ویزای دانمارک

کشور دانمارک یکی از کشورهای اروپایی است که به دلیل موقعیت های متعددی که دارد سالانه افراد زیادی اقدام به اخذ ویزای دانمارک و سفر و مهاجرت به این کشور می نمایند. حال لازم است بدانید برای اخذ ویزای این کشور باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید که در ادامه به مهمترین آنها خواهیم پرداخت. همچنین توجه داشته باشید که انواع ویزای دانمارک بسیار متعدد است و در اولین گام باید با آنها آشنا شوید تا راحت تر بتوانید ویزای مورد نظر خود را دریافت کنید.با ما در خدمات ویزا همراه باشید.

کشور دانمارک

کشور دانمارک واقع در اروپای شمالی، کشوری است که از نظر اجتماعی، اقتصادی، تحصیلی و کیفیت زندگی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و می توان گفت جزو بهترین کشورهای اروپایی به حساب می آید. با این حال مشاهده می شود که سالانه افراد زیادی با مقاصد مختلف قصد سفر به کشور دانمارک را دارند که برای این امر نیاز به اخذ ویزای دانمارک می باشد. پایتخت این کشور شهر کپنهاگ است و لازم است بدانید دانمارک کوچکترین کشور در منطقه اسکاندیناویایی است.

جاذبه های طبیعی و گردشگری متعدد در کنار دیگر موارد از جمله دلایلی است که موجب شده است که کشور دانمارک سالانه مقصد گردشگران زیادی در سراسر کشور دنیا قرار بگیرد. این کشور حدود ۵٫۵۰۰٫۰۰۰ نفر جمعیت دارد که زبان رسمی آنها دانمارکی است. در این بین جالب است بدانید مردم این کشور فرهنگی بسیار شبیه به مردم سوئد و نروژ دارند زیرا تاریخ نشان از خویشاوندی مردم این کشورها با یکدیگر دارد.

ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

زمانی که فردی قصد سفر به یک کشور خارجی مثلا کشور دانمارک را داشته باشد اولین اقدامی که باید انجام دهد اخذ ویزای این کشور می باشد زیرا بدون داشتن این گواهی امکان ورود به خاک کشور خارجی وجود ندارد. با این حال می توان گفت ویزا به طور کلی مدرکی است که از سوی سفارت کشور مقصد در کشور مبدا صادر می شود و یک گواهی می باشد که نشان می ‌دهد نماینده دولت کشور مقصد با تقاضای فرد متقاضی برای ورود به کشور موافقت کرده است و افسر مربوطه تمامی مدارک لازم را از فرد متقاضی دریافت نموده است. حال اگر شما هم قصد سفر، تحصیل، دیدار خانواده، کار و یا هر امر دیگری در کشور دانمارک را داشته باشید لازم است در اولین اقدام ویزای دانمارک را تهیه نمایید. دقت داشته باشید با وجود اینکه مدت زمانی برای اخذ ویزای دانمارک نیاز است، پس حتما باید قبل از تعیین زمان سفر به فکر اخذ ویزا باشید و همچنین توجه داشته باشید که پس از صدور ویزا دیگر به هیچ عنوان امکان تغییر زمان سفر وجود ندارد. در این بین نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که در وب سایت خدمات ویزا مهمترین خدمات مرتبط با اخذ ویزا از جمله ارائه مشاوره رایگان، رزرو گرفتن وقت سفارت، چک مدارک موجود و چیدمان مدارک برای ارائه به سفارت، پر کردن فرم سفارت، پیکاپ ویزا، صدور بیمه نامه مسافرتی معتبر، رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل های معتبر و غیره می باشد.

ویزای دانمارک

انواع ویزای دانمارک

در هنگام اخذ ویزای دانمارک یا هر کشور دیگری اولین قدم تعیین نوع سفر و هدف سفر شما به این کشور می باشد زیرا انواع ویزا و روادید که برای هر کشور بوده متعدد می  باشد که مطابق با هدف شما از سفر به کشور خارجی این ویزا صادر می شود. در این بین محبوب ترین روادید این کشور عبارتند از:

  • ویزای تحصیلی
  • ویزای کاری
  • ویزای درمانی
  • ویزای پزشکی
  • ویزای ازدواج
  • ویزای سرمایه گذاری
  • ویزای توریستی
ویزای دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک

 در این بین همانطور که گفته شد ویزای تحصیلی دانمارک یکی از انواع ویزاهای رایج است که تقریبا در تمام کشورها عمومیت داد. دقت داشته باشید با وجود کیفیت آموزش و پیشرفته بودن دانشگاه ها در کشور دانمارک، مشاهده می شود سالانه افراد زیادی قصد تحصیل در دانشگاه های کشور دانمارک را دارند که برای این امر نیاز به اخذ ویزای تحصیلی دانمارک می باشد. لازم است بدانید این کشور رتبه پنجم دنیا از لحاظ آموزشی را به خود اختصاص داده است و مدرک دانشگاهی آن اعتبار بین المللی دارد با این حال طبیعتا کشور دانمارک مقصد  ایده آلی برای ادامه تحصیل و فارغ التحصیل شدن است.

توجه کنید که متقاضیان می توانند با اخذ ویزای تحصیلی این کشور و مهاجرت به دانمارک در هنگام تحصیل، به کار در این کشور نیز مشغول شوند البته دانشجویان تنها به صورت پاره وقت این اجازه را خواهند داشت. افراد در مقاطع تحصیلی مختلف می توانند در کشور دانمارک به تحصیل بپردازند به طوری که تحصیل در مقطع لیسانس که بسیار پرطرفدار است،  کشور دانمارک ۴ سال زمان می ‌برد و در دیگر مقاطع نیز این زمان متفاوت است. نکته حائز اهمیت دیگری که وجود دارد این است که حضور دانشجویان در دانشگاه های کشور دانمارک به شرطی امکان پذیر است که متقاضیان به زبان دانمارکی که زبان اصلی مردم این کشور است تسلط داشته باشند.

ویزای دانمارک

ویزای کار دانمارک

یکی دیگر از انواع ویزای دانمارک، ویزای کار این کشور می باشد که اخذ این ویزا یکی از روش های پرطرفدار مهاجرت به دانمارک می باشد توجه داشته باشید که بسیاری از افراد پس از اینکه فارغ التحصیل شدند طبیعتا به دنبال کار مناسب مطابق با رشته خود هستند که برای این امر مشاهده می شود افراد زیادی به کشور دانمارک که یکی از کشورهای پیشرفته جهان است مهاجرت می کنند و به راحتی کاری مطابق با رشته خود پیدا می نمایند. در این بین طرح گرین کارت دانمارک یکی از طرح ها جهت اخذ ویزای کار این کشور است که برنامه گرین کارت به گونه ای است که امکان دریافت ویزای کار و جستجوی کار در دانمارک به درخواست کنندگان ویزای همکاری داده می شود یعنی در صورتی که مجوز اقامت تحت طرح گرین کارت برای افراد وجود داشته باشد متقاضی نیاز به دریافت ویزای کار به صورت مجزا نداشته است. لازم است بدانید افراد با داشتن این نوع ویزای دانمارک می تواند هرگونه کار با دستمزد یا بی دستمزد را انجام دهند.

ویزای دانمارک

ویزای درمانی و پزشکی دانمارک

با وجود اینکه بعضی از کشورهای اروپایی از جمله کشورهای آلمان، سوئد و انگلیس امکانات بالای درمانی و بیمارستان های بسیار مجهزی را دارند و پزشکان و جراحان متخصص و خبره ای در بیمارستان های این کشورها مشغول خدمت هستند معمولا کمتر مشاهده می‌ شود که افراد برای ویزای درمانی دانمارک اقدام نمایند و بیشتر برای درمان بیماری های صعب العلاج به ۳ کشور فوق مراجعه می کنند. با این حال اگر متقاضیان قصد درمان بیماری در کشور دانمارک را داشته باشند باید ویزای درمانی کشور را اخذ نمایند. دقت داشته باشید برای این امر هر بیمار با ارائه مدارک پزشکی خود که ثابت کند درمان او در کشور خودش با مشکل مواجه است و نیاز دارد که تحت درمان پزشک ها و تجهیزات درمانی کشور دانمارک باشد می تواند ویزای فوری این کشور را درخواست نماید.

مدارک لازم برای دریافت این ویزا نیز نامه ای از سوی بیمارستان و پزشکی که اطلاعاتی کامل در خصوص تاریخ آغاز و طول درمان بیمار داشته باشد می باشد. همچنین دقت داشته باشید بیمار باید در طول مدت لازم زیر پوشش بیمه درمانی مسافرتی باشد. نوع دیگر ویزای دانمارک ویزای پزشکی این کشور می باشد که یکی از راه های مهاجرتی برای دندانپزشکان و پزشکان به این کشور است. دقت داشته باشید کسانی که در خارج از کشور دانمارک در رشته های پزشکی یا دندانپزشکی فارغ التحصیل شوند می توانند برای اقامت موقت در کشور دانمارک اقدام به اخذ ویزای پزشکی نمایند. در این کشور اقامت موقت بگیرند. توجه داشته باشید افراد می توانند در زمان اقامت موقت خود در دانمارک زبان دانمارکی را فرا بگیرند و مراحل ثبت مدرک را طی کنند تا بتوانند به عنوان پزشک یا دندانپزشک در دانمارک تایید شده و اقامت دائم این کشور را بگیرند.

ویزای دانمارک

ویزای توریستی دانمارک

کشور دانمارک یکی از کشورهای بی‌ نظیر اروپایی است که دارای طبیعت بکر و بی نظیری می باشد و جاذبه های طبیعی و گردشگری متعددی را در خود جای داده است. با این حال مشاهده می‌ شود در طول سال افراد زیادی این کشور را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند و به بازدید از این جاذبه ها می پردازند. برای همین لازم است بدانید که نیاز به اخذ ویزای توریستی دانمارک می باشد که با این وجود می توان گفت ویزای توریستی دانمارک جزو پرطرفدارترین انواع ویزای این کشور است. این نوع ویزا که یکی از ویزاهای مدت دار اتحادیه اروپا و ویزای شینگن است در بین مسافران و گردشگران خواهان زیادی دارد.  همانطور که از اسم این نوع ویزای دانمارک مشخص است، هدف از اخذ آن گردشگری و بازدید از شهرهای مختلف کشور دانمارک می باشد.

همچنین دقت داشته باشید با وجود اینکه کشور دانمارک در حوزه شینگن قرار دارد افراد می‌ توانند با اخذ ویزای توریستی دانمارک به دیگر کشورهای حوزه شینگن نیز سفر کنند. البته لازم است بدانید با وجود اینکه ویزای شما از سفارت دانمارک صادر می شود لازم است اولین منطقه ورود شما به اروپا، کشور دانمارک باشد و پس از آن به دیگر کشورهای حوزه شینگن می توانید سفر کنید. این ویزا کوتاه مدت است که مدت آن از ۱۴ روز تا حداکثر ۹۰ روز می باشد و متقاضیان پیش از اتمام مدت زمان ویزای دانمارک باید از کشور خارج شوند و در صورتی که نیاز به اقامت بیشتر در این کشور داشته باشید باید به دنبال تمدید ویزای خود باشید.

ویزای دانمارک

ویزای سرمایه گذاری دانمارک

با وجود شرایط بسیار عالی که برای زندگی در کشور دانمارک مشاهده می شود، اقامت دائم این کشور یکی از مواردی است که بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. در این بین مهاجرت به کشور دانمارک از طریق سرمایه گذاری جزو راه های پرطرفدار می باشد که توسط افراد زیادی صورت می گیرد. دقت داشته باشید با وجود اینکه افراد زیادی از سراسر دنیا خواهان مهاجرت به این کشور در حوزه اسکاندیناوی هستند لازم است در این رابطه افراد صبور باشند زیرا طبیعتا این روند چند مدتی طول خواهد کشید. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری دانمارک و دریافت اقامت دائم این کشور باید بدانید که متقاضیان باید بسیار سنجیده و حساب شده عمل کنند که برای این امر افراد می توانند از مشاور مالی اقتصادی کمک بگیرند تا این مسیر برای آنها هموار شود زیرا این افراد تجربه و تبحر کافی در این زمینه دارند. در این بین لازم است بدانید سرمایه‌ گذاری در این کشور به سه طریق که شامل خرید املاک مسکونی، خرید املاک تجاری و اوراق قرضه می شود، می تواند انجام شود که هر کدام از این روش ها بنا به درخواست شما امکان پذیر است.

ویزای دانمارک

ویزای ازدواج دانمارک

علاوه بر اینکه سرمایه گذاری یکی از روش های عالی برای دریافت اقامت دانمارک است جالب است بدانید اخذ ویزای ازدواج نیز جزو بهترین روش ها برای دریافت مجوز اقامت در این کشور می باشد که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. اما باید توجه داشته باشید که دریافت این ویزا چندان کار راحتی نیست زیرا جهت اخذ آن نیازمند اثبات مدارک و وجود شواهدی هستید که نشان دهد یک شهروند دانمارکی فرد متقاضی را از نظر مالی ساپورت می کند. اما با این حال باید بدانید همه افراد  به جز افرادی که پناهنده شده اند و به صورت غیرقانونی به این کشور رسیده‌ اند می توانند ویزای ازدواج دانمارک را با طی کردن مراحل آن اخذ نماید. نکته بسیار مهم دیگری که در اخذ ویزای دانمارک وجود دارد این است که به هیچ عنوان به فکر ازدواج صوری و ساختگی نباشید زیرا ماموران سفارت سختگیری های بسیاری انجام می دهند و با این حال صوری بودن ازدواج شما لو خواهد رفت. متقاضیان برای اخذ ویزای ازدواج کشور دانمارک در مرحله اول باید فرم درخواست خود را مبنی بر درخواست ازدواج ارائه دهند. در این بین مهمترین مدرک مورد نیاز برای تقاضای ازدواج با یک شهروند دانمارکی شناسنامه شخص و ارائه مدرک تجرد می باشد.

ویزای دانمارک

ویزای دیدار خانواده در دانمارک

از دیگر انواع ویزاهایی که توسط سفارت دانمارک صادر می‌ شود ویزای دیدار خانواده و دیدار با بستگان در این کشور است. دقت داشته باشید که یکی از مهمترین مدارک برای اخذ ویزای دانمارک دعوت نامه متناسب با آن ویزا می باشد به طوری که اگر شما قصد دیدن خانواده و دوستان و آشنایان خود در کشور دانمارک را دارید در وهله اول باید از شخص مورد نظر دعوتنامه این کشور را دریافت نمایید. در این بین لازم است فردی که اقدام به ارسال این دعوتنامه از کشور دانمارک برای آشنایان خود می ‌کند باید نام و نام خانوادگی، شماره پاسپورت، تاریخ تولد، هدف از سفر به دانمارک و تاریخ برگشت مهمان را در دعوتنامه بنویسد. همچنین تضمین حمایت مالی و محل اقامت و نوع نسبت با شخص میزبان نیز از جمله موارد مهم است که باید در این نامه قید شود. ارائه این موارد به طور کلی و صحیح می تواند در سهولت روند اخذ ویزای شما تاثیرگذار باشد.

ویزای دانمارک

مدارک لازم ویزای دانمارک

برای اخذ ویزای هر کشوری طبیعتا نیاز به ارائه مدارک خاصی می باشد. همچنین با وجود اینکه انواع ویزاهای دانمارک متعدد است لازم است که برای دریافت هر کدام از این ویزاها مدارکی را ارائه دهید به طور کلی می‌ توان گفت مدارک لازم برای اخذ ویزای دانمارک شامل اصل گذرنامه با حداقل یک سال اعتبار، اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات و ترجمه آن به زبان انگلیسی، اصل سند ازدواج و طلاق، اصل مدارک اثبات نسبت خانوادگی با معرف در دانمارک، فرم درخواست روادید، یک قطعه عکس رنگی جدید تمام رخ، کپی واضح و خوانا از کارت اقامت یا گذرنامه دانمارکی، کپی گواهی تغییر نام معرف در دانمارک، مدارک تحصیلی ترجمه شده به زبان انگلیسی با ذکر تاریخ استخدام برای افراد شاغل یا محصل، گردش حساب ۳ ماه اخیر با مهر بانک مربوطه، ارائه کارت بازنشستگی برای بازنشستگان، کپی و اصل بیمه مسافرتی معتبر و غیره می باشد.

ویزای دانمارک

مراحل اخذ ویزای دانمارک

برای اخذ ویزای دانمارک در اولین اقدام لازم است که متقاضی فرم درخواست ویزا را دانلود کند و پس از تکمیل آن، یک کپی از از این فرم را تهیه نماید و آن را امضا نموده و سپس به همراه دیگر مدارک لازم به سفارت دانمارک تحویل دهد. پس از این امر نیاز به تعیین وقت سفارت دانمارک می باشد. در این مرحله هنگامی که زمان و تاریخ مشخصی برای حضور شما در سفارت دانمارک در کشور خودتان مشخص شد، لازم است در ساعت مشخص شده به سفارت مراجعه کنید تا امور دیگر برای ویزای دانمارک را انجام دهید. دقت داشته باشید با وجود اینکه تمامی خدمات اخذ ویزا در سایت خدمات ویزا انجام می شود به طور حتم جای هیچ گونه نگرانی در این زمینه نیست و شما می توانید از این بابت که کار شما و مراحل اداری شما به خوبی انجام می شود آسوده خاطر باشید.

ویزای دانمارک

مدت زمان و هزینه لازم برای اخذ ویزای دانمارک

طبیعتا برای اخذ هرگونه از ویزای دانمارک نیاز به زمان و هزینه خاصی می باشد. با این حال لازم است بدانید مدت رسیدگی به درخواست ویزای شخصی دانمارک معمولا ۱۰ تا ۱۲ روز خواهد بود و در صورتی که شخصی از کشور جز کشور خودش این درخواست را ارائه نماید، ممکن است تا حدود یک ماه این روند به طول بینجامد. برای قیمت ویزای دانمارک نیز می توان گفت که اخذ این ویزا برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است و برای کودکان ۶ تا ۱۱ سال حدود نصف قیمت بزرگسالان می باشد؛ البته با وجود اینکه هر ساله ممکن است قیمت ویزای دانمارک تغییر کند می توانید برای اطلاع از قیمت به روز این ویزا به صورت آنلاین به سایت های مربوطه مراجعه نمایید.

ویزای دانمارک

وقت سفارت دانمارک در ایران

همانطور که گفته شد یکی از مهمترین اقدامات جهت اخذ ویزای دانمارک گرفتن وقت سفارت این کشور می باشد. می توان وقت سفارت دانمارک را یکی از مراحل سخت برای سفر به این کشور دانست با این حال فرد متقاضی می تواند برای این امر از طریق آژانس‌ های مسافرتی اقدام کند و در زمان تعیین شده که سفارت دانمارک در اختیار او می‌گذارد برای ارائه مدارک خود اقدام نمایند. دقت داشته باشید سفارت دانمارک در کشور ایران در تهران، خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از پل صدر و در کوچه هدایت، کوچه دشتی با پلاک ۱۰ قرار دارد.

ویزای دانمارک

امتیاز بندی ویزای دانمارک

با توجه به آنچه بیان شد در میابیم برای دریافت هر کدام از انواع ویزای دانمارک سختی ها و دشواری های مختص به خود وجود دارد اما در این بین لازم است بدانید امتیازاتی برای دریافت این ویزا وجود دارد که یکی از آنها گرین کارت این کشور می باشد. لازم است بدانید در صورتی که شما تحصیلات عالی داشته باشید می توانید کارت سبز دانمارک را دریافت کنید که این امر به شما این امکان را می‌دهد که تا ۳ سال در کشور دانمارک به دنبال کار باشید و اقامت کاری بگیرید و پس از اینکه در کشور دانمارک کار پیدا کردید می توانید گرین کارت خود را تمدید کنید و از آن طریق اقدام به اخذ اقامت دائم کشور دانمارک نمایید. حال توجه داشته باشید این امتیازات در کارت سبز دانمارک بر اساس سطح تحصیلات، سن، سوابق کاری درخواست کننده، سطح زبان و غیره می باشد که لازم است از بخش سن حداقل ۱۵ امتیاز کسب نمایید. همچنین اگر به زبان دانمارکی تسلط داشته باشید ۵ امتیاز اضافه دریافت خواهید نمود.

ویزای دانمارک

ریجکت ویزای دانمارک

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در هنگام دریافت و اخذ ویزای دانمارک برای هر کشور خارجی دیگری ممکن است به وجود آید ریجکت ویزا می باشد، این امر می‌ تواند یک کابوس برای هر متقاضی در آستانه سفر به کشورهای خارجی باشد. حال بسیاری از افراد در هنگام دریافت نامه ریجکتی به دنبال دلایل رد شدن ویزای خود هستند. دقت داشته باشید مهمترین دلایل ریجکتی ویزای دانمارک شامل ارائه توضیحات ناکافی در خصوص هدف اقامت، ارائه برنامه سفر مبهم، دلایل اثبات بازگشت متقاضی به کشور مبدا، ناکافی بودن مدارک مالی لازم برای تامین هزینه های سفر، ارائه ندادن مدارک اقامت، فعالیت های مجرمانه در گذشته و حال حاضر، پاسپورت معتبر نامعتبر، سابقه سفر ضعیف، نامه مرجع معتبر و غیره می باشد.

ویزای دانمارک

رفع ریجکتی ویزا دانمارک

در خصوص ریجکتی ویزا باید بدانید اگر از کشور ایران قرار است اقدام به اخذ ویزای دانمارک کنید ممکن است یکی از مهمترین دلایلی که ویزای شما تایید نشود این است که دلیل محکم برای بازگشت از کشور مورد نظر برای متقاضی وجود ندارد و معمولا شخص نمی تواند مدارک کافی برای اهداف سفر خود ارائه دهد. حال با این وجود اگر ویزای شما هم ریجکت شد برای رفع ریجکتی این ویزا لازم است تا ۶ ماه صبر کنید تا دوباره بتوانید برای ویزای کشور دانمارک اقدام نمایید.

دقت داشته باشید در هر صورتی که قبل از ۶ ماه برای گرفتن ویزای دانمارک یا هر کشور دیگری که در حوزه شینگن اقدام کنید بدون هیچ گونه دلیلی مجددا درخواست شما رد می شود. این امر موجب می شود دو مهر ریجکت در پاسپورت شما زده شود و گرفتن ویزا را برای آینده بسیار سخت می‌کند. نکته قاب

ل توجه در رفع ریجکتی ویزا کشور دانمارک این است که می توانید در این زمینه از افراد متخصص و با تجربه کمک بگیرید تا شما را با راه های رفع ریجکتی ویزا به صورت کامل آشنا نمایند.

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

مطالب مرتبط