کشور استونی


امروزه کشورهای اروپایی به عنوان کشورهایی محسوب می شوند که تعداد بسیاری از توریستان و مهاجران برای زندگی و کار را در خود می پذیرند. این کشورها شرایط خوبی را برای افرادی که قصد اقامت دارند مناسب است. کشور استونی به عنوان یک کشور اروپایی دارای جاذبه های مختلف گردشگری، تحصیلی، اقتصادی و… می‌ باشد و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد، نسبت به سفر به آن مراجعه نمایند. لذا ما در این متن قصد داریم کشور استونی را در جهات مختلفی مورد بررسی قرار داده و افرادی که قصد سفر به این کشور دارند را راهنمایی نماییم. چنانچه خواستار این هستید که اطلاعاتی در مورد استونی داشته باشید، با ما در خدمات ویزا همراه باشید.

درباره استونی

 استونی در منطقه بالتیک در شمال این قاره واقع شده است. استونی با کشورهای فنلاند، روسیه و لتونی دارای مرز می باشد. استونی یکی از کشورهای با قدمت اروپایی محسوب می شود. وایکینگ ها در این کشور استقرار داشته اند. در سال یک هزار و دویست و دو، این کشور در اختیار گروه شوالیه مذهبی به نام برادران شمشیر بوده است و مردم این کشور از آن پس مسیحی شده اند. این کشور به عنوان یکی از کشورهای بی ‌حاشیه محسوب می ‌شود. تا به امروز شما هیچگاه استونی را در میان کشورهایی که خواستار جنگ بوده اند، ندیده اید.

این کشور دارای مساحت بسیار کمی می باشد و در ابعاد ۴۵ هزار کیلومتر مربع واقع شده است. جمعیت کشور استونی چیزی در حدود ۱ میلیون و ۳۱۷ نفر می باشد که به عنوان یک کشور اروپایی کم جمعیت محسوب می شود. زبان رسمی مردم این کشور استونیایی می باشد؛ اما آن ها به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند و افراد در زمانی که به این سفر می روند، می توانند با مردمان آن به انگلیسی نیز ارتباط برقرار کنند. کشور استونی یکی از کشورهای بسیار خوب اروپا محسوب می‌ شود که تا به امروزه بسیاری از افراد برای زندگی و اقامت دائم در آن اقدام کرده اند. 

کشور استونی


اقتصاد استونی

 استونی به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا با توجه به موقعیت های مختلفی که در این کشور است، دارای اقتصاد بسیار مناسبی بوده و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری در آن اقدام نمایند. نرخ بیکاری در این کشور چیزی در حدود ۷ درصد می باشد که البته این بیکاری برای یک کشور اروپایی می‌ تواند کمی بالا باشد. لذا در این کشور صنایع از رشد بسیار خوبی برخوردار می باشند.

با توجه به اینکه کشاورزی و دامداری در این کشور زیاد رونقی ندارد، استونی نسبت به تولید صنایع چوبی، نساجی، فرآورده‌های غذایی و مهندسی همواره پیشرو بوده است. در کل اگر بخواهیم این کشور را در بین کشورهای دیگر اروپایی مورد بررسی قرار دهیم، اقتصاد آن یک وضع متوسط را دارد و نسبت به دیگر کشورهای اروپایی آنچنان مناسب نمی باشد. اما در مقایسه با کشورهای آمریکای جنوبی، آفریقا و آسیا از اقتصاد خوبی بهره مند می باشد.

کشور استونی

آب و هوای کشور استونی

 یکی از موضوعاتی که همواره مورد توجه افراد برای سفر به کشور استونی قرار می‌ گیرد، این است که آب و هوای این کشور چگونه است؟ گفتنی است به دلیل این که استونی در شمال اروپا واقع شده و توسط دریاهای مختلفی احاطه شده است، آب و هوای آن در فصول گرم سال به مانند آب و هوای اقیانوسیه ای می باشد.  فصول سرد سال در کشور استونی، با مقدار قابل تحملی سرد می باشد. لذا آب و هوای این کشور در فصول پاییز و بهار از تعادل خوبی بهره مند، می باشد و افراد می‌ توانند با توجه به نیاز خود یکی از این فصول را برای سفر و مسافرت انتخاب نمایند. در کل می ‌توان گفت آب و هوای کشور استونی یکی از بهترین آب و هواهای اروپایی می باشد و در واقع این کشور یک کشور چهار فصل به حساب می آید.

کشور استونی

اطلاعاتی در مورد استونی

گفتنی است پول رسمی کشور استونی یورو است و افراد در سفر خود باید منابع مالی خود را به صورت یورو به همراه داشته باشند. پایتخت کشور استونی، تالین می باشد و این شهر یکی از بزرگ‌ ترین شهرهای آن محسوب می شود. همانطور که در بالا گفته شد زبان رسمی مردم این کشور، اسپانیایی می ‌باشد که یکی از زبان های سخت دنیا به حساب می آید. این کشور با تهران، پایتخت ایران ۲ ساعت اختلاف زمانی دارد. برق شهری استونی ۲۲۰ ولت ۵۰ هرتز می باشد. لذا افرادی که قصد تماس با این کشور را دارند پیش شماره آن مثبت ۳۷۲ است و شماره های ضروری در این کشور ۱۱۰ می باشد. لذا افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند، حتما باید این نکات را به خاطر بسپارند تا در سفر خود بتوانند از آن استفاده نمایند.

کشور استونی

وضعیت مهاجرت به استونی

 کشور استونی همواره پذیرای بسیاری از افراد مهاجر از کشورهای دیگر با شرایط خاص می باشد. لذا افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، باید با توجه به قانون ها و سیاست هایی که مسئولین این کشور در دستور کار قرار داده‌اند، نسبت به مهاجرت اقدام نمایند. لذا می توانند به روش های مختلفی مانند تولد کودک در استونی، تحصیل در مقاطع مختلف آن، ازدواج در استونی با یک مرد یا یک زن، سرمایه گذاری در این کشور و راه های مختلف دیگر، می تواند ویزای دائم کشور استونی را برای افراد به ارمغان آورد.

با توجه به اینکه این کشور از پتانسیل‌ های مثبتی برای سرمایه گذاری و تحصیل بهره مند می باشد، بسیاری از مهاجران برای تحصیل و سرمایه ‌گذاری در این کشور اقدام می نمایند. اگر بخواهیم یک آمار کلی از تعداد مهاجران به این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی داشته باشیم، می توان گفت که این کشور از تعداد پایین مهاجر برخوردار می باشد و اکثر افرادی که در این کشور اقامت دارند، برای تحصیل و استفاده از خدمات بی نظیر تحصیلی این کشور می باشد.

کشور استونی

بهترین زمان سفر به استونی

 هر فردی که قصد سفر به نقاط مختلف دنیا را دارند، می توانند با توجه به سلیقه ای که دارد، در زمان های مختلف نسبت به سفر اقدام نمایند. کشور استونی یکی از کشورهای معتدل از لحاظ آب و هوایی محسوب می‌ شود. علیرغم این موضوع بسیاری از افراد برای سفر به این کشور ماه های تابستانی را انتخاب می نمایند. شرایط مختلفی برای بهترین زمان سفر به استونی وجود دارد که یکی از آن ها فستیوال های مختلف و جشنواره های فصلی می باشد که در این کشور برگزار می ‌شود.

لذا توصیه ما این است که با توجه به سلایق خود و توصیه های مختلفی که مشاوران سفر به استونی به شما ارائه می دهند، بهترین زمان برای سفر را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است هزینه سفر در فصول مختلف سال برای افراد متفاوت می باشد و همین موضوع باعث می ‌شود تا افراد از پارامتر هزینه به عنوان یکی از مهمترین دلایل زمان سفر استفاده کنند.

کشور استونی

هزینه های زندگی در استونی 

افرادی که به کشور استونی مراجعه می نمایند، باید توجه کنند که این کشور به عنوان یکی از کشورهای اروپایی از ارزان ترین کشورها می‌ باشد. لذا نوع سفری که افراد به کشور استونی دارند، در هزینه آن ها تاثیر گذار می ‌باشد. به طور مثال افرادی که برای تحصیل به کشور استونی مراجعه می کنند، می توانند با داشتن ماهیانه ۵۰۰ یورو به جز هزینه تحصیلشان، خرج و مخارج را انجام دهند. لازم به ذکر است افرادی که برای اقامت دائم به این کشور مراجعه می‌کنند، باید چیزی در حدود یک هزار یورو برای هر ماه در نظر بگیرند. البته نکته ‌ای که در اینجا وجود دارد، این است که کشور استونی یکی از کشورهایی است که وضعیت شغلی در آن تقریباً مناسب می باشد.

افرادی که قصد تحصیل و یا اقامت دائم در این کشور را دارند، می توانند با انجام فعالیت های اقتصادی در این کشور میزان بسیار زیادی از هزینه خود را استخراج نمایند. لازم به ذکر است به دانشجویان در این کشور یک هزینه کمک تحصیلی داده می شود و این می تواند بهترین نکته برای دانشجویان به حساب بیاید.

کشور استونی

شهرهای مهم کشور استونی

 کشور استونی یکی از کشورهای بسیار کوچک اروپایی محسوب می شود و تعداد شهرها در این کشور آنچنان بالا نمی باشد. لذا یکی از شهر های بسیار زیبا و بزرگ کشور استونی، پایتخت آن یعنی شهر تالین می باشد. این شهر حدود ۱۵۹ کیلومتر مربع مساحت داشته و تعداد بالایی از افراد را در خود جای داده است. شهر تارتو در کشور استونی یکی دیگر از بزرگترین شهرهای این کشور می باشد و چیزی در حدود ۱۰۳ هزار نفر از مردمان این کشور را در خود جای داده است.
 از دیگر شهرهای مهم کشور استونی می‌ توان به شهر تارتو، شهر پارنو، شهر ناروا شهر ویلیاندی، شهر کوتلا، شهر ماردو و شهر پایده اشاره کرد. افراد برای سفر به این کشور، می‌ توانند این شهرها را مورد بازدید قرار دهند.

کشور استونی

چگونگی سفر به کشور استونی

 افراد می توانند با توجه به قصدشان از سفر، نسبت به آن اقدام نمایند. لذا افراد با توجه به هر نوع از سفری که به کشور استونی قرار است انجام بدهند، باید در ابتدا به سفارت این کشور مراجعه کرده و وقت سفارت این کشور را دریافت نمایند. در زمانی که وقت سفارت را دریافت کرده یک روز به عنوان روز مصاحبه برای شما تعیین می شود که افراد در این روز باید با توجه به جمع آوری مستندات و ادله خود برای سفر به این کشور به مسئولین سفارت توضیحاتی دهید. چنانچه دلیل شما برای سفر به این کشور مورد موافقت قرار گرفت، شما می توانید، سایر اقدامات لازم برای سفر به این کشور را انجام دهید.

گفتنی است افراد در این بین باید پاسپورت خود را تهیه کرده و یا نسبت به تمدید آن اقدام نمایند. افرادی که قصد خروج از کشور را دارند، حداقل باید ۶ ماه پاسپورتشان اعتبار داشته باشد. مسافران پس از انجام این کار ها، می توانند با مراجعه به آژانس های هواپیمایی نسبت به دریافت بلیط رفت و یا رفت و برگشت اقدام نمایند. مسئولین این کشور برای سفرهای گردشگری و تحصیلی سختگیری آنچنانی ندارند و افراد می‌ توانند به راحتی به این کشور سفر نمایند.

کشور استونی

حقایق مختلف در مورد کشور استونی

 کشور استونی دارای چندین نکته مختلف و عجیب می ‌باشد که افراد می‌ توانند آن را مورد توجه قرار داده و در سفر خود آن را مورد تجربه قرار دهند.

شهروندان کشور استونی از سال ۲۰۰۸ میلادی، می‌ توانند بدون دریافت ویزای کشور آمریکا به آن سفر کنند. هر شهروند یک کد دیجیتالی دارد که به مانند شماره شناسنامه و شماره ملی آن محسوب می شود. یک نکته بسیار عجیب در کشور استونی و پایتخت آن شهر تالین، این می باشد که تمامی نقاط این شهر به اینترنت بی سیم پرسرعت رایگان برای همه، مجهز می باشد. کشور استونی اولین کشوری بود که انتخابات دیجیتال را مورد بررسی قرار داد و از آن در سال ۲۰۰۵ استفاده نمود.

ثبت شرکت در استونی

شما در کشور استونی می توانید بدون هیچ پروسه خاصی نسبت به ثبت شرکت خود در کسری از زمان اقدام نمایید. همانطور که دیدید این کشور به عنوان یکی از کشورهای اروپایی بسیاری از کارهای آن به صورت دیجیتالی می باشد. لذا استونی به عنوان اولین کشوری است که شهروند الکترونیک را به تمام جهان نشان داد.

کشور استونی

سیاست در کشور استونی 

یکی از چیزهایی که در کشور استونی وجود دارد این است که انتخاب رئیس‌ جمهور به دست نمایندگان مجلس این کشور انتخاب می شود. رئیس‌ جمهور باید حداقل دو سوم آرای نمایندگان مجلس این کشور را به دست آورده تا بتواند نسبت به انجام امور اجرایی اقدام نمایند. این کشور به مانند کشور خودمان دارای سه قوه مجریه، مقننه و قضایی می ‌باشد. مجلس این کشور صدو یک کرسی دارد و نمایندگان آن به صورت دوره‌ ای چهار ساله با رای مستقیم تشکیل می شوند. کابینه دولت ۱۱ وزیر دارد که این وزرا با رای اعتماد مجلس کشور استونی انتخاب می شوند.

رئیس جمهور حکومت این کشور می ‌تواند مصوبه های قوه مقننه را رد و یا تایید نماید. همانطور که اشاره شد، کشور استونی کشور بی حاشیه ای می باشد و از لحاظ سیاسی این کشور پیچیدگی خاصی ندارد و همین موضوع باعث پیشرفت آن در بخش های مختلف شده است.

کشور استونی

وضعیت آموزشی در کشور استونی

 کشور استونی به عنوان یکی از کشورهایی محسوب می‌ شود که در زمینه نظام تحصیلی بسیار پیشرو می باشد. لذا مسئولین این کشور بودجه بسیار خوبی را برای تحصیل در این کشور تخصیص می دهند. کشور استونی در مقاطع مختلف تحصیلی، خدمات آموزشی را به افراد ارائه می ‌دهند. مهاجران می توانند با مهاجرت تحصیلی به این کشور، نسبت به بالا بردن سطح علمی خود به دریافت آن مدارک معتبر علمی اقدام نمایند. این کشور دارای دانشگاه های معتبری در سطح جهانی می باشد که در رنکینگ دانشگاه های معتبر قرار دارند و همین موضوع باعث می ‌شود تا بسیاری از دانشجویان کشورهای دیگر برای تحصیل در استونی اقدام نمایند.

با توجه به وضعیت بسیار خوب تحصیل در کشور استونی می توانید این کشور را به عنوان مقصدی برای پیشرفت خود انتخاب کنید که این موضوع نیازمند اطلاعات و اقداماتی مانند اخذ ویزا و مراحلی از این قبیل می باشد که سایت خدمات ویزا در این مورد می تواند به شما کمک کند.

کشور استونی

خوراکی های معروف کشور استونی

 افرادی که قصد سفر به کشور استونی را دارند‌، می توانند از غذاهای بسیار معروف این کشور که در رستوران های معتبر آن ارائه می شود، استفاده نمایند. غذاهای مختلف محلی خوبی در این کشور وجود دارد که افراد می‌ توانند با استفاده از آن خاطره خوبی از سفر در این کشور داشته باشند. از غذاهای معروف کشور استونی می‌توان به سوپ پاستا و شیر استونیایی که با شیر و خامه به همراه پاستا تارتو طبخ می شود، نام برد. از دیگر خوردنی های این کشور می ‌توان به سملا اشاره کرد.

سملا به عنوان یکی از شیرینی های بسیار معروف و سنتی منطقه اسکاندیناوی محسوب می شود، که از نان گندم معطر به هل و مقدار زیادی خامه تهیه شده است. یکی از دسرهای معروف این کشور دسر سنتی کاما می باشد. این دسر ترکیبی از جو، غلات و آرد نخود می باشد. در کل می‌ توان گفت غذاهای مختلفی در این کشور وجود دارد که افراد می‌ توانند با استفاده از آن وعده های غذایی خود را دریافت نمایند.

کشور استونی

رستوران ها و کافه های پیشنهادی در سفر به استونی

 افرادی که قصد سفر به استونی را دارند، باید بدانند که وعده‌ های غذایی خود را در چه رستورانی صرف کنند و یا این که میان وعده خود را در چه کافه و باری بگذرانند. 
 یکی از رستوران ‌های بسیار مناسب استونی که پیشنهاد ما می باشد، رستوران تچایکووسکی می باشد.

اطلاعات بیشتری از این رستوران

این رستوران یکی از رستوران های بسیار معروف شهر تالین می باشد که انواع غذاهای بین المللی از قبیل اروپای شرقی، روسی، فرانسوی و دیگر کشورها را با بهترین طعم ها به افراد ارائه می دهد. یکی دیگر از رستوران های بسیار خوب کشور استونی، رستوران واپیانو می باشد. لذا افراد می توانند در شهر تالین به این رستوران رفته و از غذاهای بسیار تند و فست فودی آن استفاده کنند. همچنین در این رستوران افراد می توانند کودکان خود را سرگرم نموده و با توجه به وسایل بازی که در آن وجود دارد، خیال راحتی داشته باشند. اما اگر قصد دارید یک میان وعده بسیار خوب در شهر تالین داشته باشید، می توانید با مراجعه به کافه مایاسموک از نوشیدنی های گرم و سرد آن و همچنین کیک های مختلف آن بهره مند شوید.

یکی دیگر از کافه هایی که در شهر تالین موجود است کافه سایگونگی می باشد. لذا افراد می توانند در این کافه کیک های فنجانی و انواع شیرینی های مختلف را تست نمایند.

کشور استونی

جاذبه های گردشگری استونی

 کشور استونی به عنوان یکی از کشورهای اروپایی، دارای جاذبه ‌های گردشگری مختلفی می‌ باشد. لذا افراد برای گردش در این کشور، می توانند به محیطی مانند افسانه های تالین که یکی از موزه های بسیار زیبای آن می باشد، مراجعه نمایند. موزه مشاغل از دیگر جاذبه‌های دیدنی این شهر می باشد. کلیسای قدیمی شهر تالین که مربوط به قرن ۱۲ می شود، یکی از جاذبه های گردشگری قدیمی و تاریخی آن محسوب می شود. از دیگر جاذبه های این کشور می توان به صومعه که در شهر تالین موجود می باشد اشاره کرد.

کشور استونی

نکات مهم در مورد کشور استونی

 اگر بخواهیم با توجه به نکاتی که در متن بالا با آن اشاره شده این کشور را مورد بررسی قرار دهیم، می‌ توان گفت که این کشور یکی از کشورهای بسیار قدیمی و با قدمت اروپایی محسوب می‌شود و برای افرادی که قصد تحصیل و یا زندگی دارند، مناسب می باشند. با توجه به اینکه این کشور دارای اقتصاد رو به پیشرفتی می باشد، سرمایه‌گذاری در آن جواب می دهد و توصیه ما این است که با استفاده از انواع سرمایه گذاری های مختلف، اقامت در این کشور را اخذ نمایید. در کل می‌ توان گفت که استونی می‌ تواند محیط خوبی برای گردش و زندگی به حساب آید.

کشور استونی

بحث پایانی در مورد کشور استونی

 در متون بالا به خوبی کشور استونی را مورد بررسی قرار دادیم. توصیه ما به افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند این است که، متن ما را به خوبی یک بار از بالا تا پایین مورد بررسی قرار دهند. استونی می‌ تواند برای بسیاری از افراد جایی برای بلند پروازی ‌هایشان و پیشرفت باشد. توصیه ما این است برای سفر به این کشور به هیچ وجه بی گدار به آب نزنید و با توجه به بررسی هایی که انجام می دهید، سپس نسبت به سفر به این کشور اقدام نمایید. امیدواریم که توانسته باشیم نکات مهم و مختلفی در مورد این کشور به شما ارائه داده باشیم. در پایان توصیه ما این است که حتما برای یک بار هم که شده سفر به استونی را تجربه نمایید. از اینکه تا پایان مطلب با ما همراه بودید سپاس گزاریم.

کشور استونی

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

مطالب مرتبط