آب و هوای اتریش

آب و هوای اتریش به عوامل مختلفی مانند دما و میزان بارش بستگی دارد.آب هوای اتریش تقریبا غیر قابل پیش بینی بوده و این موضوع باعث آزار مسافران می شود.کشور اتریش به عنوان مهد تمدن موسیقی و معماری دنیا شناخته می شود.پایتخت کشور اتریش،شهر وین می باشد.زبان رسمی این کشور آلمانی است ولی بیشتر مردمان این کشور به زبان انگلیسی تسلط کافی دارند.با ما در خدمات ویزا همراه باشید.

آب و هوای اتریش

در ذهن  گردشگران همواره سوالاتی در مورد آب و هوای اتریش نقش بسته است که با خواندن این مقاله،  تمامی ابهامات در مورد آب و هوای اتریش رفع خواهد گشت.کشور اتریش یکی از مناسب ترین کشور ها  برای زندگی می باشد زیرا وین همواره پناهندگان زیادی را از سراسر نقاط جهان به سوی خود جذب می کند ولی قبل از سفر به وین ابتدا باید با شرایط زندگی در این کشور آشنایی کامل پیدا کنید.یکی از این شرایط، بررسی آب و هوای اتریش می باشد.کشور اتریش واقع در مرکز اروپا دارای کوه های کوچک و بزرگ بسیاری است.

بخش های متفاوت کشور اتریش دارای آب و هوای متفاوتی می باشد که در اینجا به طور خلاصه به بررسی آن ها می پردازیم.دشت های شرقی و شمالی اتریش دارای آب و هوای قاره ای می باشد.مناطق جنوب شرقی اتریش تابستان های طولانی تر و گرم تر دارد.اتریش دارای تابستان های گرم و زمستان های سرد خنک می باشد.نکته قابل توجه در مورد آب و هوای اتریش این است که سرمای زمستان های اتریش به هیچ وجه آزار دهنده نیست.مناطق جنوب شرقی آب هوای مدیترانه ای دارد.اقیانوس اطلس بر روی آب و هوای مناطق غربی اتریش تاثیر گذاشته و باعث گرم تر شدن و افزایش بارش باران در این منطقه شده است. به علت بارش زیاد باران در قسمت غربی اتریش،رطوبت هوا در این نقطه بالا می باشد.آب و هوای اتریش می تواند در نقاط مختلف این کشور متفاوت باشد.

آب و هوای اتریش

بررسی آب و هوای مناطق کوهستانی

 آب و هوای اتریش به دلیل داشتن کوه های بلند و کوتاه،دارای آب و هوای کوهستانی می باشد.مرتفع ترین نقطه کشور اتریش قله کوه گروسگلاکنر می باشد که ارتفاع قله این کوه ۳۷۹۷ است و می توان این قله را به عنوان سردترین نقطه در کشور اتریش شناخت.در مناطق کوهستانی دمای هوا پایین تر بوده و در این مناطق بارش بیشتری نسبت به دیگر نقاط رخ می دهد.در مناطق کوهستانی بارش بیشتر به شکل برف می باشد و بارش باران به ندرت در این مناطق دیده می شود.آب و هوای اتریش،باعث ایجاد آب و هوای مشابه مناطق آلپ می شود.این مناطق دارای آب و هوای سردتری می باشد به طوریکه به ازای هر ۳۰۰ متر ارتفاع،دمای هوا ۵ درجه کاهش می باید.شما می توانید با توجه به این نکته،دمای هوا را پیش بینی نمایید.مسافرین گرامی باید به این نکته توجه کنند که آب و هوای اتریش تغییر می باید و غیر قابل پیش بینی می باشد.برای اطلاع از آب و هوای اتریش می توانید از سامانه های پیش بینی هوا استفاده نمایید. آب و هوای اتریش در مناطق کوهستانی به دلیل بارش زیاد برف،رطوبت بالایی دارد و در گرم ترین فصول سال دمایی نزدیک به ۱۰ درجه سانتی گراد دارد.دمای این مناطق در ۴ ماه ابتدا سال حدود ۱۵ درجه سانتی گراد است. 

آب و هوای اتریش

بررسی آب و هوای مناطق غیر کوهستانی

مناطق غیر کوهستانی بخش کوچکی از کشور اتریش را شامل می شوند زیرا اکثر نقاط کشور اتریش،آب و هوای کوهستانی دارد.مناطق غیر کوهستانی دارای آب و هوای گرم با رطوبت بالا می باشد.گرمای مناطق غیر کوهستانی بسیار آزار دهنده می باشد و توصیه می شود اگر قصد سفر به این منطقه از اتریش را دارید، فصول سرد سال را برای سفر انتخاب نمایید.دمای هوا در این مناطق کمتر از ۲۲ درجه سانتی گراد و حداقل ۴ ماه از سال دمای هوا بالاتر از ۱۰ درجه سانتی گراد است.

بارش برف و باران در این مناطق به ندرت دیده می شود و میزان تبخیر آب بیشتر از میزان بارش می باشد.

آب و هوای اتریش

عوامل موثر بر روی آب و هوای اتریش

به طور کلی عوامل مختلفی بر روی آب و هوای یک منطقه تاثیر گذار می گذارند که از این میان به دو عامل میزان بارش و دما می توان اشاره کرد.مناطق گوناگون اتریش دمای متفاوت دارند و در قسمت های مختلف این کشور میزان بارش متغیر می باشد.در این قسمت به طور خلاصه به بررسی دو عامل دما و میزان بارش  می پردازیم.

آب و هوای اتریش

دمای هوا در این منطقه

دمای مناطق مختلف کشور اتریش با توجه به شرایط جغرافیایی،می تواند بسیار متفاوت باشد.عوامل گوناگونی بر روی دمای هوا تاثیر گذار هستند که از این میان می توان به ناهمواری و ارتفاع از سطح زمین اشاره کرد.

ماه ژانویه عنوان سردترین ماه در اتریش شناخته می شود.به طور میانگین هر ساله ۱۸۰۰ متر برف در این کشور دیده می شود.البته میزان برف،می تواند متفاوت باشد و در برخی سال ها میزان این بارش می تواند به ۱۰۰۰ متر نیز کاهش یابد.در ماه مارس دمای هوا  12 درجه سانتی گراد افزایش می یابد.البته باید دقت کرد که تابستان ها می تواند گرمتر یا سردتر از میانگین دما باشد.

گرم ترین فصل سال در اتریش ماه جولای می باشد که دمای هوا در این ماه ممکن است تا بالای ۳۰ درجه سانتی گراد نیز برسد.هر چند عصر های اتریش خنک و دلپذیر می باشند و مسافرین می توانند در این موقع از روز به بازدید مناطق گردشگری اتریش بپردازند.

آب و هوای اتریش

بارش باران در این منطقه

مناطق گوناگون اتریش،هر ساله میزان بارش باران متفاوتی دارند.در برخی نقاط کشور اتریش این بارش به شکل برف می باشد و باعث کاهش دمای هوا می شود.برف تاثیر زیادی در معتدل نگه داشتن دمای هوا دارد.بارش باران در این کشور عموما در طول سال ادامه دارد،هرچند میزان بارش در ماه های مه،سپتامبر،نیمه اول اکتبر کمتر و در ماه های آوریل و نوامبر بیشتر است.

می توان با مشاهده الگوهای بارشی کشور اتریش به این نکته دست یافت که میزان بارش در ارتفاعات آلپ می تواند به ۲۰۰۰ می متر در سال نیز برسد ولی میزان بارش باران در دشت ها تنها ۶۰۰ میلی متر در سال می باشد.البته این اعداد می تواند در طول سال ها تغییر پیدا کنند.بارش باران از ماه ژوئن تا ماه آگوست معمولا به همراه رعد و برق می باشد که باعث بارش سنگین تگرگ و برف در کوهستان های آلپ می شود.کوه های آلپ در فصل تابستان نیز،بارش های بسیاری می تواند داشته باشد. با ما در خدمات ویزا همراه باشید.

آب و هوای اتریش

تغییرات فصلی آب و هوای اتریش

از دیگر نکات قابل بررسی در زمینه آب و هوای اتریش،وضعیت آب و هوای اتریش در فصول مختلف سال می باشد به همین علت در این قسمت از مقاله به بررسی آب و هوای اتریش در فصول مختلف سال می پردازیم.میزان بارش و دمای هوا در فصول مختلف سال،بسیار متفاوت می باشد.اگر قصد سفر به این کشور را دارید باید فصل مناسبی را برای سفر به این کشور انتخاب نمایید که با مطالعه ی ادامه مقاله می توانید بهترین فصل را با توجه به آب و هوای اتریش، برای سفر به اتریش انتخاب نمایید.

آب و هوای اتریش

آب و هوای اتریش در فصل بهار و پاییز

به دلیل شباهت بالای آب هوای اتریش در این دو فصل،این دو فصل از سال با هم مورد بررسی قرار می گیرند.آب و هوای اتریش در فصل بهار و پاییز در دشت ها و مناطق کم ارتفاع معمولا خنک و دلپذیر است.در دو ماه مه و سپتامبر،آب و هوای اتریش عموما مطبوع و معتدل می باشد هرچند در برخی شب ها،دمای هوا روبه سردی می رود.در این فصول رعد و برق دیده می شود و بارش باران در نقاط مختلف این کشور دیده می شود البته این بارش در نقاط پر ارتفاع مانند منطقه آلپ به شکل برف می باشد.در برخی روز ها دمای هوا می تواند به ۳۰ درجه سانتی گراد برسد.در ماه های آوریل و اکتبر دمای هوا کاهش می یابد و باعث دلپذیر شدن هوا می شود.ماه های آوریل و اکتبر می تواند شب های بسیار سردی داشته باشد.در ماه آوریل بادهای شمالی می تواند باعث بهمن در مناطق کوهستانی شوند به همین علت در این ماه از سال از تردد در مناطق کوهستانی پرهیز نمایید.

در فصل پاییز،مه شدیدی تمام اتریش را فرا می گیرد که باعث زیبایی خاصی می شود.در فصل بهار و پاییز بارش کمتری در این کشور مشاهده می شود.برخلاف دیگر کشور ها،آب و هوای اتریش در فصل بهار و پاییز خشک تر از فصل تابستان می باشد.در فصل پاییز،بخش شمالی رشته کوه های آلپ تحت تاثیر بادهای جنوبی قرار گرفته و باعث ایجاد بارش های شدیدی در ایتالیا و اسلوونی می شوند.

آب و هوای اتریش

آب و هوای اتریش در فصل تابستان

در فصل تابستان،آب و هوای اتریش تحت تاثیر توده های هوایی گوناگونی قرار می گیرد و این توده های هوایی باعث افزایش میانگین دما در اکثر نقاط این کشور می شود.عصر های تابستانی زمان مناسبی برای لذت بردن از طبیعت اتریش می باشد زیرا بارش های پراکنده باعث کاهش چند درجه ای هوا می شود.یکی از پدیده های آزار دهنده در فصل تابستان،وارونگی هوا می باشد.این پدیده باعث آلودگی بیشتر هوا و همچنین موجب افزایش میانگین دما هوا می شود.

آب و هوای اتریش

آب و هوای اتریش در فصل زمستان

اتریش دارای زمستان های معتدل و خنک می باشد.در این فصل دمای هوا کاهش می باید ولی میزان کاهش دما در نقاط مختلف اتریش،متفاوت می باشد. این کاهش دما در نقاط مرتفع اتریش نسبت به نقاط با ارتفاع کم تر محسوس تر می باشد.در این فصل،ابرهای با ارتفاع کم در اطراف رودخانه دانوب صحنه ای هیجان انگیز برای مسافران رقم میزند.بیشتر پدیده های زمستانی اتریش،در نتیجه تاثیراتی است که توده سرد روسیه بر روی آب و هوای اتریش اعمال می نماید.

بهترین زمان برای سفر به اتریش

بهترین زمان سفر به کشور اتریش اواخر بهار و اوایل پاییز است،به خصوص در ماه های مه،ژوئن و سپتامبر می باشد.یکی از مزایای سفر به اتریش در فصل تابستان،وجود فستیوال های جذاب و لذت بخش می باشد که گردشگران بسیاری را از نقاط مختلف جهان به سوی خود جذب می کند.در این زمان،هتل های گوناگونی آماده پذیرایی از گردشگران محترم می باشند،در این فصل از سال تورهای گوناگونی،مسافرانی  از نقاط مختلف جهان برای بازدید از اماکن گردشگری،روانه اتریش می نمایند.

در میانه تابستان پدیده رعد و برق مشهود می باشد و صحنه های جذابی را برای گردشگران رقم می زند.بارش باران در مناطق بالای اتریش موجب شرجی شدن هوا می شود.در ماه سپتامبر جنگل های اتریش رنگ پاییزی به خود میگیرند و زیبایی اماکن گردشگری اتریش را دو چندان می نماید.هوا در فصل زمستان بسیار سرد و کسل کننده می باشد و برف و یخبندان،حمل و نقل را بسیار مشکل می نماید.اگر شما به ورزش های زمستانی مانند اسکی روی برف علاقه دارید می توانید ماه فوریه را برای سفر انتخاب نمایید.در ماه آوریل و مارس روز ها طولانی بوده و هوا زیاد سرد نیست.

تاثیر آب و هوای اتریش بر روی هزینه سفر

با توجه به آب و هوای کشور اتریش در فصول مختلف سال،مسافران زیادی از اکثر نقاط جهان را به سوی خود جذب میکند.در این میان بیشتر مسافران در فصل تابستان به این کشور سفر می کنند.طبیعی است به هرمیزان که تعداد مسافران افزایش یابد،هزینه سفر نیز به همان اندازه افزایش خواهد یافت.در فصل تابستان هزینه ی هتل ها و فستیوال ها افزایش می یابد.

تورهای گردشگری بر اساس آب و هوای کشور اتریش،هزینه های متفاوتی برای مسافران در نظر می گیرند که هزینه سفر به اتریش در فصل تابستان بسیار بالاتر از دیگر فصول سال می باشد.

هزینه رزرو بلیط در فصل تابستان نسبت به دیگر فصول سال بالاتر می باشد زیرا در دیگر فصل های سال امکان خرید بلیط چارتر نیز وجود دارد ولی در فصل تابستان به دلیل ازدیاد مسافران هزینه رزرو بلیط افزایش می یابد.هزینه حمل و نقل بین شهری وداخل شهری به نسبت میزان گردشگران قابل تغییر می باشد.در فصل تابستان این هزینه افزایش می یابد و در فصل زمستان هزینه حمل و نقل به حداقل می رسد.

آب و هوای وین

وین به دلیل آب و هوای اقیانوسی دارای تابستان های گرم و زمستان های سرد می باشد ولی در عوض فصل بهار دارای آب و هوای معتدل می باشد.در نتیجه بهترین زمان سفر به وین فصل بهار و تابستان می تواند باشد.بیشترین دمای هوا در وین ۴۰ درجه سانتی گراد و کمترین دما منفی ۱۸ درجه سانتی گراد ثبت شده است.میانگین بارش باران در وین ۸۲۰ میلی لیتر در سال می باشد.در برخی فصول از سال برف سنگینی در وین می بارد که گردشگران زمستانی را از نقاط مختلف جهان به سوی خود جذب می کند.

آب و هوای اتریش

آب و هوای شهر گراتس

به دلیل موقعیت این شهر در جنوب شرقی رشته کوه های آلپ،این شهر از باد های غربی که آب و هوای اطلس شمالی را به شمال غربی و مرکز اروپا می آورند در امان است.به همین علت آب و هوای شهر گراتس از آب و هوای مدیترانه تاثیر گرفته است.به دلیل تابش مستقیم خورشید،میزان بارندگی برف و باران در این شهر کمتر می باشد.نکته جالب در مورد آب و هوای گراتس،ارتفاع بالای این شهر است در حالیکه دمای هوا در این ارتفاع بالا،زیاد می باشد.این شهر در تمام طول سال باران دارد ولی میانگین بارش سالیانه این شهر نسبت به دیگر شهر های اتریش کم می باشد.

آب و هوای اتریش

آب و هوای شهر زالتسبورگ

این شهر از نظر آب و هوایی در بخش معتدل جای گرفته است.این شهر از ۴ فصل اصلی سال برخوردار است ولی اختلاف دما و بارش در میان فصل ها بسیار زیاد است.شهر زالتسبورگ در نوک رشته کوه های آلپ شرقی قرار گرفته است به همین علت همه ساله شاهد حجم زیادی از بارش باران در این شهر کوهستانی هستیم.بطوریکه میانگین بارش سالیانه در این شهر ۱۱۸ میلی لیتر می باشد.

آب و هوای شهر برگنتس

شهر برگنتس  در ایالت فورارلبرگ قرار دارد. در این شهر به دلیل همسایه بودن با رشته کوه های آلپ همیشه بارش باران مشاهده می شود. به طور میانگین دمای هوا در این شهر ۱۰ درجه سانتی گراد و همچنین میانگین بارش باران به  1500 میلی لیتر در سال می رسد.

آب و هوای شهر اینسبروک

آب و هوای شهر اینسبروک در ایالت تیرول واقع شده است،آب و هوای قاره ای مرطوب می باشد.این شهر به دلیل واقع شدن در میان رشته کوه های آلپ،تفاوت های دمایی بسیاری در میان ماه های سال دیده می شود.

زمستان های این شهر بسیار سرد و شاهد بارش برف سنگینی در این شهر هستیم.دمای هوا در فصل بهار به ۱۵ درجه سانتی گراد می رسد اما شب ها بسیار سرد و برخی اوقات شاهد یخبندان هستیم.زمستان های شهر اینسبروک غیر قابل پیش بینی هستند.بعضی روزهای زمستانی دمای هوا به ۱۷ درجه سانتی گراد نیز می رسد و حتی امکان بارش باران نیز وجود دارد اما شب های زمستانی همچنان خنک می باشد.میانگین دمای شهر اینسبروک ۹ درجه سانتی گراد می باشد.

آب و هوای اتریش

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

مطالب مرتبط