ویزای چک

امروزه بسیاری از افراد مایل هستند تا به کشورهای خارجی توسعه یافته خصوصا کشور چک سفر کنند و به دنبال اخذ ویزای چک راه های مختلفی را در نظر می گیرند. اما چنین افرادی به دلیل نداشتن آگاهی در مورد سایت های قابل اطمینانی که اطلاع رسانی دقیق و جامع می کنند، برای اخذ ویزای چک خود را متحمل سختی های فراوانی می کنند.با ما در خدمات ویزا همراه باشید.

ویزای چک

اگر قصد سفر به کشور چک را دارید بدون شک تهیه ی ویزای چک باید اولین گام برای سفر به کشور چک باشد زیرا در سفرهای خارجی بر خلاف سفرهای داخلی قبل از هر گونه اقدامی لازم است تا کشور مبدا تقاضانامه ای را به کشور مقصد ارسال کرده و درخواست میزبانی شما عزیزان را ارائه نماید. همچنین کشور مقصد که در این متن کشور جمهوری چک معرفی شده ویزا و یا اجازه نامه ی ورود به آن کشور را در تقاضاهای مختلف کاری، درمانی، سرمایه گذاری، ازدواج، دیدار خانواده، توریستی و … برای هر شخصی صادر می کند.

در واقع مهمترین مدرکی که در کنار مدارک دیگر برای سفر به هر کشوری می تواند پشوانه ی هر فرد باشد همان ویزا است و زمانی که بحث ویزا در مورد اخذ ویزای چک باشد می بایست اقدامات لازم را برای تهیه ویزا و اطلاعات کاملی نسبت به کشور چک را به دست آورید.

ویزای چک

درباره کشور چک

در قلب قاره اروپای مرکزی کشوری محبوب قرار دارد با نام کشور چک که این جمهوری به دلیل داشتن اقتصادی پررونق، جاذبه های تفریحی و گردشگری جذاب، امکانات تحصیلی پویا و… سبب شده است تا در میان بسیاری از افراد خصوصا جوانان از محبوبیت خاصی برخوردار باشد و امروز کم نیستند افرادی که به دنبال اخذ ویزای چک بوده و او را پرکاربردترین ویزا تلقی می کنند. موقعیت جغرافیایی که کشور چک در بر گرفته است او را عروس اروپا قرار داده است که همین امر می تواند طرفداران کشور چک را چند برابر کند. اما بدون شک برای رفتن به این کشور لازم است تا یک سری قوانین مربوط به اتحادیه اروپا انجام گیرد. به عنوان مثال؛ برای اخذ ویزای سفر به کشور چک، رزرو وقت سفارت کاری لازم و ضروری است.

ویزای چک

سفر به چک با ویزای کشورهای دیگر

از آنجایی که پیمان شینگن دربردارنده ی کشور جمهوری چک می باشد و این کشور یکی از ۲۶ کشور وارد شده در این پیمان به حساب می آید، یکی از راه های اخذ ویزای چک می تواند این باشد که ویزای شینگن را اخذ نمایید و این ویزا را به راحتی جایگزین ویزایی کنید که برای ورود به کشور چک نیاز است. البته جالب است بدانید افرادی هم که تابعیت کشورهایی مانند ژاپن، نیوزلند، اسرائیل، استرالیا و کانادا را دارند بدون دریافت هیچ گونه ویزایی برای کشور چک می توانند به مدت ۹۰ روز در کشور جمهوری چک اقامتی لذت بخش داشته باشند.

ویزای چک

اطلاعات بیشتری درباره ویزای چک

همانطور که قبلا ذکر شد با استفاده از ویزای شینگن این امکان فراهم است تا به کشور چک سفر نمود. اما یکی از موانعی که می تواند برای چنین افراد یا سایر متقاضیان سفر به چک ایجاد مشکل نماید، ترجمه ویزا می باشد. زیرا مشخص نیست که سفارتخانه چک ویزا را به صورت ترجمه شده قبول داشته باشد  یا به هر صورت ممکنی مورد تایید سفارت کشور جمهوری چک قرار می گیرد. بنابراین لازم است برای حل چنین مشکلاتی در زمینه ی اخذ ویزای چک با مشاورین حرفه ای در ارتباط باشید.

ویزای چک

انواع ویزای چک

اگر در پی گرفتن ویزا برای سفر کردن به کشور چک هستید بهتر است بدانید که لازم است تا در هنگام مراحل صدور ویزا، قصد و هدف خود را از سفر به این کشور بیان کنید زیرا اگر بر خلاف چیزی که در ویزای خود اعلام کرده باشید عمل کنید بر خلاف قانون تلقی می شود. مثلا اگر به عنوان توریست وارد هر کشوری شوید، اجازه ندارید با آن ویزا قصد ادامه تحصیل در کشور را داشته باشید. بنابراین نوع ویزای اخذ شده می تواند در پیشبرد کار بسیار مهم باشد. البته اگر مطلع نیستید که چه نوع ویزایی می تواند مورد کاربرد شما باشد با مشاورین و وکلای برجسته ی این سایت مشاوره ای تلفنی داشته باشید تا شما را راهنمایی کرده و در اخذ ویزای مورد نیاز شما راهکارهای لازم را ارائه دهند. از جمله ویزاهایی که وجود دارند عبارتند از:

_ویزای تجاری

_ویزای دانشجویی

_ویزای مهاجرتی

_ویزای درمانی

_ ویزای توریستی

_ویزای ازدواج

_ویزای دیدار از خانواده 

که در ادامه به شرح هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

ویزای چک

ویزای تجاری چک

طبعا افراد زیادی هستند که پس از فارغ التحصیلی به دنبال کشوری پیشرفته هستند تا زمینه ی کار خود را مهیا سازند که این خود می تواند دلیل محکمی باشد برای مهاجرت جمع کثیری از افرادی که به قصد مهاجرت کشور خود را ترک می نمایند. اشخاصی که جویای کار بوده و به دنبال کسب و کاری هستند تا در زمینه هایی سرمایه گذاری کرده و سود و منفعتی را متوجه خود گردانند، می توانند به منظور ایجاد کسب و کار یا بستن قراردادهای تجاری، وضعیت اقتصادی پر رونق کشور جمهوری چک را مورد هدف خود قرار دهند. البته قبل از اقدامات لازم و آموزش زبان کشور چک اگر به کشور چک قصد سفر دارند ویزای تجاری چک می تواند بهترین نوع ویزا برای آنها به حساب آید.

ویزای چک

ویزای دانشجویی چک

یکی از زیباترین کشورهای اروپای شرقی کشور جمهوری چک است. این کشور در جهت پیشرفت خود سعی و تلاش بسیار کرده است و امروزه دانشگاه های جمهوری چک به عنوان یکی از اهداف بلند دانشجویان در سراسر جهان تبدیل شده است به طوری که این کشور اروپایی پذیرای ۳۹۰۰۰ دانشجو در خود می باشد. طبق آمارهایی که اتحادیه اروپا گزارش داده است در سال ۲۰۱۴ کشور چک جزء ۱۲ کشور اروپایی بوده که دانشجویان زیادی را از خارج کشور چک پذیرا بوده است. کشور چک یکی از بارزترین کشورهای اروپایی است که از نظر تحصیلات ساکنین این کشور در حد فوق العاده ای هستند.

بنابراین می تواند آرزوی هر جوانی باشد تا مدرک لیسانس، فوق لیسانس و حتی دکترا از دانشگاه های این کشور را دارا باشد لذا افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور چک را دارند، لازم است ویزای دانشجویی چک را برای ادامه تحصیلات در کشور چک اخذ کنند. از این رو یکی از روش هایی که می تواند سبب اقامت در کشور چک شود ادامه تحصیل در این کشور می باشد اما اگر برای انتخاب دانشگاه، مبلغ شهریه و عوامل دیگری مانند اسکان و مخارج زندگی در کشور چک دچار چالش هایی شده اید برای شما لازم است تا با وکیلی مجرب مشاوره ای داشته باشید که البته این سایت قادر خواهد بود شما را با چندین وکیل مجرب مرتبط و معرفی سازد.

ویزای چک

ویزای مهاجرتی چک

از آنجایی که کشور چک موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی داشته و در قلب اروپا قرار گرفته است و از همه مهمتر جزء هم پیمانان شینگن می باشد، بنابراین می تواند یکی از کشورهایی باشد که افراد زیادی مایلند ویزای چک را اخذ نموده و به طور موقت و یا دایم در آن کشور اقامت داشته باشند. باید گفت برای چنین افرادی بهترین ویزا می تواند ویزای مهاجرتی چک باشد تا با خیالی آسوده اقامت خود را در کشور چین مهیا سازند.

ویزای چک

ویزای درمانی و پزشکی چک

اگر فردی دارای بیماری صعب العلاجی باشد و مداوای آن در داخل کشور کاری از پیش نبرد، می تواند با گرفتن نامه ای از بیمارستان خود و ارائه ی مدارک پزشکی به سرعت مراحل اخذ ویزای درمانی را شروع نماید. البته بهتر است که بیمار دارای بیمه های درمانی بوده تا متحمل هزینه های سنگین نشود. افرادی که مایل هستند برای پیشبرد سلامتی و مداوای خود و یا سایر بستگان از کادر پزشکی واقع شده در کشور جمهوری چک استفاده نمایند، برای اخذ ویزای چک لازم است تا ویزای درمانی چک را تهیه نمایند.

ویزای چک

ویزای ازدواج چک

هر چند که امروزه موضوع سرمایه گذاری دلیل اصلی بسیاری از مهاجرت کنندگان به جمهوری چک شده است اما جالب است بدانید که گرفتن ویزای ازدواج می تواند روشی برای اقامت در کشور چک باشد. البته اخذ ویزای ازدواج نمی تواند به راحتی اخذ سایر ویزاها باشد چرا که شهروند کشور چک باید مدارک لازم را به کشور مقصد ارائه دهد که صلاحیت نگهداری و تامین مالی همسر خود را دارد. هر چند که افراد زیادی از  این روش سوء استفاده کرده و این روش را به کار برده و قصد مهاجرت به کشور چک را می کنند اما باید گفت سفارت چک ازدواج های صوری را لغو و مهاجر را از کشور چک خارج می کند. برای دریافت اخذ ویزای ازدواج چک ارائه ی تمامی مدارکی که گویای ازدواج حقیقی طرفین باشد لازم و ضروری بوده و در ضمن باید تجرد هر دو طرف به اثبات برسد.

ویزای چک

ویزای دیدار از خانواده در کشور چک

از جمله ویزاهای مشهوری که می تواند در میان سایر ویزاها وجود داشته باشد ویزای دیدار از خانواده است. این نوع ویزا از طرف سفارت کشور چک به کشور مقصد صادر شده و از طرف نماینده ی آن کشور اجازه صادر می شود تا شخصی به دور از کشور چک برای دیدار خانواده، دوست و یا آشنایی در مدت زمانی مشخص به کشور چک سفر کند. برای انجام مراحل این کار لازم است تا شخص میزبان تقاضای ویزا برای میهمان خود کرده و نام و نام خانوادگی، قصد دیدار، شماره پاسپورت، مدت زمان اقامت میهمان، ساپورت مالی، بیان جای اسکان و… را در زمان دریافت اخذ ویزای دیدار از خانواده به سفارت کشور چک بازگو نماید.

ویزای چک

ویزای توریستی چک

همانطورکه مستحضر هستید کشور جمهوری چک کشوری اروپایی بوده که طبیعتی بی نظیر را در برگرفته است و دربردارنده ی جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیاری است و با نام قلب اروپا شهرت دارد و همین شهرت جهانی سبب شده تا طرفداران زیادی را به عنوان توریست سالانه به سمت خود جلب نماید. لذا بیشتر افرادی که قصد سفر به کشور چک را دارند مایل هستند به عنوان توریست وارد این کشور شده و زیبایی های تاریخی و تفریحی این کشور را بازدید نمایند. به همین دلیل است که پرکاربردترین ویزای چک همان ویزای توریستی برشمرده شده است. ویزای توریستی از جمله ویزاهایی می باشد که در بین ویزاهای شینگن و ویزاهای اتحادیه اروپا مدت زمان بیشتری را در شامل شده است که این خود می تواند یکی از دلایل سفر به کشور چک باشد.

ویزای توریستی چک همانطور که از نامش پیداست تنها برای سفر کردن به شهرهای مختلف کشور چک و بازدید از جاذبه های تفریحی و تاریخی این کشور صادر می شود. البته به دلیل اینکه کشور چک جزء پیمان شینگن هست این امکان وجود دارد که با ویزای چک به سایر کشورهای تحت شینگن مسافرت کرد البته لازم است تا در ابتدای امر به کشور چک سفر کرده سپس از این کشور به سایر کشورهای تحت پیمان شینگن سفری داشته باشید.

نکات لازم برای اخذ ویزای چک

یکی از موضوعات مهمی که در مورد اخذ ویزای چک وجود دارد هزینه ی اخذ و دریافت ویزا می باشد که البته لازم است بدانید هزینه ی ویزا به سن شخص متقاضی بستگی دارد. از زمانی که شخص حقیقی یا حقوقی برای دریافت و اخذ ویزای چک به سفارتخانه مدارک خود را ارائه می دهد تا زمان رسیدگی به مدارک مدت زمان زیادی طول می کشد که این می تواند برای افراد متقاضی مشکلاتی را نظیر تکمیل نبودن مدارک لازم، نبود وقت کافی، نداشتن آگاهی لازم برای پیشبرد مراحل کار، نداشتن شناخت کافی در مورد ویزا و… به همراه داشته باشد. بنابراین در این جا یک مشاور یا وکیل برجسته و کاربلد می تواند تمامی مشکلات پیش آمده را حل نماید و فرد درخواست کننده ی اخذ ویزای چک را از سردرگمی و گذر از موانع کار به راحتی کمک کند. در عصر حاضر سایت های فراوانی مانند این سایت با سابقه هستند که در زمینه ی اخذ ویزای چک خدمات گسترده ای را برای درخواست کنندگان انجام می دهند. مهمترین دلیل خدمت رسانی این گونه سایت ها این است که با استفاده از ایمیل نمی توان مدارک لازم را در اختیار سفارتخانه قرار داد و حضور شخص ارائه دهنده ی مدارک در سفارتخانه لازم و ضروری است.

ویزای چک

تمدید نمودن ویزای چک

یکی از مواردی که در ویزای چک برای هر شخص متقاضی ویزا ذکر شده و در مدارک ثبت شده ی آن درج می شود، مدت زمانی است که فرد می تواند در کشور چک اقامت داشته باشد لذا اگر به هر دلیلی فرد سفر کرده به کشور چک قصد ماندگاری بیشتری را در آن کشور دارد لازم است تا حضور خود را به سفارتخانه ی مربوطه اعلام نماید چرا که ماندگاری شخص بیشتر از آنچه در ویزای او تعیین شده است غیر قانونی بوده و می تواند جریمه هایی را برای وی به همراه داشته باشد. البته زمانی که وکیل یا مشاوری راهنمایی کننده ی شما باشد ممکن نیست چنین پیشامدهایی به وجود آید چون یک فرد حقوقدان با تمامی شرایط سفرهای خارجی آشنایی داشته و سعی می کند تا چنین پیش فرض هایی برای موکلش پیش نیاید.

ویزای چک

بهترین راهنما برای اخذ ویزای چک

تیم کارگزاری این سایت پس از بررسی های فراوان و تحلیل هایی که در مورد صفحات گوناگون اینترنتی انجام داده اند به این اطلاعات جامع دست یافته اند که برای اخذ ویزای چک تنها نمی توان به مباحث و اطلاعات واقع در صفحات اینترنتی بسنده کرد زیرا این گونه صفحات مجازی ممکن است همراه با اطلاعات ناقص یا علایق شخصی باشند. بنابراین تیم حرفه ای و با سابقه ی این سایت تعدادی وکیل و مشاور برجسته را برای متقاضیانی که قصد اخذ ویزای چک دارند، برگزیده اند تا کسانی که قصد سفر به کشور جمهوری چک را دارند قبل از اینکه وقت خود را صرف تکمیل نمودن مدارکی ناقص کرده و مدت ها در انتظار جواب سفارتخانه ها باشند، با این وکلا و مشاورها تماسی تلفنی داشته و تمامی جزییات مراحل کار را مطلع شوند. عاملان و کارگزاران این سایت از تمامی آخرین اطلاعات و بروزترین استانداردهای سفر به کشور جمهوری چک مطلع بوده و سعی دارند تا در وقت و هزینه ی افراد صرفه جویی به عمل آورند.

ویزای چک

بررسی متقاضیان ویزای چک از نظر داشتن صلاحیت

یکی از دغدغه های مهمی که متقاضیان ویزای چک دارند نداشتن اطلاعات کافی در مورد مراحل کار برای اخذ ویزا می باشد و همیشه این گونه سوالاتی را برای خود به وجود می آورند که آیا سن من می تواند برای اخذ ویزای چک کافی باشد؟ کشور چک چه قانون هایی برای میهمانان خود دارد؟ چه مدارکی برای اخذ ویزا لازم است؟ از کجا باید اقدام به اخذ ویزا نمود؟ مراحل حقوقی آن چه می باشد؟ چه کسانی می توانند در انجام این کار کمک کننده باشند؟ چه میزان پول می تواند سفری به دور از مشکلات را برای من مهیا سازد؟ به چه طریقی می توان بیشتر از موعد مقرر در کشور چک اقامت داشت؟ در صورت وجود مشکل در کشور چک چه کسی می تواند پاسخگو باشد؟ چه سفارتخانه ای مرتبط با مشکلات ویزایی است؟ و چندین سوال دیگر که در پاسخ به این افراد به آنها پیشنهاد می شود طی تماسی تلفنی با وکیل مهاجرتی این سایت می توانند صلاحیت خود را برای اخذ ویزای چک تایید کرده و برای ادامه ی راه از وکیل خود تقاضای راهنمایی و همراهی داشته باشند.

ویزای چک

نکات مهم در زمینه ویزای چک

زمانی که شخصی برای اخذ ویزای چک تمامی مراحل کار خود را بدون مشاوره با وکیلی کاربلد و ماهر انجام داده و طی مدت زمان طولانی وقت و هزینه های زیادی را صرف کرده ممکن است وجود مشکلاتی برای او ملال آور باشد که از جمله این مشکلات پیش بینی نشده برگشت ویزای چک است. چرا که چنین افرادی تبحر لازم را برای اخذ ویزای چک نداشته و تنها در گمراهی مراحل کار را پیش برده اند.

از جمله مشکلات به وجود آمده می توان به علت های مختلفی مانند کامل نبودن مدارک لازم، ارائه توضیحات ناقص به سفارتخانه، مبهم بودن قصد سفر به جمهوری چک و تعیین نشدن مدت زمان اقامت، داشتن فعالیت های مجرمانه در سال های قبل از اخذ ویزای چک، ضعیف بودن سابقه ی سفر، نامعتبر بودن پاسپورت، مشکلاتی در شماره پاسپورت، نامعتبر بودن هزینه های سفر و… اشاره کرد که همگی اینها می توانند سفر شما را به کشور جمهوری چک به تاخیر بیاندازد.

دیگر نکات ویزای چک

لذا تا زمانی که ویزای شما مورد بررسی قرار گرفته و دوباره مراحل کار دریافت ویزا به جریان بیافتد ممکن است۶ ماه طول کشیده و زمان زیادی برای مسافر از دست برود تازه مهر برگشت در پاسپورت ثبت شده و کشور مقصد متوجه برگشتی بودن ویزای شما خواهد شد و اگر طی اقدامات دوباره باز هم ویزا برگشت بخورد اینجاست که کابوسی برای مسافر به وجود آمده و برای بار دوم اما این بار در مدت زمانی بیشتر از ۶ ماه طول می کشد تا رفع برگشتی صورت گیرد و چون کشور چک جزء کشورهای شینگن است به جریان افتادن ویزا برای بار دوم کاری بس دشوار و زمان بر خواهد بود و ممکن است انجام این کارها بیش از دو سال طول بکشد. از این رو دو مهر برگشتی در پاسپورت ثبت شده و اقامت شخص را با مشکلاتی موجه خواهد نمود.

بنابراین امروزه با پیشرفت تکنولوژی و عصر ارتباطات که در هر مکان و هر فضایی امکان استفاده از اینترنت و وب وجود دارد، سایت هایی پایه گذاری شده که تمامی سعی و تلاش خود را به کار بسته اند تا عزیزانی که قصد سفر به کشور چک را داشته و به دنبال اخذ ویزای چک هستند را راهنمایی و مشاوره کنند. این سایت با چندین سال سابقه همکاری با وکلای با تجربه و متبحر مفتخر است که می تواند شما مسافران ایرانی و غیر ایرانی را طی تماسی تلفنی با چنین مشاوران برجسته ای مرتبط ساخته و از کم و کاست اخذ ویزا مطلع سازد چرا که باعث افتخار هر ایرانی است که در سفارتخانه ی کشور چک ویزاهایی بدون ایراد و بدون بازگشت برای مراجعه کنندگان این سایت صادر شود.

ویزای چک

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

مطالب مرتبط