دعوتنامه یونان

دعوتنامه یونان : درباره دعوتنامه چه می دانید؟ آیا با انواع دعوتنامه های کشور یونان آشنایی دارید؟ معمولا برای سفر به هر کشوری از جمله کشور یونان، شما می بایست مدارک مختلفی را جمع آوری کنید. یکی از آن مدارکی است که وجود آن در برخی موارد الزامی نداشته و به عنوان یک نقطه مثبت در پرونده شما در نظر گرفته می شود. البته در مواردی نیز شما مجبور به دریافت آن خواهید شد. اما به هر حال بیایید بیشتر با دعوتنامه یونان و انواع آن آشنا شویم.

دعوتنامه یونان 

امروزه داشتن دعوتنامه برای سفر به کشورهای مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که در اختیار داشتن دعوتنامه هر کشوری از جمله یونان برای سفر به آن کشور، می تواند به عنوان یک امتیاز مثبت برای شما تلقی شود. با این حساب کار شما برای دریافت ویزا و سفر به یونان آسان می شود. البته در برخی موارد هیچ لزومی ندارد، شما برای دریافت آن تلاش کنید و شما بدون آن و با شرایط خاص هم می توانید به یونان سفر کنید. این حالت معمولا برای افرادی که قصد دارند، یک سفر کوتاه مدت و سفر توریستی به یونان داشته باشند، امکان پذیر است.

اما در مواردی نیز شما مجبور خواهید بود، دعوتنامه کشور یونان را تهیه کنید که همانطور که می دانید، معمولا در سفرهای طولانی مدت و برای اخذ ویزای بلند مدت، داشتن دعوتنامه بسیار اهمیت دارد. برای مثال اگر قصد سفر به یونان به منظور ادامه تحصیل را دارید، باید دعوتنامه تحصیلی و پذیرش دانشگاه مقصد را دریافت کرده باشید. به همین ترتیب برای دیگر موقعیت ها نیز شما می بایست، دعوتنامه یونان را دریافت نمایید. در شرایط عادی و برای سفر های کوتاه مدت، داشتن یک دوست یا یکی از اعضای خانواده در یونان می تواند تا حد زیادی به شما کمک کند و از این طریق دعوتنامه کشور یونان را دریافت کنید.

دعوتنامه یونان

نقش دعوتنامه در دریافت ویزای یونان

تا بدین جا تقریبا با دعوتنامه آشنا شدید. اما بیایید به یک موضوع مهم درباره دعوتنامه بپردازیم که متاسفانه شایعاتی نیز در این مورد وجود دارد. بسیاری از افراد براین تصورند که با داشتن دعوتنامه یونان، به طور تضمینی می توانند ویزای این کشور را دریافت نمایند. اما در واقعیت چنین چیزی حقیقت ندارد. دعوتنامه در واقع به منزله یک امتیاز مثبت برای دریافت ویزای یونان محسوب می شود و شما با داشتن دعوتنامه یونان، به طور نسبی از فردی که تمام شرایط شما را دارد، ولی دعوتنامه ندارد، جلوتر هستید و راحت تر می توانید ویزای یونان را دریافت کنید. اما این بدان معنا نیست که کار تمام شده و قطعا به شما ویزای این کشور داده می شود. کم نبوده اند، افرادی که با داشتن دعوتنامه نتوانستند، ویزای یونان و هر کشور دیگری را کسب کنند. پس اولین و مهمترین توصیه ما به شما این است که تنها به داشتن دعوتنامه اکتفا نکنید و سعی کنید، تمامی شرایط لازم برای دریافت ویزای کشور یونان را کسب کنید تا بتوانید راحت و بدون دغدغه به نتیجه ای که می خواهید دست پیدا کنید.

دعوتنامه یونان

مشخصات دعوتنامه یونان

برای نوشتن دعوتنامه یونان قالب خاصی در نظر گرفته نشده است. البته پیشنهاد می کنیم، چندین فرم دعوتنامه را مشاهده نموده و سپس برای پر کردن فرم دعوتنامه اقدام نمایید. جدا از چهارچوب و قالب کلی یک دعوتنامه، اطلاعات دیگری در دعوتنامه وجود دارد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در دعوتنامه باید درباره مقصد سفر و هدف و انگیزه فرد دعوت شده از سفر به یونان صحبت شود. شما حتما می بایست هدف خود را برای سفر به یونان مشخص کنید. شاید به جرات بتوانیم بگوییم که تعیین انگیزه و هدف سفر به یک کشور خارجی، مهمترین نکته در اخذ دعوتنامه و تهیه ویزا می باشد. نکته دوم که بسیار اهمیت دارد و باید فرد دعوت کننده به آن توجه داشته باشد، موضوع نحوه اقامت متقاضی در یونان است. محل اقامت، هزینه اقامت و زندگی و چگونگی زندگی فرد در دوران مسافرت باید به دقت شرح داده شود. اگر فرد دعوت کننده قصد دارد، محل اقامت مسافر را تضمین کند، باید درباره چگونگی آن در دعوتنامه صحبت کند. علاوه بر این ها باید اطلاعات دیگری نظیر اطلاعات هویتی، آدرس، شماره تماس، شغل و … هر دو طرف، در دعوتنامه ثبت شود.  

دعوتنامه یونان

انواع دعوتنامه یونان

همانطور که در بخش قبل به صورت مختصر به این موضوع اشاره کردیم، شما برای سفر به یونان به هر منظوری، باید دعوتنامه مربوطه را تهیه کنید. انواع دعوتنامه های کشور یونان شامل دعوتنامه توریستی، دعوتنامه تجاری، دعوتنامه کاری، دعوتنامه تحصیلی، دعوتنامه خانوادگی، دعوتنامه نمایشگاهی و… می شوند. به این ترتیب اگر شما با هر قصدی می خواهید به این کشور سفر کنید، باید دعوتنامه مشخصی را دریافت کنید. برای مثال اگر می خواهید با اقوام، دوستان و بستگان خود که در یونان زندگی می کنند، دیدار کنید، می توانید از آن ها بخواهید که برایتان دعوتنامه ارسال کنند. در این بین دریافت دعوتنامه برای ادامه تحصیل در دانشگاه های یونان، استخدام در کار، شرکت در نمایشگاه، الزامی بوده و بدون دعوتنامه نمی توانید با این اهداف به یونان سفر کنید. این موضوع برای سفرهای توریستی یا دیدار  با بستگان زیاد ضرورت ندارد و با دارا بودن شرایط لازم می توانید بدون دعوتنامه هم به یونان سفر کنید.

دعوتنامه یونان

دعوتنامه تجاری یونان

یکی از انواع دعوتنامه که متقاضی های بسیار زیادی نیز دارد، دعوتنامه تجاری یونان می باشد. در موارد مختلفی نیاز است که شما برای سفر به یونان، دعوتنامه تجاری این کشور را تهیه نمایید. برای مثال اگر می خواهید در یک کنفرانس علمی شرکت کنید و یا لازم است که در یک دوره آموزشی خارج از کشور حضور داشته باشید، شما می بایست، دعوتنامه یونان را تهیه کنید. دعوتنامه تجاری معمولا از سوی شرکت یا نهاد کشور یونان که مسئولیت این کنفرانس، همایش و … را دارد، ارسال می شود. البته آن سازمان یا شرکت، برای ارسال دعوتنامه شرایط خاص خودش را دارد که از هر شرکت به هر شرکت دیگر ممکن است متفاوت باشد. اما چیزی که واضح است این موضوع بوده که شما باید تلاش کنید، خود را با شرایط شرکت یا سازمان مورد نظر هماهنگ کنید. البته در اغلب اوقات از شما برای شرکت در این کنفرانس ها و دوره های آموزشی هزینه هایی اخذ می شود و شرایط خاص دیگری وجود ندارد. در دعوتنامه تجاری هم به مانند دیگر انواع دعوتنامه باید اطلاعات هویتی، تعیین محل اقامت، تعیین مدت زمان مسافرت و نحوه سود رسانی فرد به شرکت یا نهاد باید درج شود.

دعوتنامه یونان

دعوتنامه خانوادگی یونان

دعوتنامه خانوادگی یا فامیلی یکی از انواع مرسوم دعوتنامه است که بسیاری از افراد از آن استفاده کرده و برای دیدار با دوستان، اقوام و آشنایان خود به یونان سفر می کنند. دریافت این چنین دعوتنامه ای به تبع به نسبت دیگر انواع دعوتنامه کار راحت تری است؛ چرا که فرد دعوت کننده از بستگان یا دوستان شما بوده و تعهدات بیشتری را در دعوتنامه یونان متقبل می شود و شرایط کار بسیار آسان تر است. در این دعوتنامه فرد دعوت کننده باید تعهدات مالی حضور متقاضی در یونان را تامین کند؛ به این معنا که باید در دعوتنامه تامین هزینه های اقامت وی در یونان را تضمین کند. فرد دعوت کننده، علاوه بر شناسنامه و مدارک هویتی دیگر، باید پاسپورت خود را نیز ارائه نماید. اگر فرد دعوت کننده خود شاغل است، می بایست از سوی شرکت و محل کار خود دعوتنامه شغلی و فیش حقوقی دریافت کرده و ارائه نماید. دعوتنامه خانوادگی معمولا برای اقامت های کوتاه مدت حداکثر ۹۰ روز در نظر گرفته شده است. اگر شما قصد اقامت طولانی مدت در یونان را دارید، باید از روش های دیگری برای اقامت در این کشور اقدام نمایید.

دعوتنامه یونان

دعوتنامه نمایشگاهی یونان

دعوتنامه نمایشگاهی یونان، شباهت های بسیاری با دعوتنامه تجاری دارد. اگر شما به عنوان یک مدیر یا یک نماینده شرکت خود می خواهید در یک نمایشگاه بین المللی در کشور یونان شرکت کنید، باید برای دریافت ویزا  و دعوتنامه یونان اقدام نمایید. مهمترین شرط برای دریافت دعوتنامه یونان از سوی برگزارکنندگان نمایشگاه داشتن مجوز ثبت شرکت در کشور می باشد. به این ترتیب اگر شما شرکتی با موضوع متناسب با نمایشگاه مذکور در ایران دارید که به ثبت رسیده است، می توانید پس از مطالعه آگهی شرکت در نمایشگاه مورد نظر، برای دریافت دعوتنامه یونان و اخذ غرفه نمایشگاهی با مسئولان برگزارکننده وارد مذاکره شوید. در این شرایط شما باید مدارکی که نشان دهنده داشتن یک شرکت معتبر در ایران باشد را به همراه دیگر مدارک مرسوم، از جمله مدارک هویتی فرد یا افراد شرکت کننده، اعضای شرکت و … ارائه نمایید. معمولا هزینه ای نیز برای در اختیار قرار دادن غرفه نمایشگاهی به شما، دریافت می شود. البته این هزینه در برابر نتایج بسیار خوبی که شما از شرکت در این نمایشگاه ها به دست خواهید آورد، واقعا به چشم نمی آید. نکته مهمتر موضوع هتل و محل اقامت است. این موضوع بسته به کشور مورد نظر و نوع نمایشگاه می تواند متفاوت باشد. برخی نمایشگاه های بین المللی حتی شرایط اقامت مهمانان خارجی را نیز فراهم می آورند و در دعوتنامه به این موضوع اشاره می کنند.

دعوتنامه یونان

دعوتنامه کاری یونان

افرادی که قصد دارند، با هدف کار در اروپا به کشور یونان سفر کنند، می بایست دعوتنامه کاری یونان را دریافت نمایند. دریافت دعوتنامه کاری یونان و البته کشورهای اروپایی کار چندان ساده ای نیست. مخصوصا اگر شما تخصص و سابقه اجرایی چندانی نداشته باشید، سخت می توانید توسط یک کارفرما در اروپا جذب شوید و بتوانید دعوتنامه یونان را دریافت کنید. راضی کردن کارفرما کار آسانی نبوده و دریافت این نوع دعوتنامه کار بسیار سختی است. افرادی که سابقه کاری خوبی در ایران داشته اند و از نظر علمی و اجرایی نیز سوابق درخشانی دارند، بیشتر مورد اعتماد کارفرمایان خارجی قرار می گیرند و راحت تر جذب می شوند. معمولا آگهی های کار ابتدا در کشور یونان، سپس در اتحادیه اروپا منتشر می شوند. در صورتی که فرد مورد نظر در این مدت زمان استخدام نشد، کارفرما می تواند از متخصصین دیگر کشورهای جهان نیز استفاده کند.

دعوتنامه یونان

دعوتنامه تحصیلی یونان

معمولا هر ساله دانشگاه های معتبر یونان اقدام به جذب دانشجوهای جدید بین الملل از سراسر دنیا می کنند. برای این کار دعوتنامه ها و فراخوان های عمومی را منتشر کرده و از دانشجویان متقاضی می خواهند که در صورت تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های یونان، مدارک خود را در زمان تعیین شده ارسال نمایند. پس از بررسی مدارک و سوابق دانشجو، در صورتی که با پذیرش دانشجو متقاضی در دانشگاه های مورد نظر موافقت شود، به صورت اختصاصی برای فرد متقاضی ارسال می شود و فرد متقاضی می تواند برای انجام مراحل بعدی سفر به یونان و ادامه تحصیل در دانشگاه مورد نظر اقدام نماید. همانطور که می بینید، دعوتنامه تحصیلی از جمله دعوتنامه هایی است که ارسال آن از سوی دانشگاه مورد نظر الزامی بوده و شما بدون دریافت پذیرش از دانشگاه مذکور، نمی توانید برای ادامه تحصیل در آن دانشگاه اقدام نمایید.

دعوتنامه یونان

نکات مهم برای دریافت و ارسال دعوتنامه یونان

بهتر دانستیم در این بخش چند نکته مهم را در خصوص دریافت انواع دعوتنامه یونان گوشزد کنیم.

–         پیش از هر اقدامی برای سفر به یونان و دریافت دعوتنامه یونان، یک برنامه ریزی برای این کار داشته باشید.

–         با افراد با تجربه و متخصص در این زمینه مشورت بگیرید و سپس برای دریافت دعوتنامه اقدام کنید.

–         اگر خودتان می خواهید برای یک فرد متقاضی سفر به یونان، دعوتنامه ارسال کنید، ابتدا تمامی جوانب امر را بسنجید و ببینید که آیا می توانید به تعهدات خود در دعوتنامه یونان پایبند باشید. سپس برای ارسال دعوتنامه اقدام کنید.

–         سعی کنید تمامی مراحل دریافت دعوتنامه و اخذ ویزای یونان را به صورت قانونی و اصولی طی کنید.

–         بهتر است با فردی که قرار است، برایتان دعوتنامه ارسال کند و یا فردی که می خواهید برایش دعوتنامه ارسال کنید، آشنایی کامل داشته باشید و سپس این کار را انجام دهید، چرا که در صورت بروز هرگونه خطایی از سوی فرد متقاضی، ممکن است مشکلاتی برای شما ایجاد شود.

–         مهمترین نکته در نوشتن دعوتنامه، داشتن صداقت است. سعی کنید این موضوع را رعایت کنید تا هم جنبه اخلاقی کار رعایت شود و هم مشکلی در آینده برای شما ایجاد نشود.

دعوتنامه یونان

مشخصات سفارت یونان در ایران برای تحویل دعوتنامه یونان

پس از دریافت دعوتنامه و جمع آوری مدارک لازم برای اخذ ویزا، باید وقت سفارت یونان را گرفته و در زمان تعیین شده به سفارت این کشور در ایران مراجعه کنید. از این رو لازم دانستیم تا اطلاعات کلی درباره سفارت یونان در ایران در اختیارتان قرار دهیم. اما ذکر این نکته خالی از لطف نیست که شما برای مراجعه به سفارت یونان در ایران می بایست وقت قبلی تهیه کنید و بدون داشتن وقت قبلی تحت هیچ شرایطی نباید برای دریافت ویزای یونان به این سفارت مراجعه کنید؛ چرا که به درخواست شما ترتیب اثر داده نخواهد شد. شما از حداقل یک هفته قبل می توانید برای دریافت وقت سفارت یونان اقدام نمایید.

آدرس سفارت یونان:

تهران، خیابان ولیعصر، بلوار اسفندیار، پلاک ۴۳

دعوتنامه یونان

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

مطالب مرتبط