کشور لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ کشوری است که در اروپا قرار دارد. این کشور کوچک اروپایی با جمعیت کم خود یکی از ثروتمندترین کشورها در اروپا می باشد و دارای یک وضعیت خوب سیاسی و اقتصادی است. کشور لوکزامبورگ از کشورهای موسس اتحادیه اروپا می باشد. جاذبه های تاریخی بسیار زیبایی در گوشه و کنار این کشور قرار دارد. بعضی از این جاذبه های تاریخی در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده اند. با سفر به کشور لوکزامبورگ اهل هر تفریحی باشید می توانید مکانی برای لذت بردن و استراحت کردن بیابید. پس با ما همراه باشید تا درباره کشور لوکزامبورگ، کشور کوچک اروپایی بیشتر بدانید.

کشور لوکزامبورگ

درباره لوکزامبورگ

همانطور که گفته شد کشور لوکزامبورگ در اروپا قرار دارد. این کشور با چند کشور مهم اروپایی مرز مشترک دارد. کشورهای آلمان، فرانسه و بلژیک همسایه های این کشور می باشند.در حال حاضر این کشور اروپایی دارای جمعیت ۶۰۰ هزار نفری است که در واقع با همین جمعیت بسیار کم خود توانسته، یکی از کشورهای ثروتمند اروپایی باشد. پایتخت این کشور شهر لوکزامبورگ است که در طی سال ها به حاطر موقعیت جغرافیایی بسیار عالی خود شاهد وقوع جنگ های بسیار زیادی بوده است.

این کشور از موسسین اتحادیه اروپا است. در واقع نام پیمان شینگن نیز ار روستای شینگن در این کشور گرفته شده است و هدف ایجاد آن رفت و آمد آسان مردم اروپا بوده است. این کشور بسیار زیبا و جذاب اروپایی از واحد پول یورو استفاده می کند و تمامی هزینه های زندگی بر اساس آن پرداخت می شود.

کشور لوکزامبورگ از جمله کشورهای امن جهان محسوب می شود و آمار جرم و جنایت در این کشور اروپایی بسیار کم است. این کشور هر ساله با جاذبه های گردشگری فراوان خود شاهد حضور گردشگران بسیار زیادی از سرتاسر دنیا می باشد.

کشور لوکزامبورگ

آب و هوای کشور لوکزامبورگ

این کشور اروپایی بسیار زیبا دارای آب و هوای معتدلی در بیشتر نقاط خود می باشد. تفاوت زیادی بین آب و هوای فصل های مختلف در این کشور وجود ندارد. در فصل تابستان این کشور اروپایی دارای آب و هوای گرمی می باشد و در ماه های تیر و مرداد ماه دمای هوا به چیزی حدود ۳۰ درجه سانتی گراد می رسد. در فصل زمستان این کشور آب و هوای خنک و مطبوعی دارد. در بین ماه های دی و اسفند دمای هوا گاهی اوقات به زیر صفر درجه می رسد. اما به هر حال زمستان های این کشور بسیار ملایم است.

در این کشور بادهایی از سمت غرب وارد می شود که دارای ابرهای باران زای زیادی هستند. به طوریکه در طی ۶ ماه از سال شاهد بارندگی در این کشور هستیم.

کشور لوکزامبورگ

بهترین زمان سفر به کشور لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ در هر فصلی از سال جذابیت های خاص خود را دارد و فرقی نمی کند چه موقع از سال به این کشور سفر کنید، این کشور چیزهای زیادی برای نشان دادن دارد. از پایان اردیبهشت تا پایان شهریور ماه می توان به این کشور اروپایی سفر کرد. دمای هوا در این ماه ها بین ۸ تا ۲۰ درجه سانتی گراد می باشد و آب و هوای بسیار خوبی دارد.

اما اگر علاقه مند به برف و سرما هستید می توانید فصل زمستان را برای سفر خود انتخاب کنید. در فصل زمستان در بیشتر قسمت های شمالی این کشور بارش برف زیادی می بارد و مکانی عالی برای لذت از تمامی ورزش های زمستانی است. در واقع می توان گفت که در این فصل از سال هزینه های سفر به این کشور اروپای کم است و می توان از مکان های خلوت لذت برد.

کشور لوکزامبورگ

فرودگاه بین المللی کشور لوکزامبورگ

این فرودگاه در شهر لوکزامبورگ قرار دارد و نام آن فرودگاه فیندل لوکزامبورگ می باشد. در واقع می توان گفت این فرودگاه تقریبا در ۶ کیلومتری شهر قرار دارد و هر ساله پذیرای مسافرین زیادی می باشد. در این فرودگاه بین المللی دو ترمینال وجود دارد که ترمینال اول در سال ۱۹۷۵ ساخته شد و ترمینال دوم در سال ۲۰۰۴ مورد بهره برداری رسید.

در این فرودگاه امکانات بسیار زیادی برای راحتی مسافرین ایجاد شده است. اینترنت فرودگاه رایگان می باشد و در قسمتی از فرودگاه قابل دسترسی است. در این فرودگاه صرافی نیز وجود دارد و مسافرین در زمان ورود می توانند پول خود معامله کنند.

در فرودگاه کشور لوکزامبورگ امکان خرید نیز وجود دارد و می توان از محصولات متنوع این فروشگاه ها خرید کرد و لذت برد. این فرودگاه هر ساله پذیرای مسافرین بسیار زیادی است و در سال ۲۰۱۸ چیزی بیش از چهار میلیون مسافر به آن سفر کرده است.

کشور لوکزامبورگ

دسترسی از فرودگاه کشور لوکزامبورگ به مرکز شهر

این فرودگاه در فاصله بسیار کمی از شهر قرار دارد و مسافرین و گردشگران به راحتی می توانند به هتل ها و سایر قسمت های شهر بروند. تنها با ۱۵ دقیقه رانندگی می توان به مرکز شهر رسید. در فرودگاه لوکزامبورگ می توان از تاکسی ها و اتوبوس ها استفاده کرد و حتی امکان کرایه ماشین نیز وجود دارد. این فرودگاه دارای یک سیستم حمل و نقل بسیار خوب و منظم می باشد و به راحتی در هر زمانی می توان به مرکز شهر رفت. با استفاده از اتوبوس ها می توانید هزینه سفر خود به داخل شهر را کمی کاهش دهید و  همزمان بیشتر شهر را در طی مسیر ببینید.

کشور لوکزامبورگ

جاذبه های گردشگری کشور لوکزامبورگ

این کشور دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی است و بهترین مکان برای گردش و تفریح می باشد. در پایتخت لوکزامبورگ می توان با پای پیاده به بیشتر مکان های توریستی و گردشگری رفت و از تمامی قلعه ها و دژهای نظامی آن لذت برد.

 • ربع قدیمی. اولین و بهترین مکان برای گردش، ربع قدیمی می باشد. در این مکان برج و باروی باستانی قرار دارد که مهم ترین مکان های گردشگری می باشند. از طریق برج و باروی قدیمی می توان به سایر پارک ها و باغ ها رفت. در مسیرهای رفت و آمد این مکان خیابان های سنگ فرش و خانه های قدیمی زیادی وجود دارد که چشم هر بیننده را به خود خیره می کند.
 • موزه ملی تاریخ و هنر. این موزه یکی از قدیمی ترین موزه های اروپایی می باشد و از بهترین موزه های تاریخی و هنری است. در این موزه اسباب و اثاثیه، ابزار آلات، سکه ها، سلاح های جنگی، یافته های باستان شناسی، اشیای هنری و … وجود دارد که بیانگر تاریخ این کشور می باشند. این موزه نشان دهنده چیزهای زیادی می باشد که می توان زندگی هنری، مذهبی، اجتماعی و حتی فکری مردم شهر لوکزمبورگ را که متعلق به قرن شانزدهم و بیستم می باشند در آن مشاهده کرد. حتی آثار هنرمندان معاصر نیز در آن وجود دارد.
 • دیوارهای کورنیش. زیباترین بالکن اروپایی، دیوار های بسیار زیبای کورنیش می باشند که در اطراف شهر قدیمی قرار دارند. در این مکان خاک ریزهایی وجود دارد که نشان خانه ها و پناهگاه های اشراف می باشند. ساختمان های زیادی را در کنار کلیسا و صومعه باستانی نویمونستر می توان دید که در حومه گراند قرار دارند.
 • جایگاه گیوم دوم. این مکان یکی از مکان ها و بزرگ ترین فضاهای شهری می باشد. در این مکان می توان شاهد وجود مجسمه ویلیام دوم بود که سوار بر اسب می باشد. تالارهای و شیرهای معروف شهر در همین حوالی یافت می شوند و بعد می توان به سمت خانه قرن شانزدهمی رفت و از چشم انداز زیبای ان لذت برد. کاخ دوک بزرگ یکی از بناهای بسیار باشکوه رنسانسی می باشد که متعلق به ۱۵۷۲ است. این مکان جذابیت های گردشگری بسیار زیادی دارد.
 • صومعه بندیکتی. صومعه قرن هفتمی بندیکتی از مکان های بسیار جذاب شهر می باشد. این نا با چهار وجه بلند خود در اطراف یک میدان مربعی شکل ساخته شده است و یکی از مهم ترین و جذاب ترین مکان های مذهبی این کشور به شمار می آید. در این صومعه یک سردابه و یک تابوت سنگی از جنس مرمر وجود دارد که گفته می شود بقایای جسد بنیان گزار صومعه در آن قرار دارد.
 • باک و روزنه های شهر. اگر می خواهید به روزنه های شهر دسترسی داشته باشید می توانید به صخره باک بروید. این صخره با استحکامات نظامی خود بهترین مکان برای رسیدن به روزنه های شهر می باشد. دالان های زیر زمینی زیادی در داخل کوه سنگی تراشیده شده اند. گفته می شود که در این روزنه ها می توان چیزی بیش از هزاران سرباز، تجهیزات نظامی، اسب ها، کارگاه ها، قصابی، آشپزخانه ها و … را جای داد. مساحت این مکان بیش از ۴۰ هزار متر مربع می باشد.
 • دره موسل. وسعت قلعه موسل به بیش از ۴۲ کیلومنر مربع می رسد. در این دره روستاهای زیادی وجود دارد که بسیار منحصر بفرد و خیره کننده هستند. رستوران ها، کافه ها و … در آن ساخته شده است.
 • مولرتال. سرسبزی این منیطه آنقدر زیادی است که به آن سوئیس کوچک نیز گفته می شود. صخره های این منطقه شگفت انگیز و حیرت آور هستند. محصولات این منطقه عسل، لیکور و پنیر می باشد. در این منطقه می توان ساعت ها پیاده روی کرد و از مناظر اطراف لذت برد.
کشور لوکزامبورگ

چند قلعه و قصر کشور لوکزامبورگ

 • قلعه ی بورشاید. قلعه بورشاید در روستای بورشاید و بر روی یک صخره به ارتفاع ۱۳۷ متری قرار دارد و مشرف به رودخانه است. ساخت این قلعه بسیار زیبا تقریبا به قرن دهم میلادی باز می گردد. بیشتر گردشگران بازدید از این قلعه را به شب موکول می کنند تا از نورپردازی حیرت انگیز آن لذت ببرند و تجربه خوبی داشته باشند.
 • قلعه والفردانژ. این قلعه که در واقع منزل مسکونی دوک بزرگ بوده است در قسمت ورودی گرونوالد وود قرار دارد و یکی از مکان های توریستی جاده های لوکزامبورگ می باشد. این مکان تا پایان قرن نوزدهم محل سکونت دوک بوده است. قلعه والفردانژ دارای چشم اندازهای بسیار خوبی از مناطق و مناظر اطراف می باشد و در کنار یک سایت باستانی شناسی قرار دارد.
 • قصر شهر بور گلینستر. این قصر باشکوه متعلق به قرن دوازدهم می باشد که در واقع در یکی قلعه قدیمی قرار دارد. همیشه در این مکان نمایش های برگزار می شود که بسیار باشکوه و دیدنی می باشند. رستوران های اطراف این قلعه نیز بسیار زیبا هستند و بهترین غذاها را در این مکان سرو می کنند.
کشور لوکزامبورگ

چند شهر زیبای کشور لوکزامبورگ

در این کشور کوچک اروپایی شهرهای زیادی وجود دارد که دارای جاذبه های گردشگری زیادی می باشند. ما در اینجا چند شهر را به شما معرفی می کنیم.

 • شهر اشترناخ. شهر اشترناخ یکی از شهرهای کوچک در مرز کشور المان می باشد. این شهر بسیار کوچک دارای فضایی بسیار آرام و زیبا می باشد و فضای خوبی برای گردش و تفریح می باشد. هر گاه به این شهر سفر کردید، بهتر است به مولرتال بروید و در کنار آن پیاده روی کنید و یا اینکه یک دوچرخه کرایه کنید و از تمامی مکان ها بازدید کنید. بیشتر مسافرین در روزهای سه شنبه این شهر می آیند و می رقصند.
 • شهر ویاندن. این شهر در مرز آلمان قرار دارد. در این شهر جاذبه های بسیار زیادی وجود دارد که می توان به قصر ویاندن در بالای رودخانه اشاره کرد. البته خانه ویکتورهوگو نیز در این شهر قرار دارد. این خانه متعلق به زمان اقامت او در این شهر می باشد که امروزه به یک موزه تبدیل شده است.
کشور لوکزامبورگ

رستوران های کشور لوکزامبورگ

هر کسی که به کشور لوکزامبورگ سفر می کند، در واقع دوست دارد سری به رستوران های باشکوه آن نیز بزند و از انواع غذاهای آن تست کند. درست است که بیشتر رستوران های این کشور غذاهای فرانسوی را سرو می کنند اما در منوهای آنها می توان شاهد غذاهای محلی و البته بین المللی نیز بود. رستوران های چیگری، کلرفونتن، گرین آرت کافه، لو سود، آکوا، ملانگ سوری، توسیکس تو، کاما کورا و … بهترین رستوران های این کشور می باشند که بهترین غذاها را سرو می کنند. در واقع بیشتر این رستوران های محیط های بسیار دنج و راحت دارند که در بیشتر مواقع تبدیل به پاتوق دائمی توریستان و گردشگران می شوند.

کشور لوکزامبورگ

هتل های باشکوه کشور لوکزامبورگ

در کشور لوکزامبورگ هتل های بسیار زیادی ساخته شده است که بسیار باشکوه و مجلل می باشند. امکانات هتل های این کشور بسیار زیاد است و بهترین خدمات را به مسافرین ارائه می دهند. این هتل ها در نقاط مختلف قرار دارند و به راحتی می توان از آنها به سایر نقاط شهر رفت. هتل سیمون پلازا یک هتل چهار ستاره، هتل بریستول یک هتل دو ستاره، هتل ایبیس استایلز لوکزامبورگ سنتر یک هتل سه ستاره، هتل یاشا یک هتل سه ستاره، هتل امپایر یک هتل سه ستاره در این کشور است که بهترین خدمات اقامتی را برای مسافرین شهر ارائه می دهند. در این هتل ها بهترین اتاق ها با بهترین چشم اندازها در اختیار مسافرین قرار داده می شود.

کشور لوکزامبورگ

هزینه زندگی و سفر به کشور لوکزامبورگ

هزینه های زندگی و سفر در این کشور کمی بالا است. این کشور از واحد پول یورو استفاده می کند و از استاندارد بالایی برای زندگی برخوردار است. در سفر به این کشور اروپایی باید بودجه ی خاصی را در نظر بگیرید و مراقب هزینه های سفر خود باشید. هزینه خوراک در این کشور بالا است و اگر بخواهید در یک رستوران غذا بخورید باید هزینه زیادی را صرف کنید. در واقع مسافرین می توانند از غذاهای خانگی استفاده کنند و یا اینکه خودشان دست بکار شوند و غذا درست کنند. هزینه رفت و آمد و یا سیستم حمل و نقل عمومی در این کشور مناسب است و با یک صرف هزینه کم می توان به سایر مکان های شهر رفت.

کشور لوکزامبورگ

حمل و نقل عمومی کشور لوکزامبورگ

همانطور که گفته شد این کشور کوچک می باشد و رفت و آمد به نقاط مختلف آن آسان می باشد. سیستم حمل و نقل عمومی این کشور شامل مترو، اتوبوس ها و تاکسی ها می شود که در سرتاسر کشور وجود دارند. متروها بهترین سیستم برای فرار از ازدحام ترافیک شهری می باشند. کشور لوکزامبورگ تصمیم دارد برای کاهش میزان آلودگی در کشور خود سیستم حمل و نقل عمومی خود که شامل اتوبوس ها و مترو می باشد را رایگان کند و در اختیار همه قرار دهد. این امر برای جلوگیری از ترافیک و ازدحام تاکسی ها در شهر بسیار مفید می باشد.

کشور لوکزامبورگ

بچه های کشور لوکزامبورگ

همانطور که گفته شد کشور لوکزامبورگ یکی از کشورهای بسیار ثروتمند اروپایی می باشد که مردم آن بیشترین میزان دستمزد را دریافت می کنند. کودکانی که در این کشور به دنیا می آیند بسیار موفق و در واقع خوشبخت هستند. این کودکان در سنین کم به چند زبان مسلط می شوند و با آن به تحصیلات عالی می پردازند. کودکان در این لوکزامبورگ در ابتدا در خانه خود زبان مادری خود یعنی لوکزامبورگی را یاد می گیرند، در سن ۶ سالگی زبان آلمانی را آموزش می بینند، در سن ۷ سالگی یادگیری فرانسه را آغاز می کنند و در واقع در سن ۱۳ سالگی نیز به آموزش فرانسه مشغول می شوند.

کشور لوکزامبورگ

خدمات درمانی و تحصیلات در کشور لوکزامبورگ

خوشبختانه هزینه خدمات درمانی در این کشور رایگان است و هر فردی می تواند از خدمات درمانی رایگان لذت ببرد. فقط افرادی که می خواهند عمل زیبایی انجام دهند باید هزینه ای برای درمان عمل خود پرداخت کنند.

در زمینه تحصیلات باید گفت که بیشتر کشورهای فرانسه به زبان فرانسوی صحبت می کنند و باید هر فرد مسلط به این زبان باشد تا در این دانشگاه ها تحصیل کند. در این کشور تحصیلات عالیه هزینه ای ندارد و رایگان می باشد.

کشور لوکزامبورگ

زبان مردم کشور لوکزامبورگ

زبان اصلی مردم این کشور اروپایی لوکزامبورگی می باشد. اما در کنار این زبان مردم این کشور به زبان های آلمانی، فرانسوی و انگلیسی نیز مسلط می باشند. افرادی که در این کشور زندگی می کنند به تمامی این زبان ها آشنایی دارند و به راحتی با هم ارتباط برقرار می کنند و همانطور که گفته شد از زمان کودکی به کودکان نیز نیز صحبت به تمامی زبان ها آموزش داده می شود.

کشور لوکزامبورگ

فستیوال های کشور لوکزامبورگ

این کشور اروپایی همواره شاهد برگزاری فستیوال های زیادی می باشد و در هر فصلی از سال می توان شاهد برگزاری فستیوال های متنوع بود. یکی از مهم ترین فستیوال های این کشور Pricetemp می باشد که در ماه مارس تا مه برگزار می شود. این فستیوال موسیقی، هنرمندان بسیار زیادی از سرتاسر دنیا به سمت خود می کشاند و شاهد اجرای موسیقی زنده در این کشور خواهید بود. در فصل تابستان نیز فستیوال های متنوعی برگزار می شود.

کشور لوکزامبورگ

اقتصاد کشور لوکزامبورگ

این کشور ۱۵ هزار نفری دارای جمعیتی با میانگین سنی چهل سال می باشد. در این کشور میزان بیکاری بسیار کم است و تقریبا ۴٫۴ درصد می باشد. این کشور اقتصادی بسیار قوی دارد و اصلا کودک کاری در این کشور مشاهده نخواهید کرد. محصولات این کشور تجهیزات فولاد، فرآورده های فلزی، ماشین آلات، شیشه و مواد شیمیایی می باشد. در واقع این کشور بهترین کشور برای زندگی و تحصیلات عالیه می باشد و با جاذبه های گردشگری خود افراد زیادی را هر ساله به خود جذب می کند پس پیشنهاد ما به شما برای رفتن به این سفر و طی کردن مراحلی مانند اخذ ویزا آژانس مسافرتی خدمات ویزا است.

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

مطالب مرتبط