طراحی داخلی بسیار باشکوه و بی نظیری برخوردار است به طوری که هر گردشگری با دیدن این کاخ شگفت زده می شود و تصاویر زیبایی را از آن به ثبت می رساند. سالن های بسیار بزرگ و راهروهای باشکوه این کاخ نشان از قدرت بی نهایت حکومت شوالیه های سنت جان است و شما می توانید در قسمت های مختلف این کاخ انواع مجسمه ها و تصاویر را مشاهده کنید. در نظر داشته باشید که این ساختمان برای مدت طولانی به عنوان کاخ میزبان مجلس کشور مالت به شمار می رفته است و امروزه نیز از مهمترین جاذبه های دیدنی این کشور می باشد.

کشور مالت

فستیوال های مالت

فستیوال ها و جشنواره های یک کشور نشان از تمدن و فرهنگ آن کشور دارد و می تواند آداب و رسوم مردم محلی آن منطقه را به خوبی نمایش دهد. سالانه ده ها فستیوال در کشور مالت برگزار می شود که هر کدام از این فستیوال ها سهم بسیار بزرگی را در جلب نظر و توجه گردشگران و مسافران به سوی این کشور داشته است. از مهمترین فستیوال های کشور مالت می توان به موارد  زیر اشاره کرد:

–         فستیوال های بین المللی باروک: به مدت ۱۵ روز می باشد و هنرمندان مالتی در این فستیوال به هنرنمایی می پردازند.

–         فستیوال های مدیترانه جزیره گزو: در اواسط پاییز اجرا شده و همراه با کنسرت و غذاهای محلی می باشد.

–         فستیوال هنر مالت: هنرمندان بزرگی از کشورهای مختلف در این فستیوال شرکت کرده و آثار بی نظیری را خلق می کنند.

–         فستیوال آتش بازی بین المللی: این مراسم در آخر مهر برگزار می شود که به مناسبت عضو شدن مالت در اتحادیه اروپا شکل می گیرد.

کشور مالت

بهترین زمان برای بازدید از مالت

یکی از دغدغه های گردشگران و مسافران این است که بهترین زمان برای بازدید از کشور مالت چه زمانی می باشد؟ برای پاسخ دادن به این سوال می توان گفت که بهترین زمان برای سفر و بازدید از این کشور، فصل بهار و پاییز می باشد که بی شک در این فصل ها این کشور از آب و هوای بسیار مطلوب و مناسبی برخوردار است و گردشگران می توانند در این فصل ها به راحتی از سواحل و جاذبه های تاریخی این کشور بازدید داشته باشند. اگر می خواهید که در زمان خلوت از کشور مالت بازدید کنید و بهترین لحظات را در این کشور بگذرانید می توانید در فصل زمستان اقدام به سفر خود داشته باشید.

کشور مالت

هزینه اقامت در مالت

یکی از مهمترین سوال هایی که در سفر به کشور مالت برای هر گردشگر و توریستی به وجود می آید هزینه های اقامت در این کشور می باشد. هزینه های اقامت در این کشور بسیار ارزان و مناسب است و گردشگران می توانند با بودجه در اختیار خود بهترین و لوکس ترین هتل این کشور را رزرو کنند و در آن اقامت داشته باشند. توجه داشته باشید که تمام هتل های این کشور از مجهزترین و مدرن ترین امکانات برخوردار هستند و همین امر نیز سهم بسیاری را در جلب توجه گردشگران و توریست ها داشته است. شما می توانید قبل از سفر به این کشور، از طریق اینترنت و وب سایت ها، هتل مورد نظر و همچنین اتاق مد نظر خود را انتخاب کنید و آن را رزرو نمایید تا در زمان سفر خود به این کشور بدون معطلی در اتاق خود ساکن شوید.

کشور مالت

هتل والنتینا مالت

هتل والنتینا یکی از هتل های ساحلی کشور مالت می باشد که با داشتن منظره بسیار زیبا و شگفت انگیز خود در تمام روزهای سال پر از مسافر می باشد به طوری که اگر شما نیز قصد اقامت در این هتل را دارید می توانید قبل از سفر اتاق مورد نظر خود را رزرو نمایید و سفری بسیار هیجان انگیز و به یادماندنی را برای خود رقم بزنید. از مهمترین امکانات این هتل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         پارکینگ

–         صبحانه در اتاق

–         استخر رو باز

–         سونا

–         رستوران

–         برنامه های موسیقی شبانه

–         اتاق های سیگار ممنوع

اگر قصد سفر به این کشور را دارید به شما پیشنهاد می کنیم که این هتل را در اولویت های خود قرار دهید.

کشور مالت

هتل سان آندره مالت

از دیگر هتل های کشور مالت می توان به هتل سان آندره اشاره کرد که این هتل در منطقه گوزوی مالتا واقع شده است و از ارزان ترین هتل های کشور مذکور به شمار می آید و بهترین گزینه برای گردشگرانی می باشد که قصد دارند مقرون به صرفه تر سفر کنند. هتل سان در کنار سواحل این کشور قرار دارد و از منظره بسیار جالب و دیدنی برخوردار است که هر بیننده ای را مجذوب خود کرده است و از بهترین و با کیفیت ترین امکانات و خدمات برخوردار می باشد از مهمترین این امکانات و خدمات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         داشتن طراحی و معماری بسیار بی نظیر

–         کارکنان با تجربه و چند زبانه

–         رستوران و کافی شاپ

–         پذیرش ۲۴ ساعته

–         صندوق امانات

–         اتاق های سیگار ممنوع

کشور مالت

هزینه خورد و خوراک در مالت

کشور مالت به داشتن بهترین و لذیذترین غذاهای محلی و دریایی معروف است که هر گردشگری بی صبرانه منتظر صرف این غذاها است و به دنبال بهترین رستوران برای صرف غذای مورد علاقه خود می باشد. در نظر داشته باشید که در این کشور پتیزاهای ایتالیایی نیز تهیه و سرو می شود که گردشگران می توانند از این غذا میل کنند. همچنین هزینه خورد و خوراک در کشور مالت با توجه به نوع رستوران و غذایی که میل خواهید کرد متفاوت خواهد بود و شما می توانید با در نظر گرفتن بودجه در اختیار خود بهترین غذای مورد نظر خود را تهیه و صرف نمایید. رستوران های این کشور از انواع چوب های مختلف ساخته و طراحی شده اند که زیبایی و منظره بسیار شگفت انگیزی را دارند که می تواند توجه و رضایت بسیاری از گردشگران و مسافران را به سوی خود جلب کند.

کشور مالت

رستوران گوگار مالت

یکی از بهترین و مشهورترین رستوران های کشور مالت، رستوران گوگار مالت می باشد که با داشتن فضای بسیار دلنشین و آرام خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها را به سوی خود جلب کند. رستوران گوگار با سرو غذاهای محلی و بین المللی خود در میان مردم محلی این کشور نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و برای تشکیل جلسات دوستانه خود، این رستوران را در اولویت های خود قرار می دهند. در این رستوران انواع قفسه ها و اشیاء تزیینی چوبی وجود دارد که هر کدام از این آثار توسط مردم محلی این کشور ساخته شده اند. اگر به دنبال خوردن خوشمزه ترین و لذیذترین غذای کشور مالت هستید به شما پیشنهاد می کنیم که حتما بازدید از این رستوران را در اولویت های خود قرار دهید.

کشور مالت

هزینه حمل و نقل در مالت

کشور مالت یکی از کوچکترین کشورهای اروپایی است و فاصله جاذبه های گردشگری در این کشور از یکدیگر بسیار کم می باشد و گردشگران و توریست ها می توانند با هزینه های بسیار کمتری در داخل کشور جابجا شوند و از مکان های مورد نظر خود بازدید داشته باشند. در نظر داشته باشید که هزینه های حمل و نقل در این کشور بسیار ارزان و مناسب می باشد و شما می توانید با کرایه اتومبیل نیز در این کشور، اقدام به رفت و آمد داشته باشید. همچنین برای بازدید از جزیره های اطراف کشور مالت نیز می توانید از کشتی ها و قایق های موجود در سواحل استفاده کنید. از مهمترین وسیله های نقلیه مورد استفاده برای گردشگران در این کشور می توان به اتوبوس و تاکسی اشاره کرد.

کشور مالت

نکات مورد توجه در سفر به مالت

گردشگران و مسافرانی که قصد بازدید از کشور مالت را دارند می توانند با در نظر گرفتن برخی از مهمترین نکات، بهترین سفر را در این کشور داشته باشند. از مهمترین نکات مورد توجه در سفر به مالت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         قبل از سفر به این کشور می توانید در مورد فرهنگ و آداب مردم محلی این کشور اطلاعاتی را به دست آورید و با آگاهی بیشتری با مردم این کشور ارتباط داشته باشید.

–         به محض ورود به این کشور می توانید نقشه گردشگری کشور مالت را تهیه کنید و با توجه به نقشه در اختیار خود می توانید از موقعیت جغرافیایی تمام جاذبه های گردشگری این کشور آگاهی یابید و به راحتی از آنها بازدید به عمل آورید. به این شکل برای وقت خود نیز بهتر می توانید برنامه ریزی کنید.

–         قبل از سفر اقدام به اخذ ویزای گردشگری این کشور کنید تا بتوانید به راحتی و در زمان مورد نظر خود، سفرتان را شکل دهید.

–         بیمه پزشکی را قبل از سفر دریافت کنید تا بتوانید از درمان های رایگان در این کشور بهره مند شوید.

کشور مالت
مالت

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

مطالب مرتبط