ویزای مجارستان

ویزای مجارستان : مجارستان یکی از کشورهای اروپای مرکزی می باشد که پایتخت آن بوداپست است. این کشور از جمله کشورهای پربازدید در جهان می باشد و افراد متقاضی سفر به این کشور باید ویزای مجارستان را بگیرند. افرادی که می خواهند ویزای مجارستان را اخذ کنند باید مراحلی را طی کنند که این مراحل باید طبق قوانین و مقررات کشور مجارستان باشد. اخذ ویزای مجارستان فقط از طریق وقت سفارت قبلی این کشور ممکن می باشد و بهتر است این کار را از طریق مشاورین و متخصصین امور ویزا انجام داد تا در مدت زمان کوتاهی ویزای این کشور گرفته شود.با ما در خدمات ویزا همراه باشید.

ویزای مجارستان

مجارستان یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و توانست در سال ۲۰۰۷ عضو پیمان شینگن نیز شود. امروزه کشور مجارستان ویزا های زیادی را به افراد متقاضی سفر به کشور خود می دهد. این افراد برای اخذ ویزای مجارستان می بایست مراحلی را طبق قوانین و مقررات کشور مجارستان طی کنند تا بتوانند ویزای آن را به سادگی و آسانی دریافت کنند. افرادی که در کشورهای عضو شینگن زندگی می کنند هیچ نیازی به اخذ ویزای مجارستان ندارند و می توانند به راحتی بدون ویزا به این کشور سفر کنند اما افرادی که در سایر کشورها زندگی می کنند برای سفر به این کشور باید ویزا داشته باشند تا بتوانند راهی سفر به این کشور شوند.

ویزای مجارستان از دو نوع بلند مدت و کوتاه مدت می باشد که هر فرد می تواند طبق هدف خود آن ویزا درخواست بدهد. دریافت هر کدام از این نوع ویزاها شرایط خاصی دارد که فرد باید همه آنها را طی کند.

ویزای مجارستان

انواع ویزای مجارستان

جالب است بدانید که این کشور اروپایی فقط برای اهداف توریستی به متقاضیان سفر ویزا نمی دهد. بلکه ویزاهای این کشور شامل ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای شرکت در کنفرانس ها، ویزای شرکت در سمینارها، ویزای ورزشی، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج، ویزای دیدار از اقوام و خویشاوندان، ویزای هنری، ویزای مقامات، ویزای سرمایه گذاری و …. می باشد. افرادی که می خواهند هر یکی از این ویزاها را دریافت کنند باید برای نوع ویزای خود درخواست دهند و فرم مربوطه را دریافت کنند. منظور این است که افراد متقاضی ویزای مجارستان می بایست در فرم ویزا هدف از سفر خود را به این کشور توضیح دهند و نوع ویزای درخواستی خود را بیان کنند. بهترین راه برای درخواست ویزا این است که از آژانس کمک بگیرید تا بتوانید بدون صرف هزینه های اضافی ویزای خود را دریافت کنید و به این کشور سفر کنید.

ویزای مجارستان

تعیین وقت سفارت مجارستان

همانطور که گفته شد ویزای مجارستان دو نوع ویزای کوتاه مدت و ویزای بلند مدت می باشد. فردی که می خواهد ویزای کوتاه مدت را بگیرد باید برای تعیین وقت خود از طریق کارگزار سفارت اقدام کند و تعیین وقت انجام دهد. اما افرادی که می خواهند ویزای دائم بگیرند باید از طریق تماس تلفنی و یا از طریق مراجعه حضوری به سفارت ویزای خود را دریافت کنند. از آنجایی که سفارت مجارستان بسیار شلوغ می باشد و تعداد زیادی برای اخذ ویزای مجارستان به آن مراجعه می کنند با تعیین وقت نوبتی برای ۶ تا ۸ هفته بعد داده می شود. در طی این مدت زمانی که سفارت برای تعیین وقت قرار می دهد فرد متقاضی ویزا می تواند تمامی مدارک لازم برای ویزا را آماده کند تا در زمان مراجعه به سفارت به مامور مربوطه ارائه دهد.

ویزای مجارستان

تعیین وقت سفارت مجارستان

همانطور گفته شد برای اخذ ویزا و امور مصاحبه باید به سفارت مجارستان مراجعه کرد و خوشبختانه مجارستان از کشورهای اروپایی است که در شهر تهران یک سفارت خانه دارد. سفارت خانه مجارستان در خیابان دروس قرار دارد. این سفارت خانه در تمامی روزهای هفته پاسخگوی مراجعه کنندگان می باشد. برای دریافت ویزاهای بلند مدت مراجعه کنندگان می توانند در تاریخ تعیین شده به کنسولگری سفارت مراجعه کنند و تمامی امور مربوط به ویزا را در آن انجام دهند. همچنین شما میتوانید از طریق سامانه خدمات ویزا تعیین وقت کرده و این امور را به متخصصین ما بسپارید.

افرادی که می خواهند ویزای کوتاه مدت بگیرند باید با کارگزاری مراجعه کنند. در مرحله اول کارگزاری به آنها نوبتی برای تعیین وقت می دهد. در مرحله دوم روز مصاحبه می باشد که فرد برای مصاحبه با کارگزاری مراجعه می کند. تمامی مدارک را کارگذاری به سفارت می فرستد و بعد از اعلام نتیجه سفارت، کارگزاری فرد را از نتیجه مطلع می کند.

ویزای مجارستان

مدارک لازم ویزای مجارستان

هر فردی که متقاضی سفر به کشور دیگری می باشد می بایست مدارکی را برای ارائه به سفارت این کشور آماده کند تا سفارت بعد از بررسی مدارک، ویزای مورد نیاز را به او بدهد. برای سفر به مجارستان و اخذ ویزای آن نیز باید مدارکی آماده کرد که این مدارک شامل:

 • فرم درخواست ویزای مجارستان که باید طبق اطلاعات فردی تکمیل شده باشد
 • ارائه اصل گذرنامه فرد متقاضی ویزا که دارای اعتباری بیش از ۶ ماه باشد
 • ارائه شناسنامه فرد به همراه کپی
 • کارت ملی به همراه کپی
 • داشتن ۲ قطعه عکس رنگی مربوط به همان سال که پشت زمینه سفید و بدون روتوش داشته باشد
 • در صورتی که قبلا به سایر کشورها سفر کرده اید یک سری کپی از ویزای این کشورها را باید داشته باشید
 • ارائه نامه و برگه تمکین مالی
 • پرینت حساب بانکی ۶ ماهه اخیر
 • ارائه گواهی اشتغال به کار در صورت کارمند بودن
 • داشتن پروانه کسب، برگه ثبت شرکت، کارت بازرگانی و …
 • داشتن گواهی بازنشستگی در صورت بازنشسته شدن
 • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در صورت محصل بودن
 • داشتن بیمه نامه مسافرتی
 • برگه رزرو هتل برای مدت زمان اقامت در این کشور
 • بلیط هواپیمای رزرو شده برای رفت و برگشت
 • داشتن سند مالکیت
 • ارائه دعوتنامه

تمامی این مدارک باید ترجمه شده باشند و از همه آنها کپی داشته باشید. چرا که سفارت کپی را نگه می دارد و اصل مدارک را به شما باز می گرداند.

ویزای مجارستان

فرم ویزای مجارستان

اخذ فرم درخواست ویزای مجارستان بسیار مهم می باشد و باید در زمان ارائه مدارک به سفارت و یا کارگزاری تحویل داده شود. افراد متقاضی ویزا می توانند این فرم را از سایت سفارت مجارستان دریافت کنند و طبق تمامی اطلاعات شخصی خود آن را تکمیل کنند. با ورود به سایت سفارت مجارستان می توانید یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید و فرم مربوطه را دریافت نمایید. تکمیل این فرم یکی از مراحل بسیار مهم اخذ ویزای مجارستان می باشد که باید هیچ گونه مغایرتی با واقعیت نداشته باشد و هر گونه مغایرتی می تواند روند اخذ ویزا را دچار مشکل کند.

بهتر است برای دریافت این فرم از سامانه خدمات ویزا کمک بخواهید تا با مراجعه به سایت خدمات ویزا با کمک مشاورین بتوانید آن را تکمیل کنید و در مدت زمان بسیار کوتاهی ویزای مجارستان را دریافت کنید و راهی سفر به آن شوید.

ویزای مجارستان

ارائه دعوت نامه برای اخذ ویزای مجارستان

ارائه دعوتنامه در روند اخذ ویزای مجارستان کمک بسیار زیادی می کند و می تواند روند دریافت ویزا را تسهیل ببخشد. افرادی که برای دیدار از خویشاوند خود به این کشور می روند و یا اینکه در یکی از موسسات و دانشگاه ها پذیرش دارند و حتی می خواهند در یک شرکت کار کنند، می توانند با ارائه دعوت نامه از آن شخص ویزا را سریع تر بگیرند. در این دعوت نامه باید اطلاعات فرد فرستنده به طور کامل نوشته شده باشد و حتی یک کپی از کارت ملی و شماره تلفن از او وجود داشته باشد. با این دعوت نامه سفارت بررسی می کند که آیا چنین شخصی وجود دارد و ویزا را با اطمینان بیشتری می توانید دریافت کنید.

ویزای مجارستان

ویزای توریستی مجارستان

ویزای توریستی یکی از ویزاهای کوتاه مدت می باشد که فرد با اخذ این ویزا می تواند مدت زمان ۹۰ روز را در این کشور بماند. برای اخذ این ویزا و تعیین وقت سفارت مجارستان باید به کارگزاری مراجعه کرد. این نوع ویزا به افرادی داده می شود که می خواهند در کشور مجارستان به تفریح و گردش بپردازند و از جاذبه های گردشگری آن بازدید کنند. این کشور جاذبه های گردشگری بسیار زیادی دارد که محبوبیت بسیار زیادی برای توریستان و گردشگران دارد. افراد علاقمند به بازدید از این مکان ها می توانند ویزای کوتاه مدت مجارستان را اخذ کنند. کسانی که در کشورهای عضو شینگن زندگی می کنند نیازی به اخذ ویزا ندارند و می توانند بدون ویزا به این کشور بروند.

ویزای مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان

یکی از مهم ترین خدمات که کشور مجارستان برای متقاضیان ویزا انجام می دهد، ارائه ویزاهای تحصیلی می باشد. در این کشور دانشگاه ها و موسسات تحصیلی معتبری وجود دارد که هر ساله دانشجویان و دانش آموزان زیادی از سرتاسر دنیا پذیرش دارند. افرادی که می خواهند در این کشور تحصیل کنند می توانند پذیرش یکی از دانشگاه های آن را بگیرند و با دعوت نامه آن دانشگاه درخواست ویزای مجارستان را بدهند. سفارت مجارستان با بررسی درخواست، ویزای بلند مدت می دهد و فرد می تواند به همراه خانواده و یا یک همراه به این کشور برود. البته افرادی که به عنوان همراه  می روند باید تمامی مراحل ویزا را مانند فرد دانشجو انجام دهند و ویزا را دریافت کنند.

ویزای مجارستان

مدت زمان صدور ویزای مجارستان

افرادی که می خواهند ویزای مجارستان را دریافت کنند بهتر است ۳ تا ۴ ماه قبل برای ویزای خود اقدام کنند. در مرحله اول که تعیین نوبت می باشد سفارت و یا کارگزاری برای ۴ تا ۸ هفته بعد زمان مصاحبه را مشخص می کند تا فرد برای تحویل مدارک خود حضور پیدا کند. در مرحله بعدی که بعد از انجام مصاحبه می باشد که روند بررسی مدارک است که تقریبا ۳۰ روز به طول می انجامد و گاهی اوقات به علت شلوغی سفارت ۶۰ روز ممکن است طول بکشد. پس بهتر است فرد متقاضی ویزای مجارستان از چند ماه قبل از برنامه سفر خود برای ویزای خود اقدام کند تا فرصت کافی برای دریافت ویزا داشته باشد. سفارت مجارستان یکی از سفارت های شلوغ است و ممکن است کمی زمان اعلام نتیجه درخواست ویزا در آن به طول بینجامد.

ویزای مجارستان

هزینه ویزای مجارستان

افرادی که می خواهند ویزای مجارستانی را دریافت کنند باید مبلغی را به عنوان هزینه ویزا ارائه دهند. این هزینه به همراه سایر مدارک به سفارت مجارستان ارائه داده می شود و برای سفارت مهم می باشد. این هزینه به صورت یورو است و شامل همه افراد متقاضی ویزا می باشد. فقط باید بدانید که کودکان زیر ۶ سال رایگان هستند و کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال باید نیمی از هزینه را پرداخت کنند.

هرگز اشتباه نکنید این هزینه برای بررسی مدارک فرد متقاضی می باشد و در صورتی که سفارت مجارستان درخواست ویزای شما را رد کند نمی توانید این هزینه را پس بگیرید و هیچ گونه اقدامی انجام دهید. در صورت رد شدن درخواست ویزا می توانید دوباره درخواست مجددی برای اخذ آن بدهید.

ویزای مجارستان

چند نکته برای اخذ ویزای مجارستان

رعایت این نکات برای اخذ ویزای کشور مجارستان بسیار مهم می باشد.

 • مصاحبه به زبان انگلیسی انجام می شود بهتر است فرد متقاضی ویزا به این زبان مسلط باشد.
 • کودکان زیر سن قانونی می توانند به همراه یکی از والدین خود برای مصاحبه حاضر شوند.
 • ارائه رضایت نامه والدین برای کودکان زیر سن قانونی لازم و ضروری می باشد.
 • تمامی افرادی که متقاضی ویزا هستند باید فرم درخواست ویزا داشته باشند.
 • در زمان مراجعه به سفارت هیچ گونه سلاحی نباید به همراه داشت.
 • بهتر است در روز مصاحبه لباس های شیک و مرتب پوشیده شود تا تاثیر خوبی بر مصاحبه کننده داشته باشد.
 • مبلغ پرداختی برای ویزا باید یورو باشد.
 • تمامی اطلاعاتی که به افسر مهاجرت داده می شود باید طبق واقعیت باشد و هر گونه دروغی ممکن است ویزای شما را رد کند.
 • تمامی مدارک باید ترجمه شوند و از همه آنها کپی داشته باشید.
 • در روز مصاحبه باید در ساعت تعیین شده حضور پیدا کنید. هر گونه تاخیر تاثیر بدی در اخذ ویزا دارد.
 • فرد مصاحبه شونده بهتر است بسیار آرام و ملایم صحبت کند و از دادن توضیحات اضافه به افسر جلوگیری کند.
 • در صورت رد شدن درخواست ویزا بهتر است بعد از چند ماه دوباره درخواست خود را ارائه دهید. چرا که احتمال رد شدن ویزا در فاصله زمانی کوتاه بسیار بیشتر از دراز مدت می باشد و شما را با مشکل رو به رو خواهد کرد.
ویزای مجارستان

رد شدن درخواست ویزای مجارستان

گاهی اوقات ممکن است درخواست ویزای فرد متقاضی سفر به مجارستان رد شود. دلایل بسیار زیادی برای رد شدن درخواست ویزا وجود دارد. وقتی که سفارت نتیجه ویزا را اعلام می کند، در صورتی که درخواست شما رد شده باشد، سفارت دلیل رد شدن ویزا را در نامه ای توضیح می دهد. هر دلیلی ممکن است باعث رد شدن درخواست ویزای کشور مجارستان شود. این فرد بعد از آگاهی از دلایل رد شدن می تواند دوباره درخواست خود را ارائه دهد. اما بهتر است اجازه دهد چند ماه از درخواست اولیه بگذرد و بعد دوباره برای اخذ ویزا اقدام کند. همانطور که گفته شد هزینه پرداختی برای ویزا برگردانده نمی شود پس بهتر است از مشاورین و افراد با تجربه در این زمینه کمک بخواهید تا بتوانند به شما در روند اخذ ویزای مجارستان کمک کنند. این مشاورین با سال ها تجربه می توانند ویزا را با صرف هزینه کمتری برای شما بگیرند. با استفاده از مشاورین ما احتمال رد شدن ویزای خود را به کمترین حد ممکن برسانید.

ویزای مجارستان

دریافت ویزای مجارستان با سایت خدمات ویزا

دریافت ویزا و تعیین وقت سفارت برای سفر به کشور مجارستان بسیار مهم می باشد. هر فردی که می خواهد به کشور مجارستان سفر کند باید ویزای این کشور را داشته باشد. هر ساله کشور مجارستان ویزا های زیادی را به افراد مختلف می دهد. سایت خدمات ویزا یکی از سایت های معتبر در منطقه است که تجربه زیادی در امر اخذ ویزا دارد. ما خوشبختانه توانسته ایم با گروه متخصص و کار آزموده خود هزاران ویزا را برای افراد مختلف بگیریم.  مشاورین و متخصصین ما در امر ویزا و مشاوره تخصص زیادی دارند و می توانند به شما کمک کنند تا در مدت زمان کوتاهی ویزای کشور مجارستان را بگیرید و راهی سفر به آن شوید. اصلا نیازی به نگرانی نیست چرا که می توانید با صرف یک هزینه کم با یک بار درخواست ویزای مجارستان را بگیرید و در کوتاه ترین زمان ممکن به این کشور اروپایی بسیار زیبا بروید. پس با اعتماد به ما راهی سفر به مجارستان شوید. هر گاه خواستید به هر کشوری سفر کنید می توانید از خدمات ویزای ما بهره ببرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن ویزای خود را بگیرید.

کشور مجارستان و جذابیت های آن

همانطور که می دانید کشور مجارستان یکی از کشورهای واقع در اروپای مرکزی می باشد. همسایگان مجارستان کشورهای اتریش، اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان و اسلوونی هستند. این کشور دارای مساحتی به اندازه ۹۳ کیلو متر مربع می باشد که جمعیتی بیش از ده میلیون نفر در آن زندگی می کنند. مردم این کشور به زبان مجاری صحبت می کنند و شهر بوداپست پایتخت آن می باشد. شهرهای مهم کشور مجارستان دبرسن، میشکولتس، سگد، پچ و گیور هستند که ساکنینی بسیار مهربان و دلسوز دارند.

کشور مجارستان از سال ۲۰۰۴ یکی از اعضای اتحادیه اروپا شد و دارای استانداردهای بالای زندگی می باشد. این کشور از کشورهای عضو ناتو، سازمان ملل متحد، بانک جهانی، بانک سرمایه گذاری و … می باشد. اقتصاد این کشور بالا است و یک کشور بسیار خوب برای سرمایه گذاری و تجارت می باشد. کشور مجارستان دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی است و از این رو یکی از کشورهای توریستی در جهان می باشد و افراد زیادی هر ساله به این کشور اروپایی سفر می کنند. متقاضیان سفر به این کشور می بایست ویزای مجارستان را داشته باشند تا بتوانند وارد این کشور شوند. بهتر است این افراد از مشاورین و متخصصین سایت خدمات ویزا کمک بگیرند تا در روند اخذ ویزای مجارستان خود سرعت بخشند و بدون هیچ مشکلی ویزای آن را بگیرند.

ویزای مجارستان

بهترین زمان سفر به کشور مجارستان

بوداپست پایتخت کشور مجارستان در هر فصلی از سال زیبایی ها و جذابیت های خاص خود را دارد و افراد زیادی را به سوی خود می کشاند. در فصل بهار هوای این شهر بسیار جذاب و دلچسب می باشد. در این فصل می توان از قیمت های کم هتل ها و رستوران ها بهره برد و با جمعیت توریستی کمتری در شهر مواجه شد. در فصل تابستان آب و هوای بوداپست گرم می باشد و گاهی اوقات می توان شاهد بارش باران بود. در فصل پاییز رنگ های زرد و نارنجی شهر را در برمی گیرد و می توان از آب و هوای خنک این شهر لذت  برد. البته در فصل زمستان این شهر سرد و برفی می باشد و هتل ها ارزان تر از بقیه فصول سال می باشند.

به طور کل می توان گفت که بهترین زمان سفر به بوداپست مجارستان در فصول بهار و پاییز می باشد و می توان از جذابیت های زیادی در شهر لذت برد. فرقی نمی کند چه زمانی را برای سفر خود انتخاب می کنید، این شهر زیبایی های خاص خود را در هر فصلی دارد و باید برای سفر خود ویزای مجارستان را دریافت کنید.

ویزای مجارستان

چرا مجارستان برای مهاجرت و تفریح مناسب است؟

همانطور که گفته شد مجارستان یکی از کشورهای اروپایی است که جزو منطقه شینگن می باشد. افرادی که در این کشور اروپایی زندگی می کنند می توانند بدون نیاز به هیچ ویزایی به سایر کشورهای اروپایی سفر کنند و از خدمات آنها استفاده کنند. این کشور اروپایی هزینه های کمتری برای زندگی دارد و تقریبا یکی از کشورهای ارزان در اروپا می باشد. اقتصاد و تجارت این کشور اروپایی بسیار قوی می باشد و یکی از بهترین مکان ها برای راه اندازی یک زندگی خوب و البته یک کسب و کار است. مجارستان دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی است که بهترین مقصد برای توریستان و گردشگران می باشد که دارای بهترین اقامتگاه ها و تفرجگاه ها است. مجارستان شرایط بسیار خوبی را برای تحصیل برای علاقمندان ایجاد می کند و رتبه خوبی در سطح تحصیلات عالیه دارد.

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

مطالب مرتبط