کشور مجارستان

کشور مجارستان، یکی از بهترین کشورهای اروپایی و مقصد بسیاری از گردشگران ایرانی می باشد. در این پست شما را بیشتر با این کشور آشنا خواهیم نمود و به شما خواهیم گفت که چرا سفر به مجارستان می تواند بهترین گزینه برای تعطیلات شما به شمار رود. همچنین شما می توانید این کشور را به عنوان یک کشور پیشرفته اروپایی مقصد مهاجرت کاری و یا تحصیلی خود قرار دهید. با ما در خدمات ویزا همراه باشید.

پایتخت این کشور، شهر بوداپست یکی از زیباترین شهرهای اروپایی با جاذبه های گردشگری بسیار زیادی است که می توانید در یک تعطیلات تابستانی یا نوروزی از آن دیدن نمایید. در این پست همچنین اطلاعات بیشتری در مورد کشور مجارستان، پایتخت آن و مردم این کشور به شما ارائه خواهیم کرد تا بتوانید دقیق تر انتخاب خود را انجام دهید. در صورتی که به دنبال کشوری ارزان قیمت اروپایی برای سفر هستید، مجارستان می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای شما به شمار آید که با قیمتی بسیار مناسب می توانید تور این کشور را خریداری نمایید.

با بوداپست بیشتر آشنا شوید

مرکز سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و گردشگری مجارستان، شهر بوداپست می باشد که دارای تاریخ غنی است و بسیاری از بازدیدکنندگان همه ساله برای بازدید از این شهر، وارد شهر بوداپست می شوند. در صورتی که به دنبال شهری زیبا، مدرن و امروزی برای سفر هستید که تاریخ و معماری غنی داشته باشد، بوداپست می تواند گزینه ای کاملا مناسب برای شما به شمار رود.

واحد پول کشور مجارستان فورینت است و شهر بوداپست از لحاظ زمانی دو و نیم ساعت از شهر تهران عقب تر می باشد. در ادامه لازم به ذکر است که این شهر از دو بخش بودا و پست که قبلا دو شهر جداگانه بوده اند تشکیل شده است و به دلیل پستی و بلندی های تاریخی بسیار زیادی که این شهر به خود دیده است، می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای کنجکاوی در تاریخ اروپا به شمار رود. در ادامه شما را بیشتر با کشور مجارستان، شهر بوداپست و راهنمای سفر به این کشور آشنا خواهیم کرد و چند جاذبه گردشگری این کشور را به شما خواهیم گفت.

مردم مجارستان، فرهنگ و غذا

مردم کشور مجارستان از لحاظ فرهنگ و غذا به دلیل تاریخ دیرینه ای که دارند، بسیار شناخته شده هستند و با لباس های محلی خود شناخته می شوند. مردم این کشور شاید غذای بین المللی مشهوری نداشته باشند ولی می توانید در این کشور، غذاهای محلی را با عطر و طعمی بسیار خوب تجربه نمایید. این کشور بر خلاف روی مدرن و صنعتی که دارد، شهرهای کوچک، دهکده ها و مردم محلی با سنت های قدیمی بسیار زیادی دارد که هنوز هم در مزرعه ها کار می کنند و می توانید آنها را در تور مجارستان ببینید.

از مهمترین ویژگی های این کشور در فرهنگ و غذا، پایبندی آنها به اخلاق و احترام متقابل است و مردم مجارستان، رفتار بسیار خوبی را با توریست های خارجی دارند. در صورت امکان می توانید از این شهرها دیدن کنید و با مردم محلی بیشتر آشنا شوید. البته در این پست ما سفری مجازی به شهرها و جاذبه های گردشگری این کشور داریم و به شما برخی از مهمترین غذاهای سنتی کشور مجارستان را معرفی خواهیم نمود. در صورتی که قصد دارید مقصدی بسیار خوب را برای تعطیلات انتخاب کنید که هزینه مناسبی داشته باشد، مجارستان می تواند بهترین گزینه برای شما به شمار اید.

آب و هوای مجارستان

مجارستان کشوری خوش آب و هوا است و می توانید در سفر به این کشور، از مزارع و مراتع سرسبز این کشور و همچنین رشته کوه های آن دیدن نمایید. رودخانه ها و دریاچه های بسیار زیادی در این کشور وجود دارد و رانندگی در جاده های این کشور به خصوص در فصل بهار و تابستان می تواند گزینه ای بسیار جالب به شمار رود. شما می توانید برای اینکه یک سفر بسیار خوب به کشور مجارستان داشته باشید در بهترین زمان به این کشور سفر کنید. آب و هوای مجارستان به دلیل موقعیت این کشور در اروپا بسیار خوب است ولی زمستان هایی سرد دارد و به همین دلیل بهتر است فصل بهار و تابستان را برای سفر به این کشور انتخاب کنید.

همچنین کشور مجارستان دارای مراتع سرسبز بسیار زیادی است که می توانند گزینه ای بسیار مناسب برای عکسبرداری به شمار روند. امروزه بسیاری از مردمی که می خواهند برای تعطیلات به کشوری با آب و هوای خوب و همچنین تاریخ غنی سفر کنند، کشور مجارستان را انتخاب می نمایند. در ادامه به شما در مورد مهمترین جاذبه های گردشگری که در کشور مجارستان وجود دارد اطلاعات کافی را خواهیم داد و سفری مجازی به این کشور خواهیم داشت.

هویز، بزرگترین دریاچه آب گرم در جهان

شاید بتوان گفت یکی از جاذبه های گردشگری زیبا و قابل توجه که در کشور مجارستان واقع شده است، دریاچه آب گرم هویز می باشد. همه ساله بسیاری از بازدیدکنندگان از این جاذبه گردشگری طبیعی دیدن می کنند و از سرگرمی های موجود در آن منطقه استفاده می کنند. هویز در واقع یک شهر در مجارستان است که یکی از خصوصیات اصلی آن، وجود چشمه آب گرم به همین نام می باشد که این چشمه به درون دریاچه ای به نام هویز می ریزد.

از مهمترین ویژگی های این دریاچه می توان به وجود املاح معدنی با خواص بسیار خوب برای پوست و درمان دردهای عضلانی اشاره نمود. در صورتی که راهی مجارستان شدید، حتما از این دریاچه دیدن کنید. همچنین مناظر این دریاچه گزینه ای بسیار مناسب برای عکاسی است و کسانی که قصد عکاسی به صورت بین المللی را دارند، حتما به این دریاچه سر می زنند. لازم به ذکر است که تمامی امکانات مورد نیاز برای اقامت در شهر Heviz مجارستان برای شما فراهم شده است و می توانید اقامت خوبی را در شهر نزدیکی دریاچه داشته باشید.

دریاچه بالاتون

وقتی می خواهید به مجارستان وارد شوید، امکان آنکه برای شروع پروازی به سمت بوداپست خریداری نمایید بسیار بالا می باشد و شما می توانید در نزدیکی این شهر به بازدید از دریاچه بالاتون بروید و از آن دیدن نمایید. این دریاچه یکی از بزرگترین دریاچه های قاره اروپا و در نزدیکی مرکز مجارستان واقع شده است. شما می توانید تورهای آزاد یک روزه بازدید از این دریاچه را خریداری کنید و یا در صورتی که با تور به بازدید از مجارستان می روید، از این جاذبه بسیار زیبای طبیعی دیدن نمایید.

وجود امکانات بسیار زیاد گردشگری مانند قایقرانی، اسکیت سواری بر روی آب و بسیاری دیگر از تفریحات جذاب برای شما در بازدید از دریاچه بالاتون تدارک دیده شده است و در نزدیکی این دریاچه می توانید از رستوران های سنتی مجاری نیز دیدن کنید. برای بازدید از دریاچه بالاتون که ۱۲۰ کیلومتری بوداپست می باشد شما می توانید یک بلیط قطار تهیه کنید و خودتان شخصا از این منطقه بازدید نمایید. همچنین می توانید برای امتحان کردن غذاهای مجاری سنتی، به رستوران های سنتی با فضای قدیمی که دارد و البته امکانات بسیار مناسب مراجعه کنید و غذاهای سنتی مجاری را سفارش دهید.

قلعه بودا

یکی از مهمترین و جذاب ترین کاخ های قدیمی که هنوز هم امکان بازدید از آن وجود دارد و شکل اولیه آن حفظ شده است، قلعه بودا نام دارد. این قلعه که از لحاظ زیبایی با کاخ ورسای فرانسه رقابت می کند، در شهر بوداپست واقع شده است و به همین دلیل مردم این شهر را، پاریس شرق می نامند. این قلعه که منظره ای بسیار زیبا و وصف ناشدنی از رودخانه دانوب دارد، در سال ۱۶۸۶ میلادی ساخته شد. چندین بار مورد خسارت واقع شده است و دوباره بازسازی شده است.

ولی در صورتی که می خواهید سالم ترین قسمت های این قلعه قدیمی را مشاهده نمایید، بهتر است به قلعه جنوبی و یا برج بوزوگانی دیدن نمایید. لازم به ذکر است که این قلعه به شیوه دوران حکومت هابسبورگ ساخته شده است و می تواند یکی از جذاب ترین مناطق دیدنی برای شهر بوداپست به شمار رود. البته شهر بوداپست دارای دیدنی های بسیار زیادی است که قلعه بودا یکی از آنها می باشد. در ادامه شما را بیشتر با مناطق دیدنی شهر بوداپست آشنا خواهیم نمود. در بازدید از بوداپست حتما دوربین عکاسی خود را به همراه داشته باشید!

شهر اگر

در واقع می توان شهر اگر را مذهبی ترین شهر کشور مجارستان نامید که توسط اولین پادشاه مسیحی این کشور یعنی سنت اشتفن ساخته شده است. اگرچه که بسیاری از بناهای این شهر از قدیم وجود داشته اند ولی مهمترین بنای قدیمی به جا مانده از آن دوران، کلیسای قدیمی این شهر می باشد که بر روی یک تپه، مشرف به شهر و تپه زنان می باشد. همچنین شما می توانید در این شهر از قلعه قدیمی که روزی محل فرمان گذاری این کشور بوده است دیدن نمایید. در کل می توان گفت که تمامی مناطق گردشگری که در شهر اگر وجود دارد، به نوعی رنگ و بوی مسیحیت را به خود گرفته است.

در کشور مجارستان، این شهر به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرها شناخته می شود و همه ساله تعداد بسیار زیادی از گردشگران را به خود جذب می نماید. در صورتی که بازدید از شهر اگر برای شما جذاب است و دوست دارید یک سفر تفریحی خوب به مناطق گردشگری و تاریخی داشته باشید، اگر می تواند بهترین گزینه برای شما به شمار رود و به این منظور می توانید تور کشور مجارستان را خریداری کرده و از این شهر بازدید نمایید.

شهر سوپرون

شهر سوپرون لقب وفادارترین شهر دنیا را یدک می کشد و دلیل این امر را می توان در تاریخ جستجو کرد. در تاریخ پرفراز و نشیب قاره اروپا، شهر سوپرون در مدت زمانی به عنوان یکی از شهرهای اتریش به شمار می رفت ولی طی یک رای گیری که در سال ۱۹۲۱ انجام داده شد، مردم این شهر تصمیم گرفتند که به کشور مجارستان ملحق شوند و به هویت خود بازگشتند. این شهر از لحاظ تاریخی دارای معماری بسیار خاصی است که تنها در کشور مجارستان می توانید به دنبال آن بگردید، میدان ها و ساختمان های این شهر قدیمی هستند و همچنین بافت این شهر از قرون پیشین تغییر خاصی نداشته است.

پس اگر به دنبال سفر در زمان هستید و می خواهید کشور مجارستان قدیمی را ببینید، پیشنهاد ما به شما آن است که حتما از شهر سوپرون دیدن نمایید. این شهر دارای بافت بسیار زیبای تاریخی است و بسیاری از گردشگران همه ساله به دیدن آن می روند. برای بازدید از سوپرون می توانید تور مجارستان را خریداری کنید و یا به صورت سفر شخصی، به بازدید از این شهر بروید. امکانات مورد نیاز برای اقامت شما در این شهر فراهم شده است که می توانید از آنها استفاده نمایید. 

شهر پچ

پچ یکی از بهترین و زیباترین شهرهای کشور مجارستان شناخته می شود که قدیمی ترین دانشگاه مجارستان در آن واقع شده است. بیشترین دلیل محبوبیت و شناخت عمومی از شهر پچ را می توان در سال های اخیر جستجو کرد که مردمی از سراسر دنیا به عنوان پناهجو راهی کشور مجارستان شده اند و در این شهر سکنی گزیدند.

به دلیل گستردگی قومی که در این شهر وجود دارد، شما می توانید مردمی از نژادهای مختلف را در شهر پچ مشاهده نمایید. همچنین تمامی امکاناتی که در این شهر برای مردم توریست در نظر گرفته شده است، این شهر را برای بازدید بسیار مناسب می کند.

بیشتر توریست هایی که به شهر پچ می روند، به دنبال آثار تاریخی بسیار قدیمی در این شهر هستند که جذابیت آن را بالا برده است. مانند بسیاری دیگر از شهرهای مجارستان، شهر پچ نیز دارای معماری بسیار قدیمی است و بافت قدیمی خود را حفظ کرده است. در این شهر شما می توانید به رستوران های محلی مراجعه کنید و غذاهای سنتی و خوشمزه مجاری را سفارش دهید. لازم به ذکر است که تمامی شهرهای مجارستان، امکانات یک زندگی آرام و خوب را برای افراد محلی و کسانی که قصد دارند به عنوان گردشگر وارد این کشور شوند، فراهم نموده است.

پارک ملی آقتلک

پارک ملی آقتلک می تواند گزینه ای بسیار مناسب به خصوص برای کسانی باشد که می خواهند از جاذبه های طبیعی کشور مجارستان دیدن نمایند. این پارک ملی در قسمت شمالی مجارستان قرار گرفته است و حدود ۳ ساعت رانندگی با شهر بوداپست فاصله دارد. از مهمترین بخش های این پارک ملی می توان به وجود بزرگترین غار استالاکتیت در اروپا اشاره نمود که وسعت بسیار زیادی دارد و همه روزه تعداد بسیار زیادی از مردم برای بازدید از این غار به پارک ملی آقلتک واقع در کشور مجارستان می روند. با ما در خدمات ویزا همراه باشید.

برای اینکه از بروز خطرات احتمالی در زمان بازدید از این پارک جلوگیری شود، به شما تجهیزات مناسب غارنوردی داده می شود و راهنمای تور به شما نکات مرتبط با ورود به این غار را گوشزد می کند. بیشتر تورهایی که به سمت مجارستان می روند، بازدید از این پارک ملی را در برنامه خود قرار می دهند. همچنین جنگل های اطراف این غار می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای کسانی باشد که می خواهند از محیط های طبیعی بهره مند شوند. پارک ملی آقلتک یکی از مکان های مناسب برای کسانی می باشد که به عکاسی علاقه مند هستند.

شهر دبرسن

یکی از جذاب ترین شهرهایی که در هنگام ورود به کشور مجارستان می توانید از آن بازدید نمایید، شهر دبرسن می باشد. این شهر در طول تاریخ چندین و چند بار به عنوان پایتخت کشور مجارستان انتخاب شده است و به همین دلیل دارای اماکن تاریخی بسیار زیادی می باشد. در سال ۱۵۳۸ و در پی ساخت دانشگاه کالوینیست در این شهر، دبرسن به یکی از معدود شهرهای اروپایی تبدیل شد که دارای دانشگاه می باشند. این شهر همچنین برای کسانی که می خواهند بیشتر با معماری و سازه های اروپایی آشنا شوند گزینه ای بسیار مناسب به شمار رود.

کلیسای بزرگ دبرسن، موزه دری و بسیاری دیگر از اماکن تاریخی در این شهر می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای گشت و گذار در شهر دبرسن کشور مجارستان به شمار رود. همچنین شهر دبرسن به عنوان یکی از شهرهای مهد موسیقی در دنیا به شمار می رود و هر ساله جشنواره های مهم موسیقی در دنیا در این شهر برگزار می شود. در صورتی که جاذبه های تاریخی برای شما جذاب هستند، شهر دبرسن می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای بازدید باشد.

پارک ملی هورتو باگ

یکی از جذاب ترین پارک های ملی نیمه طبیعی که در قاره اروپا واقع شده است، پارک ملی هورتوباگ نام دارد. این پارک ملی محل زندگی تعداد بیشماری از گونه های مختلف پرندگان است و می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای گردشگران به شمار رود. همچنین گونه های جانوری مختلفی مانند اسب های وحشی و گاومیش ها در این پارک ملی زندگی می کنند و شما می توانید با خرید تور مجارستان، اوقات بسیار خوشی را در پارک ملی هورتو باگ داشته باشید.

کشور مجارستان یکی از بکر ترین طبیعت ها را در قاره سبز دارد و بازدید از آن به کسانی که علاقمند به جاذبه های طبیعی می باشند توصیه می شود. تورهای یک روزه و چند روزه کمپینگ را می توانید از شهرهای بزرگ مجارستان برای بازدید از این پارک ملی خریداری کنید و برای بازدید وارد آنها شوید. این پارک ملی به شدت تحت محافظت قرار گرفته است.

شهر گیور

یکی از قدیمی ترین شهرهای کشور مجارستان را می توان شهر گیور عنوان کرد که در میان وین و بوداپست قرار دارد و یکی از بهترین مکان های گردشگری در این شهر به شمار می رود. این شهر در طول تاریخ بسیار مورد هجوم بوده است و توسط اقوام زیادی اداره شده است ولی اولین ساخت آن به رومی ها باز می گردد. گشت و گذار در این شهر می تواند بهترین کاری باشد که شما می توانید انجام دهید. مردم شهر گیور بسیار مهمان نواز می باشند. حتما از کلیسای قدیمی این شهر بازدید کنید که کلیسایی بندیکتی است و معماری جالبی دارد.

غذاهای سنتی مجارستان

از مهمترین غذاهای سنتی که می توانید در کشور مجارستان امتحان کنید می توان به گولاش، سوپ ماهیگیر، لانگوش، فوزلیک، شوملویی گالوشکا، پورکولت و پاپریکاش، دوبوش تورتا، دلمه برگ کلم، چورتوش کالا و توروش چوسا اشاره نمود. مردم کشور مجارستان سعی می کنند تا تمامی مواد غذایی را با هم استفاده کنند و استفاده از چاشنی ها را به حدی انجام می دهند که طعم غذا لذیذ باشد. شما می توانید مجارستان را به عنوان یک مقصد خوشمزه در نظر بگیرید که با غذاهای سنتی بسیار خوشمزه در انتظار شما می باشد.

جاذبه های گردشگری بوداپست

بوداپست یکی از بهترین شهرهای مجارستان برای گشت و گذار است و در صورتی که از این شهر بازدید می کنید، قطعا جاذبه هایی مانند حمام های آب گرم سیچینی، خانه اپرای مجارستان، ساختمان پارلمان مجارستان، قلعه فیشرمن، کلیسای باسیلیکا سنت استفان، بازار بزرگ سرپوشیده، میدان قهرمانان و پل زنجیر دیدن نمایید. تمامی این جاذبه های گردشگری در شهر بوداپست ارزش گشت و گذار را دارند و می توانید از رستوران های سنتی این شهر نیز دیدن نمایید. مراکز خرید شهر بوداپست نیز گزینه ای بسیار مناسب برای تفریح و خرید می باشند.

سفر به مجارستان

برای خرید تور کشور مجارستان می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید و از سایت های ارائه دهنده خدمات در این زمینه استفاده کنید. ایران و مجارستان دارای روابط دوستانه و دیرینه ای هستند و شما می توانید پرواز مستقیم یا با یک توقف تهران به بوداپست خریداری نمایید. دریافت ویزای توریستی این کشور سخت نیست ولی دریافت ویزای اقامت دائم مجارستان شاید به زمان زیادی داشته باشد. در این متن شما را با دلایل سفر به مجارستان بیشتر آشنا کرده و مهمترین اطلاعات را در مورد این شهر در اختیار شما قرار دادیم.

کلام آخر

مجارستان یکی از زیباترین کشورهای اروپایی می باشد که همه ساله تعداد بسیار زیادی برای بازدید از آن راهی این کشور می شوند. جاذبه های گردشگری مجارستان در این پست به شما معرفی شد، البته بسیاری از جاذبه های مهم در این مقاله گنجانده نشد و شما باید شخصا از این کشور برای آشنایی کامل با آن دیدن نمایید برای این امر بهترین راه مراجعه به سایت خدمات ویزا می باشد. کشور مجارستان یکی از زیباترین و با فرهنگ ترین کشورهای اروپایی در مرز شرقی اتریش می باشد و همه ساله تعداد بسیار زیادی از گردشگران از سراسر دنیا به این قسمت از دنیا برای سفر می روند.

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

مطالب مرتبط