کشور چک

کشور چک یکی از دیدنی ترین و زیباترین کشورهای اروپایی می باشد که با واقع شدن در اروپای مرکزی توانسته است یکی از جدیدترین مقاصد گردشگری در این قاره به شمار بیاید. در نظر داشته باشید که کشور چک دارای جاذبه های گردشگری و طبیعی بسیار تاریخی و زیبایی می باشد و گردشگران می توانند بهترین و به یاد ماندنی ترین لحظات را در این کشور سپری کنند. اگر شما نیز قصد بازدید از یک کشور شگفت انگیز و بی نظیری را دارید می توانید در بهترین و مناسب ترین زمان ممکن، اقدام به بازدید از این کشور داشته باشید. از مهم ترین و مشهورترین جاذبه های گردشگری این کشور می توان به پل چارلز و ساعت نجومی اشاره کرد.

درباره چک

یکی از زیباترین و دیدنی ترین کشورهای اروپای، کشور چک می باشد که با داشتن بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری و تاریخی خود توانسته است به یکی از جدیدترین جاذبه های گردشگری این کشور تبدیل شود. چشم انداز های بسیار زیبا و بی نظیری در این کشور وجود دارد و هر گردشگری که پا به این کشور می گذارد تصاویر فوق العاده ی از معماری به سبک گوتیک را مشاهده می کند. پایتخت این کشور شهر پراگ بوده و واحد پول آن نیز کرونا است. توجه داشته باشید که این کشور در مرکز قاره اروپا واقع شده و از طریق آن توانسته توجه بسیاری از گردشگران اروپایی را نیز به سوی خود جذب کند.

کشور چک در سال ۱۹۹۳ از اسلواکی جدا و به عنوان یک کشور مستقل شناخته شد. امروزه با توجه به اهمیت صنعت گردشگری در کل جهان شاهد برگزاری تورهای مختلف به سوی کشور چک هستیم و کشور چک نیز با توجه به درآمد زا بودن این صنعت زیر ساخت های بسیار مدرن و پیشرفته ای را برای گردشگران خود در نظر گرفته است که از این طریق بتواند رضایت آن ها را به دست بیاورد. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد کشور چک، جاذبه های گردشگری، آب و هوا، فرهنگ مردم چک، بهترین زمان برای سفر به کشور چک و نکات مورد توجه در هنگام سفر به چک توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. اگر شما نیز قصد سفر به این کشور را دارید با ما همراه باشید.

کشور چک

آب و هوای کشور چک

کشور چک دارای آب و هوای معتدل قاره ای می باشد و از آنجایی که با هیچ کدام از دریاها و آب هوای آزاد مرز مشترک ندارد گردشگران نمی توانند هیچ گونه سواحلی را در این کشور مشاهده کنند. توریست هایی که به این کشور مسافرت می کنند می توانند هر چهار فصل را در این کشور تجربه کنند. میانگین دما برای فصل تابستان در این کشور در حدود ۱۵ درجه سانتی گراد بوده و در فصل زمستان نیز در حدود ۳ درجه سانتی گراد می باشد. بسیاری از گردشگران با تجربه به خوبی می دانند که بایستی قبل از سفر خود به این کشور، در مورد آب و هوای آن اطلاعاتی را به دست آورده سپس اقدام به سفر داشته باشند.

از فصل های بارانی این کشور نیز می توان به پاییز اشاره کرد که رودهای پر خروشان آن با گذشت از کشورهای همسایه به دریای بالتیک واریز می شوند. در ارتفاعات این کشور نیز می توانید شاهد بارش شدید برف باشید که بهترین زمینه را برای برگزاری ورزش ها و تفریحات زمستانی مهیا کرده است. کشور چک در اتحادیه اروپا واقع شده است و برای سفر به این کشور بایستی ویزای شینگن را دریافت کرد به همین جهت نیز گردشگران می توانند با اخذ و دریافت ویزای گردشگری شینگن این کشور به راحتی سفر خود را به این کشور انجام دهد.

کشور چک

موقعیت جغرافیایی کشور چک

همانطور که در بخش های قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، کشور چک در مرکز قاره اروپا واقع شده است و با کشورهایی نظیر آلمان، هلند و اسلواکی مرز مشترک داشته و از کوچکترین کشورهای قاره اروپا به شمار می آید. کشور چک با داشتن موقعیت جغرافیای بسیار مناسب و حساس خود توانسته است از مهم ترین کشورهای اروپای مرکزی بوده و بالاترین نرخ توسعه انسانی را داشته باشد.

کشور چک یکی از کشورهایی می باشد که دین در این کشور هیچ نقشی را نداشته و درصد بسیار بالای از مردم این کشور، بی دین بوده و بر هیچ دینی اعتقاد ندارند. طبق آخرین گزارش اعلام شده از این کشور، فقط ۱۰ درصد از مردم این کشور به خداوند اعتقاد دارند. جمعیت این کشور در حدود ۱۰ میلیون نفر بوده و با داشتن حدود ۷۸ هزار کیلومتر مربع یکی از پر تراکم ترین کشورهای اروپایی می باشد. مردم این کشور از تبار اسلاو و هند اروپایی بوده و ارتباط بسیار نزدیکی با کشور اسلواکی دارند چرا که در زمان های قدیم عضو یک کشور بودند.

کشور چک

فرهنگ مردم چک

فرهنگ مردم کشور چک بسیار جالب و شنیدنی بوده و اگر قصد سفر به این کشور را دارید توصیه می کنیم که در این بخش با ما همراه باشید. مردم این کشور در وهله ی اول بسیار خشک و رسمی به نظر می رسند که بی شک در ارتباط اول دست ساده و یک معاشرت کوتاهی را خواهند داشت و از اینکه غریبه های اسم کوچک آنها را صدا بزند بسیار ناراحت شده و این امر را یک بی احترامی تلقی می کنند. اگر قصد دارید تا از یک شهروند چک ملاقات داشته باشید حتما به همراه خود گل و شیرینی را برده و سعی بر آن داشته باشید که از گل های لیلیوم استفاده نکنید. مردم کشور چک از صندلی های راحت برای قدم زدن در محیط اداره و منزل استفاده می کنند و از کفش فقط برای قدم زدن در خیابان ها استفاده می کنند.

اگر قصد هم سفره شدن با یک شهروند چک را در این کشور دارید به هیچ وجه از سر سفره بلند نشوید چرا که این امر در نزد مردم این کشور بسیار زشت تلقی می شود. زبان رسمی در این کشور اسلاونیک بوده و این زبان در سال ۱۹۸۹ به عنوان زبان رسمی این کشور شناخته شد، توجه داشته باشید که مردم قدیمی این کشور هنوز هم به زبان روسی صحبت می کنند. جالب است که بدانید مردم کشور چک به زبان آلمانی و انگلیسی نیز تسلط داشته و این موضوع برای گردشگران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده چرا که می توانند به راحتی آداب و معاشرت داشته باشند.

کشور چک

جاذبه های گردشگری چک

در بخش های قبلی نیز به این موضوع اشاره شد که کشور چک یکی از دیدنی ترین و زیباترین کشورهای جهان بوده و با داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی شگفت انگیز خود توانسته است توجه بسیاری از افراد را به سوی خود جذب کند. از مهم ترین جاذبه های گردشگری این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         قلعه پراگ

–         میدان قدیمی شهر پراگ

–         کلیسای بانوی ما قبل از تین

–         ساعت نجومی

–         کلیسای جامع سنت ویتوس

–         پل چارلز

–         رودخانه ولد آوا

–         میدان ونس سالز

هر کدام از جاذبه های گردشگری این کشور با داشتن قدمت بسیار طولانی و منظره زیبای خود توانسته است توجه میلیون ها گردشگر را به سوی خود جذب کند. با توجه به بکر بودن بسیاری از جاذبه های گردشگری این کشور، بسیاری از توریست ها در سال های اخیر توجه بسیار زیادی را برای بازدید از این جاذبه ها از خود نشان می دهند. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد برخی از مهم ترین و مشهورترین جاذبه های گردشگری این کشور توضیحات بیشتری را ارائه دهیم.

کشور چک

قلعه پراگ چک

هر گردشگر و توریستی که به کشور چک سفر می کند به دنبال بازدید از قلعه پراگ چک می باشد. قلعه پراک یکی از مهمترین و حتی اصلی ترین جاذبه ی تاریخی در کشور چک بوده و سالانه میلیون ها گردشگر از این مکان بازدید می کنند. این قلعه در سال ۸۸۰ میلادی به دستور پرنس بوریووج ساخته شده است و از باشکوه ترین مکان های تاریخی این کشور به شمار می آید. در بسیاری از کتب این کشور از این قلعه به عنوان نماد شهر پراگ نیز یاد شده است. داستان ها و روایت های بسیار مختلف و گوناگونی در مورد این قلعه وجود دارد که پرداختن به این روایت ها خارج از مباحث این مقاله بوده و شما می توانید در بسیاری از فیلم های اروپایی شاهد سکانس های مختلف از این قلعه در فیلم ها باشید.

کشور چک

کلیسای بانوی ما قبل از تین چک

کلیسای بانوی ما قبل از تین از مشهورترین و زیباترین جاذبه های گردشگری کشور چک بوده که در میان مردم محلی این کشور نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و با داشتن دو مناره به ارتفاع ۸۰ متر خود یکی از بلندترین ساختمان های شهر پراگ به شمار می آید. قدمت این کلیسای زیبای کشور چک به قرن ۱۵ میلادی بر می گردد که از آن زمان تا کنون چندین بار مورد بازسازی واقع شده است به حصوص در زمان جنگ های جهانی اول و دوم این شهر مورد حملات مختلفی واقع شده که در این حملات آثار تخریب کننده بسیار زیادی را به وجود آورد.

تمام ایوان های این کلیسا دارای مجسمه های عیسی مسیح بوده و گردشگران می توانند نقاشی های بسیار برجسته ای را در محراب این کلیسا مشاهده کنند که توجه هر بازدید کننده ی را به سوی خود جذب کرده است. اگر شما نیز به دنبال بازدید از یک جاذبه بی نظیر و فوق العاده از کشور چک هستید می توانید بازدید از این کلیسا را در اولویت های خود قرار داده و بهترین لحظات را در این مکان سپری کنید.

کشور چک

پل چارلز چک

یکی از زیباترین و قدیمی ترین جاذبه های گردشگری این کشور، پل چارلز می باشد که با داشتن قدمت ۶۰۰ ساله خود توانسته است بهترین مکان برای داشتن لحظات دنج و رمانتیک باشد. بسیاری از مردم کشور چک، به این پل، پل سنگی نیز می گویند و قدم زدن بر روی سنگ فرش های این پل را دوست دارند. این پل در سال ۱۳۵۷ میلادی به دستور چارلز چهارم بنا شده است و به همین جهت نیز به آن پل چارلز را نام نهادند.

توجه داشته باشید که در اطراف این پل انواع مختلفی از کافی شاپ ها و رستوران ها تاسیس شده اند که گردشگران می توانند با مراجعه به این مکان ها، لحظاتی را به استراحت پرداخته و از منظره رودخانه ولتاوا بازدید نیز داشته باشند. بسیاری از هنرمندان اروپایی از این جاذبه ی گردشگری برای الهام گرفتن در نقاشی های خود استفاده می کنند که بی شک منظره ها و تصاویر بسیار فوق العاده ی به وجود خواهد آمد.

کشور چک

بهترین زمان برای بازدید از چک

یکی از مهم ترین و اساسی ترین سوال هایی که در مورد سفر به کشور چک وجود دارد این است که بهترین زمان برای بازدید از این کشور چه زمانی می باشد. در پاسخ به این قبیل سوال می توان گفت که بهترین زمان برای بازدید از کشور چک زمانی است که این کشور از شرایط آب و هوای بسیار مطلوبی برخوردار باشد. بهترین فصل ها برای بازدید و سفر به این کشور فصل بهار و تابستان می باشد و گردشگران می توانند به راحتی و بدون داشتن نگرانی از بابت شرایط اقلیمی از این کشور و جاذبه های بی نظیر و شگفت انگیز آن دیدن داشته باشند.

البته در نظر داشته باشید که گردشگران ماجراجو و علاقه مند به ورزش های زمستانی می توانند فصل زمستان را برای بازدید از جاذبه های این کشور داشته باشند. بسیاری از گردشگران سفر به تورهای گردشگری به سوی این کشور را در اولویت ها خود قرار می دهند چرا که بر این باورند این تورها بهترین و مناسب ترین زمان را برای برگزاری و اجرا خود اقدام می کنند و به همین سبب سفر به این تورها را انتخاب می کنند. اگر شما نیز قصد بازدید از این کشور را دارید می توانید با در نظر گرفتن جاذبه های گردشگری خود، بهترین زمان را برای سفر خود انتخاب نموده و برنامه ریزی فوق العاده ای را برای سفرتان بچینید.

کشور چک

هزینه خورد و خوراک در چک

هزینه خورد و خوراک در کشور چک بسیار مناسب و ارزان قیمت می باشد به طوری که گردشگران و توریست ها می توانند با هزینه های بسیار مناسبی بهترین غذای این کشور را در مشهورترین رستوران های این کشور میل کنید. شما می توانید در بهترین رستوران های این کشور، معروف ترین غذاهای بین المللی را نیز مشاهده کرده و با توجه به سلایق و علاقه خود، لذیذترین غذا را سفارش دهید. در ادامه به معرفی دو رستوران معروف این کشور خواهیم پرداخت.

کشور چک

رستوران U Zlaté Hrušky چک

رستوران U Zlaté Hrušky یکی از مدرن ترین و لوکس ترین رستوران های این کشور بوده که ساعت کاری آن از ۱۱ تا ۱۲ شب بوده و گردشگران می توانند انواع غذاهای دریایی را در این رستوران میل نمایند. توجه داشته باشید که کشور چک در زمینه آشپزی و داشتن غذاهای لذیذ شهرت جهانی داشته و شما می توانید با مراجعه به این رستوران به این واقعیت پی ببرید. از مهم ترین خدمات ارائه شده در این رستوران می توان به کارکنان بسیار حرفه ای، طراحی بسیار شیک، فضای دلنشین و چیدمان بی نظیر آن اشاره کرد. اگر به دنبال یکی از لوکس ترین رستوران های این کشور هستید بازدید از این رستوران را در اولویت های خود بگذارید.

کشور چک

رستوران داهاب چک

رستوران داهاب یکی از ارزان ترین رستوران های کشور چک بوده و طراحی داخلی آن نیز به سبک آفریقای شمالی بوده و شما می توانید در دل دنیای پیشرفته و مدرن شاهد یک رستوران سنتی و زیبا باشد که حس و حال بسیار متفاوتی را در بر دارد. در این رستوران می توان بهترین غذاهای گوشتی از جمله تاس کباب را میل نمود. اگر گذرتان به این رستوران خورد می توانید از انواع چای های مشهور آن نیز میل نموده و خستگی یک سفر خود را در این رستوران بر جای بگذارید.

کشور چک

هزینه اقامت در چک

یکی دیگر از مهم ترین هزینه هایی که برای هر گردشگری اهمیت ویژه دارد می توان به هزینه اقامت در کشور چک اشاره کرد. کشور چک در سال های اخیر توانسته است زیر ساخت های خود را گسترش داده و بهترین ومدرن ترین هتل ها را تاسیس کند که هر کدام از این مراکز اقامتی نیز دارای بهترین و با کیفیت ترین امکانات، توجه بسیاری از گردشگران و مسافران را به سوی خود جذب کرده است. توجه داشته باشید که هزینه های اقامت در این کشور به نوع هتل و شهر مورد اقامت بستگی دارد و شما می توانید با توجه به بودجه خود یکی از بهترین و مناسب ترین این مراکز اقامتی را انتخاب نموده و رزرو نمایید. از بهترین هتل های این کشور می توان به هتل کمپا گاردن اشاره کرد که در بخش بعدی توضیح مختصری در مورد آن ارائه خواهد شد.

بهترین کار برای ارزیابی و اطلاع ازهزینه های اقامت و سفر به کشور چک کمک گرفتن از آژانس مسافرتی بسیار معتبر خدمات ویزا می باشد که در این زمینه و مراحل مختلف برای اقدامات سفر مانند اخذ ویزا می توانند به شما کمک کنند.

کشور چک

هتل کمپا گاردن چک

یکی از بهترین و معروف ترین هتل های کشور چک هتل کمپا گاردن می باشد که در شهر پراگ واقع شده است و با داشتن فاصله های نزدیکی که از جاذبه های گردشگری این شهر داشته، توانسته توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جذب کند. برای مثال فاصله این با موزه کامپا حدود ۲۰۰ متر و پل چارلز ۳۰۰ متر بوده و گردشگران می توانند با پیاده روی بسیار کوتاهی خود را به این جاذبه ها برسانند.

کشور چک

مراکز خرید چک

خرید یکی از اصلی ترین موضوعات برای گردشگران می باشد به طوری که هر گردشگری زمان زیادی را برای بازدید از مراکز خرید و تهیه سوغاتی صرف می کند. اگر شما نیز جزء این دسته از افراد هستید می توان گفت که کشور چک یکی از مناسب ترین کشورها برای خرید و بازدید از مراکز خرید باشکوه می باشد. در شهرهای مختلف این کشور می توان مراکز خرید باشکوهی را مشاهده کرد که هر کدام از آنها با داشتن برندهای مختلف جهانی بهترین گزینه برای خرید سوغاتی برای گردشگران به شمار می آید از مهمترین مراکز خرید این کشور می توان به گالری مایسلبک، مرکز خرید رز مشکی، مرکز خرید خانه اسلاوی، مرکز خرید وینوهردای و مرکز خرید پالادیوم اشاره کرد. گردشگران می توانند با بازدید از این مراکز خرید بهترین و به یادماندنی ترین خرید طول زندگی خود را انجام دهند.

کشور چک

هزینه حمل و نقل در چک

حمل و نقل در کشور چک بسیار پیشرفته و توسعه یافته است به طوری که می توان گفت هزینه های حمل و نقل در این کشور مناسب و معقول می باشد و گردشگران و توریست های می توانند با استفاده از وسایط نقلیه عمومی از جمله مترو، اتوبوس و تاکسی از مکانی به مکان دیگر جا به جا شوند. البته در نظر داشته باشید که بسیاری از گردشگران توریست ها می توانند با کرایه اتومبیل، به راحتی و در زمان دلخواه خود در داخل این کشور جا به جا شوند. بسیاری از تورهای گردشگری نیز برای مسافران خود، ون های گردشگری کرایه می کنند تا به راحتی بتوانند در داخل شهرها و کشور چک به جا به جایی بپردازند.

کشور چک

نکات مورد توجه در سفر به چک

نکات بسیار مهمی هنگام سفر به کشور چک وجود دارد که گردشگران و توریست ها می توانند با در نظر گرفتن این موارد بهترین و به یادماندنی ترین سفر را تجربه کنند. از مهم ترین نکات مورد توجه در هنگام سفر به چک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         قبل از برنامه ی سفر خود اقدام به اخذ و صدور ویزای گردشگری این کشور داشته باشید.

–         سعی بر آن داشته باشید تا اطلاعات زیادی را در مورد فرهنگ و آداب رسوم مردم این کشور به دست بیاورید تا هنگام ورود به این کشور دچار شوک فرهنگی نشوید و هم چنین روابط خوبی را با مردم کشور چک داشته باشید.

–         از تمام قوانین حاکم بر کشور چک آگاهی لازم را داشته باشید چرا که در صورت عدم پیروی از این قوانین با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهید شد

–         به اعتبار زمانی ویزای گردشگری خود توجه داشته باشید و قبل از به پایان رسیدن اعتبار آن کشور چک را ترک نمایید.

–         با در دست داشتن ویزای گردشگری این کشور می توانید از کشورهایی که در حوزه شینگن واقع شدند نیز بازدید داشته باشید.

–         بازدید از معروف ترین جاذبه های گردشگری این کشور و ثبت تصاویر زیبا از آن ها را به هیچ وجه فراموش نکنید.

کشور چک

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

مطالب مرتبط