دعوتنامه بلژیک

دعوتنامه بلژیک : از جمله راه های کم هزینه و مناسب برای سفر کردن و مهاجرت به بلژیک استفاده از دعوتنامه بلژیک می باشد این دعوتنامه در ایران بسیار مورد استقبال قرار گرفته است زیرا کشور بلژیک از نظر شرایط اقتصادی و همچنین موقعیت مکانی برای بسیاری از ایرانیان و همچنین ساکنین کشورهای دیگر گزینه ی مناسبی می باشد. البته برای اخذ دعوتنامه بلژیک لازم است تا مراحلی قانونی طی شود.

معرفی بلژیک

 از جمله کشورهای اروپایی  که از نظر اقتصادی شرایط مناسبی داشته و  قدمتی طولانی را دارا می باشد کشور بلژیک است. این کشور با فرانسه، هلند، آلمان و لوکزامبورگ مرز مشترکی داشته و جزو کشورهایی بوده که در پیمان شینگین قرار دارد.  در گذشته کشور بلژیک شامل نواحی مختلف و قبایل متعددی بوده است. زبان رایج در کشور بلژیک زبان هلندی می باشد. البته در برخی از نواحی بلژیک مردم به زبان فرانسوی تکلم دارند از این رو در شهر بروکسل هم زبان فرانسوی و هم زبان هلندی رایج است.

امروزه کشور بلژیک به چنان جایگاه سیاسی دست پیدا نموده که بیشتر مذاکرات و نشست های مربوط به عوامل سیاسی در آنجا صورت می گیرد. با توجه به آب و هوای مرطوب و معتدلی که بلژیک را در برگرفته است بیشتر مناطق این کشور مراتع نیمه جنگلی و جنگلی می باشد.

بلژیک جزو کشورهایی بوده که بارش سالانه آن میزان بالایی بوده و سرسبزترین کشور در قاره اروپا به حساب می آید. برای اقامت و اخذ ویزای این کشور دعوتنامه بلژیک یک راه مناسب برشمرده می شود. موقعیت صنعتی کشور بلژیک در میان سایر کشورهای اروپایی بی نظیر است به طوری که درآمد افراد در این کشور به راحتی می تواند زندگی های مرفه ای را در بلژیک به وجود آورند از این رو به کمک دعوتنامه بلژیک این فرصت برای هر شخصی ممکن است به وجود آید تا در یکی از کشورهای اروپایی زندگی کند.

دعوتنامه بلژیک

دعوتنامه بلژیک

از جمله راه های مناسب و کم هزینه برای اقامت و اخذ ویزای بلژیک دعوتنامه بلژیک می باشد در واقع دعوتنامه نامه ای است که از سمت خانواده، دوست، آشنا، شرکت، ارگانی خاص و…از کشور مقصد برای دعوت و جذب فردی دیگری در کشور هدف ارسال می شود. دعوتنامه ها همیشه سفر فرد را به کشور مقصد ضمانت کرده و شرایط اقامت و اخذ ویزا و البته تسهیلات دیگری را برای فرد مهیا می سازد. مطمئنا دعوتنامه شرایطی را فراهم می آورد تا فرد مهمان در اسرع وقت بتواند ویزای کشور مقصد را اخذ نماید. دعوتنامه بلژیک جزء پرطرفدارترین مواردی  است که در ایران با استقبال خوبی رو به رو شده است.

دعوتنامه بلژیک

آدرس سفارتخانه بلژیک در کشور ایران

خوشبختانه کشور ایران توانسته در تهران میزبان سفارتخانه بلژیک باشد و افرادی را که متقاضی اخذ دعوتنامه بلژیک هستند را راهنمایی فرمایید.

آدرس سفارتخانه:استان  تهران_خیابان الهیه۴

دعوتنامه بلژیک

تعیین وقت سفارت برای ارائه دعوتنامه بلژیک

پس از اینکه فردی به صورت فیزیکی و یا اینترنتی دعوتنامه بلژیک را از کشور مقصد دریافت نمود لازم است تا به منظور اخذ ویزا از سفارت کشور بلژیک تعیین وقتی داشته باشد. فرد در سفارت بلژیک فرمی را از مشخصات فردی خود پر کرده و شماره ی پیگیری را دریافت می کند که در این فرم  لازم است تا شخص علت دعوت شدنش به کشور بلژیک و سایر موارد درخواست شده را ذکر نماید که در این زمان سفارت وقت سفارت بلژیک مشخص شده ای را برای فرد دعوت شده در نظر می گیرد.

دعوتنامه بلژیک

مدارک لازم دعوتنامه بلژیک

دعوتنامه ها از طرف کشور بلژیک می توانند در مقاصد مختلفی ارسال شوند که فرد دعوت شده با توجه به نوع دعوتنامه خود لازم است تا مدارکی مرتبط با دعوتنامه بلژیک به سفارت بلژیک ارائه نماید که البته به طور کلی یکسری از مدارک برای هر نوع دعوتنامه الزامی می باشد.

_ ارائه دادن فرم دعوتنامه و کپی آن و تکمیل نمودن فرمی برای درخواست ویزا

_دو قطعه عکس رنگی برای صدور گذرنامه

_ داشتن حداقل اعتبار ۳ماه برای گذرنامه فرد و به همراه داشتن کپی از کلیه صفحات گذرنامه

_کپی و همچنین اصل شناسنامه به همراه ترجمه ی آن

_ بیان نمودن دلیل سفر به کشور مقصد و ارائه دادن برنامه سفر به منظور بازدید از مکان های کشور مقصد

_ اعلام نمودن توان مالی برای اقامت در کشور مقصد که برای اقامت نمودن در کشور بلژیک لازم است تا روزانه ۹۵ یورو خرج شود.

_ ذکر هتل محل اقامت و رزرو آن در کل زمان اقامت و یا آدرس منزل فردی که به عنوان میزبان خود را معرفی نموده است.

_بلیط رفت و برگشت هواپیما

_پوشش بیمه مسافرتی

دعوتنامه بلژیک

نمونه های مختلف دعوتنامه بلژیک

کشور بلژیک با توجه به عضو بودن در پیمان شنگن دعوتنامه خود را همانند کشورهای دیگر  در ۶ نمونه ی مختلف ارائه می نماید دعوتنامه خانوادگی، دعوتنامه توریستی، دعوتنامه نمایشگاهی، دعوتنامه تجاری، دعوتنامه تحصیلی و دعوتنامه کاری که برای اخذ ویزای هر یک از دعوتنامه ها  لازم است تا مراحل مختص به آنها انجام شود.

دعوتنامه بلژیک

دعوتنامه کاری و تجاری  کشور بلژیک

از جمله کمیاب ترین و محبوب ترین دعوتنامه ها ، دعوتنامه کاری می باشد. در این نوع دعوتنامه مدیران شرکت، اداره و سازمان و یا صاحب کار بنا به سابقه ی تحصیلی، سابقه ی کار و مدارک شخصی برای فرد دعوتنامه کاری را ارسال می کند که در این دعوتنامه ها فرد میزبان می بایست تمام شرایط اقامت، استخدام و هر گونه مسئولیت فرد را عهده دار باشد

به همین دلیل نادرترین دعوتنامه به حساب می آید که معمولا از طریق اینترنتی برای فرد متقاضی ارسال شده و می بایست مهاجر با در اختیار داشتن کد رهگیری به سفارت کشور مقصد مراجعه نموده و اقدام به اخذ ویزا نماید. در اکثر کشورها دعوتنامه های کاری به ندرت فرستاده می شود زیرا هر کشوری سعی کرده تا افراد بومی و ساکنین خود را استخدام کرده و به عنوان نیروی کار استفاده نماید پس بنابراین به ندرت پیش خواهد آمد که شرکت، سازمان و اداره ای درخواست فردی مهاجر را به عنوان نیروی کار از دولت خود نماید. دولت کشورها در صدور دعوتنامه کاری بسیار حساسیت به خرج داده و کلیه عواقب کار را برای دعوت مهاجر به کشور بلژیک را بر عهده ی کارفرما قرار می دهد.

نمونه دیگری از دعوتنامه بلژیک دعوتنامه تجاری است که این دعوتنامه از طریق شرکت و یا ارگانی به منظور تجارت و یا بازدید از محصولات شرکتی فرستاده می شود که این گونه دعوتنامه ها معمولا  در ایمیل فرد به صورت پی دی اف ارسال می شود و می بایست تمام مراحل قانونی خود را در کشور مقصد انجام داده باشد. از جمله مهمترین دعوتنامه هایی که کشور ایران از طرف کشور بلژیک پذیرای آن می باشد، دعوتنامه تجاری است زیرا کارخانجات و صنعت کشور بلژیک در حد فوق العاده ای می باشد.

دعوتنامه نمایشگاهی تقریبا زیر مجموعه ای از دعوتنامه های تجاری بوده که دولت بلژیک برای فرد و یا گروهی به منظور ارائه دادن محصولات خود در نمایشگاه و یا بازدید از نمایشگاهی در کشور بلژیک به فرد مهاجر ارسال می گردد که این نوع دعوتنامه در هر دو حال می تواند برای کشور بلژیک منفعت هایی را به بار آورد. اجرای نمایشگاه های بزرگ در بلژیک می تواند زمینه ی مناسبی برای ارسال دعوتنامه نمایشگاهی برای هر فردی در هر جای جهان باشد.

دعوتنامه بلژیک

دعوتنامه توریستی و تحصیلی کشور بلژیک

ساده ترین دعوتنامه ها برای کشور بلژیک و کشورهای دیگر صدور دعوتنامه توریستی می باشد زیرا این گونه دعوتنامه ها معمولا برای افرادی فرستاده می شود که برای مدتی به منظور خوشگذرانی و تفریح در کشور مقصد مانند کشور بلژیک قصد اقامت را دارند. دعوتنامه توریستی نسبت به اغلب دعوتنامه های دیگر کم هزینه تر و ساده تر خواهد بود. دعوتنامه توریستی می تواند از طرف شخص، ارگان و هر سازمانی برای فرد و یا گروهی فرستاده شود. هر ساله هستند افراد زیادی که توسط دعوتنامه توریستی به کشور بلژیک دعوت شده و بازدید کننده ی بسیاری از جاذبه های گردشگری بلژیک می باشند.

دعوتنامه تحصیلی همانند دعوتنامه توریستی تنها برای مدت زمان مشخص شده ای  صادر شده و فرد تعهد داده تا پس از پایان تحصیل به کشور خود باز گردد. در این نوع دعوتنامه ها فرد مهاجر با گرفتن بورس هایی برای تحصیل خود این امکان را دارد تا هزینه ی مخارج خود را تامین نماید. با توجه به این موضوع که تحصیل در دانشگاه های واقع شده در کشورهای اروپایی آرزوی هر فرد ایرانی می باشد کشور بلژیک برای مهاجران تحصیلی خود نسبت به سایر کشورهای اروپایی هزینه های کمتری را در نظر گرفته است و دولت بلژیک شرایطی را فراهم آورده تا مهاجران تحصیلی طی قبول تعهداتی به طور دائم در کشور بلژیک اقامت داشته باشند.

دعوتنامه بلژیک

دعوتنامه خانوادگی کشور بلژیک

یکی از آسانترین راه ها برای اقامت دائم در کشور بلژیک استفاده از دعوتنامه خانوادگی می باشد که این دعوتنامه می تواند از طرف خانواده، دوست ، فامیل و…مقیم کشور بلژیک برای هر فردی در سایر کشورها فرستاده شود که نسبت به اغلب دعوتنامه ها جزء راحت ترین و کم هزینه ترین دعوتنامه معرفی شده است. البته دعوتنامه خانوادگی تنها برای اقوام درجه ۱ و درجه ۲ صادر می گردد و لازم است تا فرد میزبان نسبت خانوادگی و فامیلی خود را به سفارت اعلام نماید در غیر اینصورت دعوتنامه خانوادگی باطل خواهد بود در ضمن فرد میزبان باید از توان مالی مناسبی برای حمایت مهمانان خود  برخوردار باشد که به ازای هر فرد دعوت شده ای دولت بلژیک هزینه ی جدایی را برای حمایت مهمان در نظر می گیرد.

دعوتنامه بلژیک

هزینه لازم برای دعوتنامه بلژیک

هزینه های لازم برای سفر و اقامت به بلژیک می بایست از طرف فردی که دعوتنامه بلژیک را فرستاده تعیین شده باشد که در برخی مواقع این هزینه ها کاملا رایگان بوده اما در مواردی فرد مهاجر مجبور به خرج هزینه هایی می شود که در صورت بروز چنین شرایطی مهاجر بسته به نوع دعوتنامه بلژیک مستلزم هزینه هایی می باشد. دعوتنامه توریستی هیچ هزینه ای را شامل نخواهد شد اما در دعوتنامه کاری بسته به شرایط شرکت و کارفرما برای فرد مهاجر ممکن است هزینه هایی را در برگیرد. دعوتنامه های تحصیلی به مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه بستگی دارد زیرا برخی از دانشگاه ها به صورت  رایگان بوده و برخی دیگر ممکن است شهریه هایی را در نظر گرفته باشند.

دعوتنامه تجاری با توجه به درصد سودی که کشور مقصد متوجه آن می شود هزینه ای را برای فرد مهاجر شامل نمی شود. دعوتنامه های خانوادگی بر عهده ی فرد میزبان بوده و مهاجر هیچ هزینه ای را متقبل نخواهد شد اما باید گفت که هزینه ی اخذ ویزا با هزینه دعوتنامه کاملا متفاوت بوده و از یکدیگر جدا هستند و همانطور که ذکر شد ممکن است هزینه های دعوتنامه متفاوت و شاید هم رایگان باشد اما تمامی افراد برای اخذ ویزا مستلزم پرداخت هزینه هایی هستند که برای مهاجرت به کشور بلژیک شاید دعوتنامه بلژیک تازه گام اول خرج هزینه  باشد زیرا برای اقامت در کشور بلژیک خصوصا اقامت در بروکسل فرد می بایست توان مالی خود را در نظر بگیرد و تنها مهاجر دعوتنامه کاری است که می تواند تا اندازه ای از بروز چنین مخارجی پوشش دهی شود.

دعوتنامه بلژیک

نکات ضروری برای دریافت دعوتنامه بلژیک

افرادی که گیرنده ی دعوتنامه بلژیک در زمینه های مختلف می باشند با رعایت نکاتی ضروری این امکان را دارند تا در مدت زمان کوتاهی ویزای کشور بلژیک را اخذ نمایند.

_ فرد مهاجر می تواند یکماه قبل از دریافت دعوتنامه و عزیمت به کشور بلژیک اقدام به اخذ ویزای بلژیک نماید و شرایط اقامت در بلژیک را مهیا سازد.

_ در اسرع وقت بلیط هواپیما و هتل محل اقامت خود  را رزرو نموده تا در وقت مشخصی به سفارت کشور بلژیک ارائه داده شود و کار به تاخیر نیفتد.

_ به دلیل اینکه کشور بلژیک عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن است با استفاده از دعوتنامه بلژیک و  ویزای سایر کشورهای عضو پیمان شینگن می توان به این کشور مهاجرت نمود و یا اینکه با در اختیار داشتن ویزای کشور بلژیک امکان سفر به سایر کشورهای اروپایی وجود دارد.

_ افرادی که گیرنده ی دعوتنامه بلژیک بوده و متقاضی اخذ ویزای کشور بلژیک هستند می توانند از طریق اینترنتی و آنلاین ویزای بلژیک را اخذ نمایند زیرا مدتی است که سفارت کشور بلژیک اقدامات مهاجران را به صورت آنلاین انجام می دهد.

_ افرادی که دعوتنامه بلژیک را دریافت نموده حتما در وقت مشخص شده توسط سفارت کشور بلژیک حضور به عمل آورده و وقت سفارت به وقت دیگری موکول نشود زیرا برای دریافت وقت مشخص شده ی دیگری از طرف سفارت بلژیک ۳ ماه وقت نیاز است.

_افراد مهاجر برای حضور در سفارت بلژیک سعی کنند از همراه داشتن افرادی با خود خودداری نمایند زیرا در اتاق انتظار سفارت بلژیک تنها افراد کم سن و سال اجازه ی حضور داشتن را دارند.

دعوتنامه بلژیک

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

مطالب مرتبط