دعوتنامه مجارستان

دعوتنامه مجارستان : کشور مجارستان، کشوری مهاجر پذیر است و همین باعث شده است که هر ساله افراد بسیاری این کشور را برای مهاجرت انتخاب کنند. برای دریافت ویزای شینگن کشور مجارستان، یکی از آسانترین و بهترین راه ها گرفتن دعوتنامه مجارستان به شکل های گوناگون است. با داشتن دعوتنامه مجارستان شما به راحتی می توانید در این کشور برای مدت زمان معینی اقامت داشته باشید. با ما در خدمات ویزا همراه باشید.

دعوتنامه مجارستان

دعوتنامه مجارستان و انواع آن

دعوتنامه مجارستان دعوتنامه ای است که از سوی شخصی که ساکن کشور مجارستان است و اقامت این کشور را دارد صادر می شود و انواع مختلفی دارد. این دعوت نامه در واقع توصیه نامه ای است که برای تایید صلاحیت شما برای ورود و خروج از کشور مجارستان توسط یک فرد متعهد که شهروند مجارستان است، نوشته می شود. متن دعوتنامه از سه بخش تشکیل شده است.

متن دعوتنامه مجارستان

 • در قسمت ابتدایی دعوت نامه باید مشخصات کامل افراد متقاضی، دلیل ورود به خاک مجارستان،  مدت اقامت و همه هزینه های مدت اقامت در مجارستان باید دقیق و کامل نوشته شوند.
 • در بخش دوم که مربوط به نویسنده دعوتنامه است باید اطلاعاتی همچون شغل و منبع درآمد، نسبت فرد متقاضی با نویسنده نامه، اطلاعات اعضای خانواده نوشته شود. همچنین در این قسمت مدارکی برای اثبات اینکه فرد نویسنده صلاحیت نوشتن دعوتنامه را دارد، باید ارائه شود.
 • یخش سوم نیز شامل همه مدارکی می شود که باید ضمیمه دعوتنامه شوند.

دعوتنامه مجارستان دارای انواع مختلفی همچون کاری، توریستی، تحصیلی، نمایشگاهی و تجاری می باشد که هر یک از از این دعوتنامه ها با هدف خاصی نوشته می شوند و شرایط کاملا متفاوتی دارند. گرفتن دعوتنامه کاری و تحصیلی مجارستان شانس بیشتری را در گرفتن ویزا به شما می دهد. همچنین با دریافت ویزای توریستی مجارستان، شما یک ویزای شینگن توریستی دارید که با آن می توانید به همه کشورهای شینگن سفر کرده و لذت ببرید.

دعوتنامه مجارستان

دعوتنامه توریستی مجارستان

دعوتنامه توریستی یکی از بهترین و معمول ترین نوع دعوتنامه مجارستان است که بسیار کارآمد می باشد. کشور مجارستان همانگونه که گفته شد یکی از زیباترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و همین مسئله باعث افزایش آمار بازدیدکنندگان از این کشور شده است. سفر به این کشور مطمئنا یکی از خاطره انگیزترین سفرهای شما خواهد شد. این نوع از دعوتنامه مجارستان توسط اعضای خانواده و دیگر خویشاوندان برای اعضای خانواده و دوستان آنها صادر می شود. در دعوتنامه توریستی مجارستان باید هدف از سفر به این کشور به صورت دقیق مشخص شود. در واقع باید در دعوتنامه هدف از سفر را گردش در این کشور بیان کرد.  همچنین شخص نویسنده در دعوتنامه همه هزینه های سفر و اقامت فرد توریست را نیز باید متقبل شود. با این دعوتنامه شما اقامت کوتاه مدت در کشور مجارستان را خواهید داشت.

دعوتنامه مجارستان

دعوتنامه کاری مجارستان

برای کار در کشور مجارستان نیاز به دریافت ویزای کاری مجارستان است و بهترین راه حل برای دریافت ویزای کاری، دعوتنامه کاری مجارستان است که یکی از انواع دعوتنامه مجارستان می باشد. کارفرمایی که شما را برای کار کردن در این کشور پذیرفته است، این دعوتنامه را برای شما ارسال می کند. پس از دریافت این نوع از دعوتنامه مجارستان، باید سریع برای دریافت ویزا به سفارت مجارستان مراجعه کنید. با توجه به ضرورت این کار، صدور و دریافت ویزای کار مجارستان بسیار سریع انجام می شود.

در این نوع از دعوتنامه مجارستان، کارفرما متعهد می شود که در طول اقامت شما در مجارستان، همه مسئولیت های شما و هزینه های شما را متقبل خواهد شد. بنابراین صدور اینگونه دعوتنامه برای کارفرما ممکن است بسیار دردسر ساز شود و به همین دلیل کارفرمایان کمی راضی به این کار می شوند. شخصی که سرپرست خانواده است با دریافت ویزای کاری از طریق دعوتنامه کاری مجارستان می تواند سایر اعضای خانواده خود را نیز به مجارستان ببرد.

دعوتنامه مجارستان

دعوتنامه نمایشگاهی مجارستان

یکی دیگر از انواع متدوال دعوتنامه مجارستان، دعوتنامه نمایشگاهی است. این دعوتنامه از سوی شرکت ها و یا ارگان ها که در برگزاری نمایشگاه نقش دارند صادر می شود. البته گاهی از طرف فستیوال ها و اشخاصی که قصد دعوت شما را به نمایشگاه دارند یا می خواهند محصولات یا خدمات شما را در نمایشگاه به نمایش بگذارند، صادر می شود. در دعوتنامه نمایشگاهی، شخص نویسنده متعهد می شود تا هزینه های اقامت فرد دعوت کننده را در طول مدت سکونت در مجارستان تامین نماید.

با استفاده از این دعوتنامه شما به راحتی می توانید از همه نمایشگاه های این کشور و جاهای دیدنی مجارستان دیدن نمایید. این دعوتنامه برای اقامت کوتاه مدت در مجارستان صادر می شود و از این نظر که فرد قصد اقامت طولانی مدت در این کشور را ندارد، به سرعت صادر می شود و دولت مجارستان نیز از این نظر نگرانی ندارد.

دعوتنامه مجارستان

دعوتنامه تحصیلی مجارستان

دعوتنامه تحصیلی مجارستان یکی از مهمترین انواع دعوتنامه مجارستان است. در واقع بدوت داشتن دعوتنامه تحصیلی امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های مجارستان امکان پذیر نمی باشد. دانشگاه های مجارستان از سطح عملی قابل قبولی برخوردار هستند و به همین دلیل افراد بسیاری هر ساله برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان اقدام می نمایند. برای دریافت دعوتنامه تحصیلی، ابتدا باید از یکی از دانشگاه های مجارستان پذیرش دریافت نمایید. برای اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های مجارستان باید ریز نمرات، کپی مدارک شناسایی، آخرین مدرک تحصیلی، پاسپورت با داشتن اعتبار بیش از یکسال و نیم را برای دانشگاه مورد نظر ارسال نموده و هزینه دانشگاه را نیز پرداخت نمایید. سپس دانشگاه برای شما دعوتنامه تحصیلی ارسال خواهد نمود.

دعوتنامه مجارستان

دعوتنامه تجاری مجارستان

دعوتنامه تجاری مجارستان یکی دیگر از انواع دعوتنامه مجارستان است که بسیار با ارزش می باشد. دعوتنامه تجاری به منظور راه اندازی یک کسب و کار در مجارستان و یا شرکت در یک امور تجاری و بستن قرارداد صادر می شود. نویسنده این نوع دعوتنامه ضمانت می کند که فرد دعوت شونده توانایی لازم را برای تجارت دارد و هزینه های او را متحمل خواهید شد. نکته ای که در دعوتنامه تجاری بسیار اهمیت دارد این است که نحوه کسب و کار باید به طور کاملا دقیق مشخص شود.

همچنین در دعوتنامه باید مشخص شود که نسبت فرد نویسنده با فرد دعوت شونده چیست و چرا او شما را همراهی می کند. در نوشتن این نوع دعوتنامه باید خیلی دقت شود زیرا کوچکترین اشتباهی ممکن است باعث رد شدن این نوع دعوتنامه شود.

دعوتنامه مجارستان

دعوتنامه خویشاوندی مجارستان

دعوتنامه خویشاوندی که یکی از انواع دعوتنامه مجارستان است، بسیار شبیه به دعوتنامه توریستی مجارستان است. این دعوتنامه توسط اعضای خانواده و فامیل درجه یک باید نوشته شود. این دعوتنامه باید از سوی شخصی که سال ها در این کشور اقامت دارد نوشته شود و فرد نویسنده باید دارای تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های مسافران باشد. دعوتنامه خویشاوندی برای پدر و مادر نیست اما سایر اعضای خانواده برای دریافت ویزای اقامت در مجارستان به ویزای خویشاوندی نیاز دارند.

برای دریافت این نوع ویزا فرد دعوت کننده باید کارت اقامت، سند یا قرارداد خانه، آدرس محل کار، نامه اشتغال به کار( در صورت شاغل بودن) و اجاره نامه ای که در آن صاحبخانه با وجود سایر اعضای خانواده مشکلی نداشته باشد، را ارائه نماید.

دعوتنامه مجارستان

دعوتنامه پزشکی مجارستان

دعوتنامه پزشکی نوع خاصی از دعوتنامه مجارستان است که در شرایط خاصی صادر می شود. این نوع دعوتنامه برای افرادی که برای معالجه به کشور مجارستان سفر می کنند، صادر می شود. این نوع دعوتنامه از سوی پزشک متخصص و درمانگاه مورد نظر برای بیمار ارسال می شود. این نوع دعوتنامه برای صدور ویزای پزشکی بسیار مهم است و بیمار باید همراه با دعوتنامه پرونده و سوابق بیماری، گزارش های پزشکی و نامه پزشک و رسید پرداخت را نیز ارائه نماید. با ما در خدمات ویزا همراه باشید.

دعوتنامه مجارستان

مدارک لازم جهت دریافت ویزا پس از دریافت دعوتنامه مجارستان

پس از اخذ دعوتنامه مجارستان باید برای اخذ ویزا اقدام شود. بدین منظور به همراه دعوتنامه مجارستان باید مدارک دیگری نیز به سفارت ارائه شود. البته برای هر نوع از ویزا باید مدارک خاصی ارائه شود. اما برخی از مدارک بین همه ویزاها مشترک است و متقاضی باید آن را ارائه نماید. برای دریافت ویزای مجارستان به صورت کلی باید مدارک ذیل ارائه می شود:

 • ارائه پاسپورتی با بیش از ۶ ماه اعتبار
 • کپی از همه صفحات پاسپورت و اگر قبلا ویزای شینگن دریافت کرده اید یا به مجارستان سفر کرده اید، باید مدارک آنها را ارائه نمایید.
 • دو قطعه عکس ۴*۳ با زمینه سفید و روشن
 • فرم مربوط به دریافت ویزا را از سفارت تهیه کرده و آن را به دقت پر نمایید.
 • کپی کارت ملی و شناسنامه و ترجمه همه این مدارک به زبان انگلیسی که به تاییدیه دادگستری رسیده باشد.
 • پرینت گردش حساب ۳ ماهه آخر که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.
 • سند محل اقامت شخص که به تایید دادگستری رسیده و به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.
 • گواهی اشتغال و گواهی ادامه تحصیل باید ضمیمه پرونده شما برای دریافت ویزای مجارستان شود. در واقع این مدارک نشان می دهند که شما پس از پایان یافتن مهلت ویزا به کشور خود باز خواهید گشت و قصد گرفتن پناهندگی در کشور مجارستان را نخواهید داشت.
 • دعوتنامه مجارستان و ارائه تمامی مدارکی که باید ضمیمه دعوتنامه مجارستان شوند.
دعوتنامه مجارستان

نکات بسیار مهم در نوشتن دعوتنامه مجارستان

 • دعوتنامه مجارستان حتما باید از سوی شخصی که ساکن و شهروند این کشور است، نوشته شود.
 • دعوتنامه باید کاملا دقیق و صادقانه نوشته شود در غیر اینصورت ممکن است از سوی افسر سفارت این درخواست رد شود.
 • اطلاعات شخصی در دعوتنامه باید به صورت کاملا دقیق پر شوند در غیر اینصورت ممکن است دعوتنامه رد شود.
 • هدف سفر به این کشور باید به صورت کاملا دقیق در دعوتنامه ذکر شود زیرا این هدف نقش بسیاری در دریافت ویزا خواهد داشت.
 • مدت زمان اقامت در این کشور و تاریخ دقیق خروج از این کشور باید در دعوتنامه حتما باید ذکر شود.
 • رابطه و نسبتی که بین نویسنده و دعوت شونده وجود دارد باید به صورت کاملا دقیق ذکر شود.
 • بودجه و مکان اقامتی که برای مسافر در نظر گرفته شده است باید به صورت دقیق ذکر شود.

در دعوتنامه مجارستان، مشخصاتی از فرد دعوت کننده نیاز است که در دعوتنامه باید ذکر شوند. این مشخصات عبارتند از:

 • نام و تاریخ تولد شخص دعوت کننده
 • آدرس و تلفن محل کار و محل زندگی شخص دعوت کننده
 • در دعوتنامه حتما باید مشخص شود که دعوت کننده شهروند مجارستان است یا نه. همچنین اگر شخص دارای کارت pr باشد باید این نکته در پرونده درج شود.
 • ارائه مدارکی که به صورت کاملا دقیق وضعیت فرد دعوت کننده را در کشور مجارستان مشخص می کند و مثلا اگر فرد متولد کشور مجارستان و دارای شناسنامه مجارستانی است یا اینکه تابیعت این کشور را دارد، باید به صورت دقیق مشخص شده و مدارک آن ضمیمه پرونده شود.
 • اگر هدف از ارسال دعوتنامه مجارستان گرفتن اقامت دائم برای پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگتان است، باید اطلاعات کامل همه اعضای خانواده مانند همسر را نیز در پرونده ذکر کنید که این اطلاعات برای این نوع ویزا بسیار مهم و حیاتی هستند. همچنین در این حالت شخص دعوت کننده باید تعهد نماید که هزینه های زندگی و اقامت پدر و مادر یا پردبزرگ و مادربزرگ خود را در متقبل خواهد شد و در این زمینه باید تعهدی کتبی را ارائه نماید. ارائه حداقل درآمد تک تک اعضای خانواده نیز در این مورد بسیار اهمیت دارد.

شرایط دعوتنامه مجارستان

هر چه دعوتنامه واضح تر نوشته شود، شانس دریافت ویزا نیز بیشتر می شود. همه مدارک باید ترجمه شده باشند و اگر دعوتنامه شما نمایشگاهی است این نوع دعوتنامه نیز باید ترجمه شود. حدود بیست و یک روز طول می کشد تا مشخص شود که با درخواست ویزای شما موافق شده است یا نه. اگر درخواست ویزای شینگن شما رد شود، برای درخواست مجدد باید بگذارید تا زمانی بگذرد و سریعا برای دریافت ویزای مجدد اقدام نکنید. همچنین در صورتی که به صورت خانوادگی به مجارستان سفر می کنید باید بدانید که دریافت ویزا برای همه اعضای خانواده واجب می باشد. لازم به ذکر است که داشتن دعوتنامه مجارستان لزوما تنها مدرک کافی برای دریافت ویزا نمی باشد ولی با داشتن دعوتنامه، روند گرفتن ویزا بسیار راحت تر خواهد شد.

دعوتنامه مجارستان

درباره کشور مجارستان

مجارستان یکی از زیباترین کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می شود و از نظر سطح زندگی کشوری متوسط به حساب می آید. از لحاظ اقتصادی کشور مجارستان یکی از کشورهای بسیار پردرآمد و موثر در اقتصاد اروپا محسوب می شود و بسیاری از افراد به همین دلیل این کشور را برای زندگی و مهاجرت انتخاب می کنند. برخی از رشته های دانشگاهی همچون دندانپزشکی، پزشکی و داروسازی در این کشور بسیار محبوب هستند و دانشجویان بسیاری از اقصی نقاط جهان برای ادامه تحصیل در دانشگاه های مجارستان به این کشور سفر می کنند.

جاذبه های گردشگری این کشور نیز باعث شده است که هر ساله گردشگران خارجی بسیاری از این کشور زیبا دیدن نمایند.  برای ورود به کشور زیبای مجارستان، افراد باید ویزای شینگین مجارستان را دریافت نمایند. بنابراین اخذ دعوتنامه این کشور می تواند کمک بسیاری در دریافت ویزای شینگین این کشور نماید.

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

مطالب مرتبط