کشور فنلاند


کشورهای اروپایی به عنوان یکی از بهترین کشورها در سراسر دنیا از لحاظ خدماتی، آب و هوایی، اقتصاد و سایر موارد می باشد. لذا یکی از کشورهای اروپایی بسیار خوب، کشور فنلاند است. کشور فنلاند به عنوان یکی از کشورهای اروپایی همواره مورد توجه بسیاری از افراد برای تفریح و گردش قرار می گیرد. لذا کشور فنلاند دارای نکات مختلفی می باشد که افراد مهاجر باید این نکات را قبل از سفر بدانند و سپس نسبت به مهاجرت به این کشور و ادامه زندگی خود اقدام نمایند. ما امروز در این بحث قصد داریم، یک بررسی مفصل از کشور فنلاند به عنوان یکی از کشورهای خوب و اروپایی انجام دهیم. چنانچه شما نیز قصد دارید تا با فنلاند آشنایی پیدا کنید، خدمات ویزا را تا به پایان همراهی کنید.

تاریخچه کشور فنلاند

 یکی از کشورهای با قدمت اروپایی که همواره در تاریخ نام آن بوده است، کشور فنلاند می باشد. این کشور در اوایل قرن دوم میلادی، منطقه ای برای سکونت افراد نبود و تقریبا می توان گفت که هیچ کس در آن به جز قوم لاپ که در آن پراکنده بودند، زندگی نمی کرد. اما پس از قرن دوم میلادی مهاجرت ها به این کشور به صورت زیادی افزایش یافت و از سمت ساحل جنوبی خلیج فنلاند، این کشور را تشکیل دادند.

این کشور دارای ۳۳۸ کیلومتر مربع مساحت می باشد و طبق آخرین بررسی ‌های صورت گرفته چیزی در حدود پنج میلیون انسان در آن زندگی می کنند. اگر بخواهیم زبان مردم این کشور را بررسی کنیم، می‌ توان گفت که نیمی از مردمان این کشور به زبان فنلاندی صحبت می‌کنند و نیمی دیگر از آن ‌ها سوئدی صحبت می‌ کنند. لازم به ذکر است که این کشور دارای مردمان بسیار با فرهنگی می‌باشد و این فرهنگ از تاریخچه آن ها نشات دارد. این کشور را می‌توان یکی از کشورهای بی ‌حاشیه در دنیا نامید که تا به کنون در هیچ جنگ رسمی حاضر نبوده و همواره سعی کرده تا به حاشیه های پیرامون خود توجه نداشته باشد.

کشور فنلاند

اقتصاد کشور فنلاند 

گفتنی است که فنلاند به عنوان یکی از کشورهایی محسوب می شود، که همواره در تاریخ خود سعی کرده تا از لحاظ اقتصادی آینده ای روشن را برای خود رقم بزند. گفتنی است اگر بخواهیم اقتصاد فنلاند را مورد بررسی قرار دهیم، می توان گفت که اقتصاد این کشور یک اقتصاد بسیار صنعتی می باشد. لذا با یک مثال ساده که در کشور خودمان در مورد فنلاند وجود دارد، این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

شاید تا به حال برای خرید گوشی ها اقدام کرده باشید و فروشنده به شما توصیه کرده باشد که گوشی تولید شده فنلاندی را بخرید. این موضوع نشان از آن دارد که فنلاندی ها به اقتصاد کشور خود توجه داشته و همواره سعی کرده تا با تولید کالاهای مرغوب و ارسال آن به کشورهای مختلف دنیا، بازار تمامی آن ها را در دست بگیرند. اگر بخواهیم یک بررسی کلی از اقتصاد کشور فنلاند داشته باشیم. می ‌توان گفت که اقتصاد این کشور با کشورهای اروپایی و ابرقدرت تقریبا هم سطح می باشد. گفتنی است خدمات و ساخت و تولید به عنوان صنایع ترکیبی اقتصاد کشور فنلاند، توانسته است یک اقتصاد شکوفا برای این کشور با سطح درآمدی بالا را رقم بزند.

کشور فنلاند

آب و هوای کشور فنلاند

 کشور فنلاند یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که دارای آب و هوای تقریبا مختلفی در فصول متفاوت را دارد. اگر بخواهیم آب و هوای ایران را بررسی نماییم، می ‌توان گفت که این کشور دارای زمستان‌های بسیار سرد می باشد. لذا درجه دما در زمستان به زیر صفر خواهد آمد و در فصل تابستان افراد هوای خنک و مطبوعی را دریافت می کنند. درجه هوا در فصل تابستان چیزی بالای ۱۰ درجه سلسیوس است. گفتنی است در فصل بهار و پاییز هوای این کشور بسیار متعادل و چیزی بین این دو عدد می باشد. لذا اگر قصد سفر به کشور فنلاند را دارید، سعی کنید تا فصل بهار با پاییز را مورد توجه قرار داده تا با استفاده از هوای مطبوع آن از جاذبه‌های گردشگری این کشور استفاده کرده و لذت کافی را ببرید.

کشور فنلاند

درباره فنلاند

 افرادی که قصد سفر به کشور فنلاند را دارند، باید یک سری از اطلاعات در مورد این کشور را مورد بررسی قرار دهند. در مورد زمان رسمی این کشور نسبت به پایتخت ایران می توان گفت که این کشور یک ساعت و نیم از تهران عقب تر می باشد. همانطور که در بالا اشاره شد زبان رسمی این کشور فنلاندی و سوئدی است و افراد باید برای سفر به کشور فنلاند یا باید این زبان ها را یاد بگیرند، یا با توجه به آشنایی که مردم این کشور به زبان انگلیسی دارند، نسبت به یادگیری انگلیسی اقدام نمایند.

گفتنی است واحد پول کشور فنلاند یورو می باشد و افراد باید نسبت به تهیه واحد پول این کشور توجه داشته باشند. نوع برق شهری در کشور فنلاند ۲۲۰ ولت ۵۰ هرتز و پریز های آن به مانند کشور خودمان دو شاخه از نوع f می باشد. کد کشور فنلاند ۳۵۸+ است. افراد برای دریافت خدمات اضطراری می توانند با ۱۱۲ تماس بگیرند. لازم به ذکر است که جهت رانندگی در کشور فنلاند به سمت راست می باشد.

کشور فنلاند

بررسی مهاجرت به فنلاند

 یکی از موضوعاتی که همواره مورد توجه افراد در مورد کشور فنلاند می باشد، این است که مهاجرت به این کشور به چه صورتی است و آیا مهاجرت به این کشور به صرفه است یا خیر؟ در مورد مهاجرت به کشور فنلاند می توان گفت روش‌ های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد که افراد می‌توانند با استفاده از این روش ها، نسبت به اقامت در آن اقدام نمایند. از انواع مهاجرت به کشور فنلاند می توان مهاجرت های شغلی، تحصیلی، ازدواج، سرمایه گذاری و… را نام برد.

لذا کشور فنلاند با توجه به اقتصاد بسیار عالی که دارد، می‌تواند بهترین محیط برای افرادی که قصد کار و یا سرمایه‌گذاری در آن را دارند، باشد. افراد برای انجام مهاجرت به این کشور باید با توجه به قوانین فنلاند نسبت به دریافت ویزای دائم و اقامت در این کشور اقدام نمایند. گفتنی است شرایط دریافت اقامت دائم در این کشور آنچنان سخت نمی باشد و افراد می‌ توانند با توجه به روش های مختلف آن یکی از آن ها را انتخاب کرده و نسبت به مهاجرت به این کشور اقدام کنند.

کشور فنلاند

بهترین زمان برای سفر به فنلاند 

افرادی که قصد سفر به فنلاند را دارند با توجه به پارامترهای مختلفی که در نظر دارند، می‌ توانند نسبت به سفر به این کشور اقدام نمایند. اگر بخواهیم بهترین زمان برای سفر به این کشور را معرفی نماییم، می توان گفت که فصل تابستان به عنوان فصل شلوغ گردشگری محسوب می‌ شود که بسیاری از افراد در این فصل به آن مراجعه می کنند. اما بعضی از افراد هستند که دوست دارند از بارش برف و ورزش‌ های زمستانی که در این کشور برگزار می شود، لذت برده و نسبت به آن اقدام نمایند.

گفتنی است از ماه دسامبر تا مارس برای این افراد گزینه بسیار خوبی به نظر می رسد. لازم به ذکر است که اگر افراد قصد استفاده از آب و هوای بهاری آن را دارند، می توانند از آوریل نسبت به سفر خود اقدام نمایند. همانطور که در بالا گفته شد ژوئن، جولای و آگوست به عنوان فصل های شلوغ گردشگری محسوب می‌شود و افراد می ‌توانند در آن شرایط نیز به این کشور سفر نمایند.

کشور فنلاند

هزینه زندگی در فنلاند 

افرادی که قصد مهاجرت دائم و یا مقطعی به کشور فنلاند را دارند، باید بدانند که هزینه های زندگی در این کشور برای مهاجرانی که قصد تهیه کردن منابع مالی از کشور خودشان را دارند، کمی سنگین می باشد. به طور مثال دانشجویانی که در کشور فنلاند زندگی می کنند. اگر در خوابگاه اقامت داشته باشند، بدون هزینه تحصیل چیزی برابر با هزار یورو در ماه را باید در نظر بگیرند. اما افرادی که قصد دارند در کشور فنلاند به کار و فعالیت ‌های اقتصادی بپردازند، این هزینه برایشان متعادل می باشد. لذا این افراد باید هزینه های بیشتری را برای زندگی در این کشور بدهند. اما از طرفی با توجه به اقتصاد و شرایط کاری که در این کشور وجود دارد، آن را تهیه خواهند کرد.

کشور فنلاند

شهرهای مهم کشور فنلاند 

کشور فنلاند به عنوان یکی از کشورهای اروپایی دارای شهرهای مختلفی می باشد که اگر بخواهیم مهمترین شهرهای آن را بررسی کنیم، در ابتدا باید شهر هلسینکی را به عنوان پایتخت این کشور معرفی نماییم. این شهر به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای فنلاند محسوب می شود و نه تنها یکی از بهترین شهرهای فنلاند است، بلکه در زمره بهترین شهرها در دنیا محسوب می‌شود. لذا کیفیت و خدماتی که در این شهر وجود دارد از سطح بسیار بالایی برخوردار می باشد.

هلسینکی در جنوب این کشور واقع شده است و به راحتی هم به مناطق مختلف دیگر اروپا دسترسی دارد و با یک پرواز بسیار کوتاه مدت، می توان به شهرهای مختلفی مانند تالین، سن پترزبورگ، استکهلم و شهر های دیگر اروپایی سفر کرد. اما اگر بخواهیم از دیگر شهرهای موجود در این کشور که به عنوان مهمترین آن ها محسوب می ‌شوند نام ببریم، باید به شهر های اولو، تورک، تامپره، ییواسکیلا، کمی، راز بورگ، اسپو، لاپرنتا و… اشاره کرد.

کشور فنلاند

چگونگی سفر به فنلاند 

افرادی که قصد سفر به فنلاند را دارند، باید در ابتدا وقت سفارت این کشور را دریافت نموده و با توجه به قصدشان از سفر مستندات و مدارک لازم را به مسئولین سفارت ارائه دهند. گفتنی است این مدارک و اسناد باید در زمان مصاحبه حضوری به مسئولین سفارت ارائه شود و نسبت به دریافت ویزای این کشور اقدام نمایند. مسئولین این کشور پس از بررسی‌ های صورت گرفته نسبت به دادن و یا ندادن ویزا به افراد تصمیم ‌گیری می‌ کنند. پس از آنکه افراد ویزای سفر به فنلاند را دریافت کردند، باید پاسپورت خود را تمدید و یا اخذ نمایند، گفتنی است افراد باید پاسپورت شان حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد. افراد پس از آنکه مدارک مورد نیاز خروج از کشور را تهیه کردند، باید نسبت به تهیه بلیط هواپیما و خروج از کشور اقدام نمایند.

کشور فنلاند

حقایقی جالب در مورد کشور فنلاند

 افرادی که قصد رفتن به فنلاند و اقامت یا گردش در آن را دارند، باید چند نکته جالب را در این کشور مورد توجه قرار دهند. یکی از حقیقت هایی که در مورد کشور فنلاند وجود دارد، این است که این کشور به عنوان یکی از بزرگترین مصرف کننده های بستنی محسوب می شود و میانگین مصرف بستنی آن در بین کشورهای اروپایی از همه بالاتر می باشد.
 شاید باور نکنید ولی کشور فنلاند در یک بازه ای از زمان کمترین درجه دمایی را به ثبت رسانده است.
 در متون بالا به این نکته اشاره کردیم که فنلاند هیچگاه خود را به حاشیه نبرده و در هیچ جنگی شرکت نکرده است. اما در طول جنگ جهانی دوم بود که کشور شوروی یا همان روسیه به کشور فنلاند تهاجم برد و در آن زمان تنها کشوری بود که توانست در مقابل ارتش سرخ روسیه مقاومت نماید.
 از دیگر حقایقی که در مورد کشور فنلاند وجود دارد می توان گفت که فنلاند به عنوان یکی از شادترین کشورها محسوب می ‌شود و برخلاف تصور بسیاری از افراد که تصور می کنند فنلاندی ها درون گرا هستند، اما آن ها بسیار افراد شادی به نظر می رسند.

سیاست در فنلاند

 گفتنی است فنلاند به عنوان یکی از کشورهای جمهوری می باشد که رئیس جمهور آن طی رای گیری مردم انتخاب می‌شوند و اعضای کابینه خود را از مجلسی که مردم به سنای این کشور فرستاده اند با رای اعتماد چینش می کند. گفتنی است مجلس این کشور ۲۰۰ کرسی دارد که به طور دوره‌ای چهار سال یکبار در بین انتخاب آن ها رای گیری می شود. اگر بخواهیم سیاست کشور فنلاند را مورد بررسی قرار دهیم، می‌ توان گفت که سیاست این کشور همواره بر مصالحه با کشورهای مختلف دنیا بوده است.

کشور فنلاند

نظام آموزشی کشور فنلاند

 در مورد نظام آموزشی فنلاند می توان گفت که این نظام آموزشی، همواره به عنوان یکی از موفق ترین نظام های آموزشی در بین کشورهای اروپایی محسوب شده است. گفتنی است فنلاند موفق ترین نظام آموزشی جهان را نیز به خود اختصاص داده و همین موضوع باعث شده است که اقتصاد آن شکوفایی خوبی پیدا کند. گفتنی است سرانه بودجه دولت برای سیستم آموزشی بسیار قابل توجه می باشد و همین موضوع است که باعث شده، بسیاری از مهاجران برای تحصیل در این کشور اقامت آن را پیدا نمایند. گفتنی است این کشور در مقاطع مختلف تحصیلی تا دکترا آموزش‌ های خود را ارائه می دهد و افراد می‌ توانند به راحتی با استفاده از خدمات آموزشی مناسب و دانشگاه های معتبری که در رنکینگ جهانی از اعتبار خوبی بهره مند می باشند، نسبت به اقامت در آن اقدام نمایند.

کشور فنلاند

غذاهای مختلف فنلاندی

 افرادی که قصد سفر به فنلاند را دارند می توانند از غذاهای مختلف و محلی این کشور بهره‌ مند شوند. گفتنی است افراد برای تهیه غذا خود و وعده هایی که در این کشور استفاده می کنند، می توانند از غذاهای مختلفی مانند سوپ ماهی فنلاندی با نام لوهیکیتو که تلفیقی از ماهی سالمون، سیب زمینی و سبزیجات مختلف و معطر به همراه مقادیری خامه می‌ باشد نام برد. گوشت گوزن از دیگر غذاهای محلی کشور فنلاند می باشد و یکی از مهم ترین وعده غذا ها محسوب می شود. این گوشت به مانند گوشت گاو و هم مزه آن می باشد. لذا افراد از گوشت گوزن به صورت های مختلفی مانند استیک، پاستا، کباب و… استفاده می کنند. یکی دیگر از غذاها کالا کوکو می باشد. این غذا یکی از غذاهای سنتی و قدیمی کشور فنلاند محسوب می‌شود که برای توریست ها می تواند یک غذای خاص و ناشناخته به حساب آید. گفتنی است در پخت این غذا از یک نان بزرگ با مقادیر زیادی ماهی استفاده می‌شود و خود اهالی به آن پای ماهی نیز می گویند.
 اما یک غذایی که ممکن است مورد توجه ایرانیان بسیاری قرار گیرد، دلمه کلم است. بله دلمه کلم در این کشور به سبک و سیاق خودشان طبخ می شود و از آن به عنوان یکی از غذاهای سنتی استفاده می گردد.
 از دیگر غذاها می توان به سوپ نخود فرنگی، خوراک سوسیس، کاسرول کلم و… اشاره کرد.

کشور فنلاند

رستوران های مختلف و مهم شهر هلسینکی فنلاند

 هلسینکی به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای فنلاند محسوب می‌شود و بسیاری از جاذبه های گردشگری و مراکز خرید و رستوران های مختلف را در خود جای داده است. اگر بخواهیم رستوران های مهم و بسیار زیبای آن را مورد بررسی قرار دهیم، می توان به رستوران های شف اند سوملیه، رستوران گایجین، هوکو، یوری‌، کو، اولو، پاسیو، راگو، رگاتا، ساندرو و … اشاره کرد. لذا افراد می توانند در زمان سفر خود به این کشور از وعده ‌های غذایی خود در این رستوران ‌ها لذت ببرند. گفتنی است این رستوران ها، غذاهای بین المللی و محلی کشور فنلاند را به افراد ارائه می دهند و افراد در سفر خود هیچ گونه نگرانی از قبیل تهیه وعده های غذایی خود نخواهند داشت.

کشور فنلاند

جاذبه های گردشگری فنلاند

 می توان گفت کشور فنلاند به عنوان یکی از کشورهای اروپایی دارای جاذبه‌ های گردشگری فراوانی می‌باشد و افراد می‌ توانند از این جاذبه‌ های گردشگری به نحو احسنت استفاده کرده و آرامش خود را کسب نمایند. یکی از چیزهایی که در کشور فنلاند بسیار مورد توجه می باشد، می ‌توان به تعداد بسیار زیاد دریاچه ‌ها اشاره کرد. ۵۵ هزار دریاچه در کشور فنلاند وجود دارد که این آمار بسیار بالا می باشد.

از جاذبه های گردشگری می توان به لوی با طبیعتی سراسر پوشیده از برف، شهر تامپره با یک نمای بسیار زیبا، مجمع‌ الجزایر آلند، شهر کمی، تورکو، پرو، سالینا، رووانیمی و در نهایت جاذبه های گردشگری پر تعداد شهر هلسینکی که پایتخت این کشور می‌ باشد، اشاره کرد. توصیه ما این است در سفر خود به کشور فنلاند با استفاده از تور لیدر های مختلف یک برنامه ریزی بسیار خوب برای بازدید از تمامی جاذبه های گردشگری این کشور داشته باشد.

کشور فنلاند

نکات مهم در مورد کشور فنلاند

 افرادی که قصد اقامت و یا سفری گردشگری به فنلاند را دارند، باید با توجه به نکاتی که در این مورد وجود دارد نسبت به سفر خود اقدام کنند. گفتنی است این کشور به عنوان یکی از کشورهای حوزه اروپا اقتصادش بر روی یورو می باشد. لذا افراد برای سفر خود حتما باید به تهیه یورو اقدام نمایند تا بتوانند در کشور فنلاند اقامت و یا گردش کنند.

گفتنی است این کشور دارای مردمانی بسیار با فرهنگ و خونگرم می باشد. افراد می تواند به راحتی با این افراد ارتباط بگیرند.

توصیه ما این است که برای سفر و یا اقامت به این کشور حتما از وکلا و موسساتی که در زمینه های مختلف دریافت اقامت فعالیت دارند، استفاده کرده و بهترین آن ها را برای خود انتخاب نمایید. در پایان باید به این نکته اشاره کرد که کشور فنلاند با توجه به اقتصاد بسیار قوی و شرایط های شغلی که دارد، یکی از بهترین کشورها برای تحصیل و کار محسوب می ‌شود. توصیه ما به افرادی که در این کشور تحصیل می‌کنند این است که پس از پایان تحصیل خود در بازار کار این کشور مشغول شوند.

کشور فنلاند

بحث پایانی در مورد فنلاند

 با توجه به بررسی هایی که صورت گرفت، می‌ توان گفت که کشور فنلاند به عنوان یکی از کشورهای موفق اروپایی در زمینه های مختلف مانند زمینه های تحصیلی، اقتصادی و شغلی می باشدـ لذا در پایان اگر بخواهیم یک جمع بندی در مورد این کشور داشته باشیم، باید گفت که فنلاند جای بسیار خوبی برای سرمایه گذاری و اقامت دائم می‌باشد. توصیه ما این است که برای یک بار هم که شده فنلاند را به عنوان یکی از کشورهای اروپایی مورد بررسی قرار داده و نسبت به دریافت اقامت در آن با کمک آژانس مسافرتی خدمات ویزا اقدام نمایید. امیدواریم که توانسته باشیم فنلاند را به طور مفصل مورد بررسی قرار داده و نکاتی که در مورد این کشور وجود دارد را بازگو کرده باشیم. از این که تا پایان این متن با ما همراهی کردید صمیمانه سپاسگزاریم.

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

مطالب مرتبط